Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vážne ďakujem, že si sa mi na to dal smile
Ja už trochu predbieham a časť mám už zcínovanú. Celý predok a VAS. Ďalej zatiaľ nejdem.
Dokonca som už zrepasoval pokrčenú tlmivku ešte  z hniezda DPA440 smile

(upravil danhard 6. 9. 2019 18:38)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nějaké moje nápady najdete třeba tady
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … ;start=126
Třeba Odrbánek je příklad, jak uplést z hnoje bič smile
Kvůli rozkmitu je 2EF ale buzenej emitorovým sledovačem, ten odděluje VAS, druhá polarita je buzena bootstrapem, nebo proudovým zdrojem.
Buzení VAS folded cascode proti bootstrapovému zdroji proudu.
Frontend dělá vstupní operák běžného typu, kompenzováno jako dvoupólový zesilovač. Rezerva zisku na 10kHz kolem 75dB, průchod nulou kolem 2MHz s fázovou rezervou přes 60°.
Nebo Hnus fialovej, tam je zase ukázka jak použít MOSFETy ve VAS a jak udělat VAS s větším rozkmitem než napájení pro buzení koncových MOSFETů.

Na zobrazování obrázků musíte být asi přihlášeni.

(upravil mechanik 7. 9. 2019 0:31)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

danhard, dík. Vlastne tú folded kaskadu už mi doporučoval Dohnalik, musím skúsiť... Tušim sa to tu aj riešilo.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Elox napsal:

A ještě jeden technický důvod, když se zmenšuje napětí Uce koncových tranzistorů, začínají se dost měnit jejich parametry,  takže bych tam naopak zcela záměrně nějakých 5 Voltů ponechal.

Videl som jedno high end riešenie s koncovými tranzistormi na pajanými o 10V vyšším napätím (+/-80V) než rozkmitovy stupeň tusim (+/-70V). Všetko bezohľadne voči účinnosti resp. efektivite.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ještě extrémnější jsou OTL lampáče, třeba 10x EL34 cca 10W do 16 Ohm. Ale jak prej to hraje... Na topení mám raděj přímotop.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Snížení rozkmitu výstupu o 1% zanamená snížení výkonu o 2%.
To si vážně myslíte, že když tam ta možnost maximálního spičkového výkonu není, tak je to víc Hi-Fi ?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ten zosilňovač nič odlíšiteľné oproti bežným HiFi zosilňovačom neponúkal, teda ešte okrem nadmerného zlatenia taktiež príznačnému tejto kategórii. High End sa predáva vďaka jeho výnimočnosti/odlišnosti oproti masovej produkcii HiFi, živenej bachorkami, legendami a tak pod.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Laci zrejme zatial nemal na mňa čas s tými 1302/3281, snáď sa to bude dať aj s nimi, ale s chvílou volného času, som hniezdo dokončil s jednými párom mosfetov FQA32N20C a FQA36P15.
Ako budiče sú špičkové smile KSA1220 a KSC2690. Napájanie +-38V, zatiaľ bez pomocných zdrojov.
No ide to a asi živšie a energickejšie, ako som čakal, aj na tých mojich bléééčkách Panasonic.


Laciho K61:
https://photos.google.com/share/AF1QipO … E5dzJ0Y0J3

(upravil danhard 9. 9. 2019 17:26)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Potřebuje to pomocné zdroje a při větším SR to jde do příčného proudu a je to klišé smile
Jinak souhlasím, KSA1220 a KSC2690 jsou úplně v pohodě.
Nemám originál 2SB649/2SD669, abych to porovnal.
Nedostatek budičů a pomocné napájení jsem řešil plovoucí error correction, bootstrapově napájenou s AB budičem s BC327, BC337. Při 500kHz byl obdélník ještě obdelník, 0,5A budící, odbuzovací proudy smile
Ale to není na audio potřebné !

(upravil František 9. 9. 2019 17:44)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak mám 100 párov, pichnem ich kde sa dá big_smile za predpokladu, že to bude výhodné.
S dolnou priepusťou na vstupe snáď nepôjde nič do kremíkový život ohrozujúceho priečneho prúdu.
Hniezdo je predpripravené pre úpravu K61 na BJT s NJL1302/3281, len som dostal stop, že blbo to robím big_smile
Preto len bez pomocných zdrojov, ale nejakých 50W z toho ide.


