Re: Diskuse na E-bastlírně o "věčném" Transiwattu

rvx73 napsal:

Já jsem ročník 73 a šedesátá léta jsem tedy nezažil, ale ta doba mě velmi zajímá z historického hlediska, mám pročtený všechny amára z té doby a Janda byl zkrátka svého času pojem. A tak se rád podělím s ostatními, pokud o něm najdu něco zajímavého. Třeba tím vyprovokuju pamětníky a dozvím se další zajímavé střípky z té doby. Jasné?

Tak na toto téma založ vlákno. Tam se může vše shrnout, pamětníci se mohou vyjádřit....  , když budou chtít.

Re: Diskuse na E-bastlírně o "věčném" Transiwattu

tak promiň, už ti sem nic psát nebudu

Re: Diskuse na E-bastlírně o "věčném" Transiwattu

clarion napsal:

Z istých dôvodov som sa nedostal k bastleniu, mám nachystané 3 verzie DanWatt-ov smile a mám namaľovanú dosku aj pre Danwatt 60, dnes som to poslal číňanovi na výrobu...

http://www.imageworld.sk/images/1ixfmw9wnx7isq0t3sd1_thumb.jpg

rozmer je 9,3x8cm a niekde som zhliadol TIP147 v zásobách. Nuž, hádam raz sa ku tomu dostanem...


Máš to pěkný. Já po troškách pracuji na "skoro" své verzi desky DW-60.

Danharde díky za info i za tip. smile

Re: Diskuse na E-bastlírně o "věčném" Transiwattu

rvx73:

K tématu piš co hrdlo ráčí. smile 

P.S.- Já tehdejší dobu ještě zažil --- s p.Jandou jsem si jeden čas dopisoval, radil mi při stavbě mého prvního TW.  Ale to už je pryč.

(upravil clarion 6. 9. 2019 11:37)

Re: Diskuse na E-bastlírně o "věčném" Transiwattu

Nakoniec som ešte tú dosku prekopal, inak doriešil zeme a hlavne som tam nejak pridal cestičku a pady pre kond na blok napájania, ako poznamenal Václav. Poslal som do výroby aj tú, je to za zlomok peňazí. Takže budem mať 5 a 5 dosiek na DW60 big_smile

(upravil rvx73 20. 6. 2021 15:40)

Re: Diskuse na E-bastlírně o "věčném" Transiwattu

repase TW40

https://youtu.be/3mk8PghBp10

(video není moje, jen dávám odkaz)

Re: Diskuse na E-bastlírně o "věčném" Transiwattu

Pěkné, akorát já osobně bych použil axiální eleyty a svitky. Dají se ještě koupit a kapacitu drží. Ty výkonové rezistory tam mohly zůstat původní. Není důvod je měnit. Notabene ty původní jsou drátové, rozhodně kvalitnější než ty bílé kostky.