561

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Takže ak postavím amp5z bude to CSC a mal by som ísť radšej do Dexana? lol hmm2

562

3EF verzia K61

https://i.ibb.co/6WJgB4b/K62-bjt.png

563

Skús premostiť v simulácii emitorové odpory vstupu (R60,61,46,50) kapacitou napr. 47u.

Web

564

Vážne ĎAKUJEM Laco smile
Hniezdočko už je predpripravené, a samozrejme to hneď zpŕznim ďalšími dvomi pármi koncov lol
Potom na hotových moduloch uvažujem s napájaním až do +-63V. Tak Q6, Q7 bude asi lepšie dať BC546/556B, alebo rovno 1381/3503?

565 ...editoval danhard (11. 9. 2019 19:50)

Mechanik, ten tvůj dělič nebude moc dobře fungovat.

Jinak Dexan jede v B-čku a vznikl, když si Transiwatt, Texan a Tiger udělali sex párty ve třech.

Už ani nevím, kdo koho šoustal, ale vznikl z toho tento ošoust smile

Na bastl desky je to ideální, je to jednoduché a snadno se to dá přizpůsobit jakémukoliv materiálu.
Se slušnejma tranzistorama je to použitelné do 100W/4R s jedním párem.
Protože je to velmi dobře teplotně stabilní, má to dobrou účinnost, tak to vystačí s minimálním chladičem.

566

danhard, premeriam a uvidím, zatial mi vyhovuje aj ten ALPS.

567

Danhard ja samozrejme s tebou súhlasím a Dexan možno aj niekedy postavím, ale toto je pre mňa hobby a bavím ma v tejto chvíli stavať "veľké" zložité konce, ktoré vo výsledku aj vyzerajú mohutne. Baví ma na to pozerať, aké je to "vymakané" ako to v posilke hrá len pre mňa.
Dexan, Transiwat, doštička s LM3886 alebo nebodaj LM1875 toto proste v sebe nemá.
Ak mám použiť tvoju ANALógiu, tak z môjho pohľadu by títo fešaci:

https://i.imgur.com/8YBdEGo.jpg

...na tej sex párty vyšukali Transiwatt, Texan aj Tiger banana banana banana

568 ...editoval laco (12. 9. 2019 11:46)

skusal som pridat tie kondiky paralel. aj ked small-signal AC vyzera dobre (lepsie ako bez kund), tranzienty nie su dobre (maly obdlznik - ok, velky - oscilacie)

Frantisek, skus teda takto
asc subor zde https://drive.google.com/file/d/199poEc … sp=sharing

https://i.ibb.co/sFpGgHY/K62-bjt.png

569

Tak ja už som začal skúšať ešte pred obedom smile Podľa prvej schémy s tromi pármi koncov.
Narozdiel od mosfetovej verzii, mi to kmitalo na 1Hz a pískalo premenlivo na 5-10kHz lol
Kmitanie 1Hz - prehodil som B - E tranzistora v stab. kliďáku big_smile lebo nie málo TO126 som tam zapojil, tak jeden samozreje musel byť zle smile
Tú mám podľa Leachu, lebo ThermalTrack wink

No a to premenlivé písakanie reagujúce na pohyb vedenia zemí a dotyku na zem atď, bolo spôsobené nesprávným vedením zemí! ktoré ale mosfetovej verzii nevadilo. Tá mi dokonca včera odohrala jednu hodinu v posilke s jedným párom koncov a vôbec som ju nešetril, bez náznaku čohokoľvek. No chyba bola, že zem pre zenerky musím viesť samostatne pre každú do spoločného uzlíka na zdroji. To písakanie prestávalo, keď som naklonil káblik pre zem nejak inak, ale stále som v repro počul nejaký vyšší šum a brum, než som zvyknutý tongue teraz je už ticho, dúfam, že s tým nebudemmať problém na hotových moduloch smile
Ale ešte sa s tým samozrejme veľa pohrám a ošahám, kým to dám do výroby lol ..už som dostával strach, že tie 30Mhz končeky nezvládnem banana
Ešte raz vážne ďakujem, že si mi to vyladil na 3EF! smile smile smile a dokonca ešte o malý kuštiček vylepšil THD.

570

Co se všema zesíkama děláš Franto? Máš je ve vitrínce? Nezapomen na dobré bedny a DAC  wink

Web

571

Zatial mám len tamtých dvoch hore na foto a k nim prototyp smile
Na parapete je pohodené osie hniezdo sinclaira, s ktorým to pred pol rokom začalo a niekde bokom je hniezdo DPA440 z časti vykuchané a teraz mám na stole túto K63 smile
Myslím, že väčšina má toho doma viac smile
K63 by mala nahradiť týchto v posilke a do spálne by malo prísť k TV niečo malé šikovné s dobrou účinnosťou lol
Ku tomu malé dvojpásmovky a potom do posilky nejaké robustnejšie bedne.
V posilke idem zaťial z mobilu a v spálni to pôjde zo setoboxu, takže DAC až niekedy potom a k nemu bude treba tiež zosík a bedne big_smile ....dlhá cesta no smile