Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pohybujete se ve sféře různých pajců a stereptypů, akivní přístup žádný.

(upravil mechanik 10. 9. 2019 14:51)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

laco, prípadne ako inšpirácia, ide to urobiť po 0,5db a jumpermi voliť. Napriek tomu som lenivý a radšej použijem ALPS. Ešte som tú dosku ani neosadil. Kúpim ešte druhý ALPS a budem ich mať na oboch stranách... Výkon na vstupe a výstupe si odmeriam multimetrami. Pri zvukovke stačí neprekročiť cca 0db v arte.

https://i.postimg.cc/MpfYPtxX/deli.png

danhard, ja skúsim niečo atypické. Sice som to už písal ale bude to zosilňovač na výstupe s TO-126 s diskretnym regulátorom pre 2x40-60V a za tým bude výkonový buffer klasicky bez stabilizácie. Koncepcia atypická bude, obvody už asi menej big_smile Čo sa potom dá použiť ako výstupný buffer? Ale nesmie to byť zložité ako celý klasický koncák big_smile a chcem THD 0,000x% smile

(upravil laco 10. 9. 2019 15:00)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ak chces merat velmi nizke skreslenie tak odporovy delic musi splnat 3 hlavne parametre
1/ nizky termicky sum, pod -130dBV
2/ "nulovy" VCR
3/ "nulovy" TCR

1/ impedancia delica pod 100R
2,3/ vyskladat delic z rovnakych odporov, napr 100R (51R)

(upravil danhard 10. 9. 2019 15:37)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Souhlas a Lacem, při 10k odporech je to nesmysl.

ps. profesně jsem v kalibraci v oblasti od 1mV do 100kV s co nejlepšími vlastnostmi.
Už asi 20 let smile

Ale na druhou stranu, proč chtít -140db v audiopásmu smile

Já pracuji s 5kV a 500kHz šířka pásma, teď je tam 10Mohm, ale půjde to odporově výš.
https://www.rohrer-muenchen.de/DE/anwen … ebersicht/
Všechno moje hračky.

(upravil laco 10. 9. 2019 15:40)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

nieco na citanie https://www.audioxpress.com/files/attachment/2677

inak, to plati aj pre spatnovazobny clen zosilnovca - vyskladat z rovnakych odporov - kompenzacia VCR/TCR lol

ak vznikne chybovy signal na odporoch SV tak spatna vazba to neopravi

(upravil danhard 10. 9. 2019 15:44)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jenže v audio Tě to zajímá tak do 50khz, ale jen trochu přesně.

Já v těch vn děličích mám 5kV a ohřívají se samoohřevem smile
Aplikuj to VCR/TCR na zesilovač s 50V.

(upravil František 10. 9. 2019 17:31)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

laco napsal:

KLA200 je moja srdcovka, netypicka koncepcia, profil skreslenia (podoba sa na elkace), dlhy vyvoj (uz tretia verzia)
KLA120 je "tuctovka" = globalna spatna vazba, nezaujimave nizke skreslenie

Ja som začiatočník vo svete "veľkých" koncov, pre mňa nič ešte tuctové nieje, možno tak LM3886 a smerom k menším smile
Mám tu 12 párov NJL1302/3281, ktoré chcem do niečoho pichnúť (nie leach) smile
Páčia sa mi tvoje konce tak tá K61 v BJT by bodla lol keďže stále verím na veľmi nízke skreslenie smile


danhard napsal:

Pohybujete se ve sféře různých pajců a stereptypů, akivní přístup žádný.

Nemám a zrejme ani nebudem mať skúsenosti na to prísť s niečim novým neopajcovaným smile ...môžem max niečo polepiť zo známych zapojení.
A ono to tak potom aj vyzerá, ale je to pre mňa hobby nie profesionálna činnosť.
Napríklad do K61 narvem tie moje FQA a zaistím so snubermi, ako je pre ne odporúčané aj na diyaudio lol
No a dej se vúle boží, prípadne poraď, ako by si K61 pomohol smile



Tak a aj keď je to neuveriteľné Farnell dobieha Mouser big_smile
https://sk.farnell.com/on-semiconductor … EML004-003

(upravil danhard 10. 9. 2019 18:02)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

Nemám a zrejme ani nebudem mať skúsenosti na to prísť s niečim novým neopajcovaným smile

A proto jsem tu já, který za Vás prošlapal všechny slepé cesty Járy Cimrmanna.
A jedna z těch pravých je Dexan, nebo Odrbánek smile
Jinak tu mám desítky jiných schemat, které řeší Vaše problémy, blou, blou ,blou ...