Laci inak ako je to s K200v3, keď som prišiel s mojou úpravou K61 na BJT, si mi o nej nepovedal smile
https://www.diyaudio.com/forums/solid-s … 13536.html

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To si zkus, při jaké strmosti je budící proud gate 15mA.
Najdi si na slovanetu vlákno atomový dudy a hnus fialovej.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

Tak mám 100 párov, pichnem ich kde sa dá big_smile za predpokladu, že to bude výhodné.
S dolnou priepusťou na vstupe snáď nepôjde nič do kremíkový život ohrozujúceho priečneho prúdu.
Hniezdo je predpripravené pre úpravu K61 na BJT s NJL1302/3281, len som dostal stop, že blbo to robím big_smile
Preto len bez pomocných zdrojov, ale nejakých 50W z toho ide.


Laci inak ako je to s K200v3, keď som prišiel s mojou úpravou K61 na BJT, si mi o nej nepovedal smile
https://www.diyaudio.com/forums/solid-s … 13536.html

akurat dokoncujem dva zosilnovace lol

KLA120 - vsetky moduly ozivene, zakladom je K61

KLA200 - hotovy, este chcem urobit kvalitne fotky (je problem to dobre osvietit)
zakladom je K200v3 bipolar, front-end bezi v openloop mode, buffer s HEC
https://photos.app.goo.gl/WRDPALHx3B123Ngh7
merania boli urobene na hotovom produkte
dobre hrajuci zosilnovac nemusi mat super nizke skreslenie smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Neměřitelné zkreslení je třešnička na dortu pro šťouraly smile
Mě většinou zajímá také dobrá účinnost, nízký klidový odběr a jednoduchost.
Samozřejmě jednoduchý zdroj s jedním trafem smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Teda Laco, ty jedeš.. který hraje nejlíp?

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

laco: zase všetko pekne urobené smile ...vidím, že neleníš a máš toho viac, ako som na diyaudio dohladal.
Ktorý z tvojich koncov, je podľa teba to naj čo si postavil? Možno jeden typ na BJT a druhý mosfet smile
Ak by ti to nevadilo, zložil by som verziu na uni doskách smile smile smile

(upravil mechanik 9. 9. 2019 20:16)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Podla mna keď budeš skúšať nejake menej preverené obvody mal by si začať cez nejaku zvukovko merať THD. Ono záleží už na návrhu DPS. Inak neviem kto kedy povedal že THD znie zle smile Občas keď som niekde urobil velkú chybu a obvod mal vysoké THD malo to taký pestrý štavnatý zvuk big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ono začať by som mal rozumným osciloskopom.
Tak nejak mi, ale ľahšie ide urobiť dve objednávky za 60 a 80€, so 100pármi "cenných" tranzistorov, ako za 140 kúpiť škopík na bazoši big_smile

Keď si konečne postavím nejakú vlajkovú loď, a to teda bude ty brďo big_smile lol, tak na meranie by som skočil ku niekomu skúsenému, čo by mal na mňa čas a nejak by sme sa bártrovo dohodli big_smile
Bastlenie je  mňa najmä hobby, kde koncepcia s EC a topológia predurčená do high end, 12párov koncov, veľké kondíky, stabilizátor v hlavných vetvách, všetko na uni doskách lol lepšie pohladí moju bastličovskú dušičku, ako nejaký kvázoško na doske 5x6cm, alebo ani DPA222 na origo doske už nebola pre mňa zaujímavá. Pred pol rokom by som asi vzal rovno dve sady dosiek. Dneska ma spájkovanie na origo doske vyslovene nudí. Nevravím, že to robím správne, robím to ako ma to baví smile

(upravil laco 10. 9. 2019 10:23)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

reeb napsal:

Teda Laco, ty jedeš.. který hraje nejlíp?

Nepocul som este ani jeden sad

Moj naj je KLA200, KLA120 chcem predat. Okrem tychto este mam dva lampace, jeden tiez pojde na predaj.
takto mam vymyslene
jar,leto - bipolar KLA200
jesen,zima - lampac CFB s KT88

Teraz pracujem na vynoveni meracej techniky
umela zataz - hotovo
passive notch filter - cakam na dodavku dps
delic napatia - kreslim dps
buffer pre notch - bude na baze LME49710


https://i.ibb.co/0qd5F3h/vdivider.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Takže BJT K200v3 pokladáš za lepší, ako mosfet K61?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

Takže BJT K200v3 pokladáš za lepší, ako mosfet K61?

KLA200 je moja srdcovka, netypicka koncepcia, profil skreslenia (podoba sa na elkace), dlhy vyvoj (uz tretia verzia)
KLA120 je "tuctovka" = globalna spatna vazba, nezaujimave nizke skreslenie