Danwatt si už někteří postavili, aby zjistili, že funguje nejméně tak dobře, jako "běžný" Transiwatt smile

(upravil mechanik 10. 9. 2019 18:39)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Toto je merané s 10k alpsom paralelne teda 5k, bez priemerizovania:   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 53#p340853   Je to nedostatočné? Meral som pre rôzne úrovne a prešiel som to v PC no vždy je to tesne na tejto úrovni. Použil som ESI juliu. Inak som nikde nepísal akými odporami chcem tú dosku hore osadiť. Lynx L22 ešte len čaká. Mne rozsah pod 140db zatial uplne stačí.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Meraci system musi mat minimalne o 10dB lepsie parametre ako merany. Inak nevies co vlastne merias. Aj u dobrych zvukovych kartach limitujucim komponentom je DAC. Merania pod 0.0005% uz vyzaduju precizny externy oscilator.

(upravil danhard 10. 9. 2019 19:42)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nedělejte si iliuze, že rozlišíte 0,1% zkreslení 2., 3. harmonickou, nebo 0.03% přechodového zkreslení  vyššími harmonickými uchem smile
Na takových testech jsem zbytečně trávil mládí smile

Ale rád udělám zesilovač, co má při všech testech odstup naměřeného zkreslení pod -120dB. 0,0001%
Pod 100dB odstupu už ale bojuji obecně se šumem.

(upravil laco 10. 9. 2019 19:46)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

danhard napsal:

Ale rád udělám zesilovač, co má při všech testech odstup naměřeného zkreslení pod -120dB. 0,0001%

tak to je vyzva,  skreslenie pod 0.0001% pre cele audio pasmo a sucasne pre cely vykony rozsah do 4R/8R

v simulatore to mam, v reali velmi tazka uloha ... asi nemozne

(upravil danhard 10. 9. 2019 20:00)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ps. takové zesilovače jsem už pro zadavatele dělal, ale zkreslení nebylo ten hlavní zájem.
Ale plný výkon do 500kHz ano smile

(upravil mechanik 10. 9. 2019 20:15)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

laco, oscilátor robí jitter a nie THD... Ak si myslel THD+N, tak si niesom istý... Napríklad tá tvoja karta bude mať dosť velký jitter je vidieť že na dne je základný kmitočet hrozne roztiahnutý do strán, tzv. "sukničky".

Ak zapnem priemerizovanie na 10 budem na -150db aj s 5k ALPSom. S Lynx L22 ešte nižšie, ak to ten ALPS už nebude brzdiť, neviem, musím skúsiť. Nechcel som sa hádať. Chcel som len ukázať že aj s obyčajným ALPSom som pod -140db bez priemerizovania.

(upravil DJ_Rix 10. 9. 2019 20:17)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

mechanik napsal:

laco, oscilátor robí jitter a nie THD... Ak si myslel THD+N, tak si niesom istý... Napríklad tá tvoja karta bude mať dosť velký jitter je vidieť že na dne je základný kmitočet hrozne roztiahnutý do strán, tzv. "sukničky".

To že má "roztažený" základní kmitočet je dané typem nastavené FFT, nikoliv nějakým jitterem.

Arta manuál, kapitola 2.2.2 Signal Windowing.

Jinak doporučuji nastudovat jak vypadá projev jitteru na podobném měření jaké dal laco, na tom jeho po jitteru není ani náznaku.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To je tiež možné, ja som to vždy mal z dôvodu vysokého rozlíšenia vždy na maximálnom.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

O čem teď mluvíš ? Já se nebavím o počtu vzorků.

(upravil laco 10. 9. 2019 20:51)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

FFT merania KLA200 boli urobene s externym generatorom, zvukovka Julina
su tam dva obrazky so zvukovkou XFi USB HD modded - SNR(bez delica) a 10Vrms RIGHT

REW vie merat aj bez "windowing" ak nastvite Lock frequency to FFT

loopback XFi USB HD modded

https://i.ibb.co/hMyry4G/XFi-USB-HD-loopback-lockf.png

(upravil mechanik 10. 9. 2019 20:46)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

sorry pozde, odpoveď prišla. Dík za vysvetlenie

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … 33#1044833