1 ...editoval Davidus (2. 9. 2019 19:37)

Téma: P: Kalibrace / seřízení multimetrů

Ahoj,

Pro bastlíře nabízím možnost levného seřízení případně kalibraci multimetrů až do 6 1/2 místných, U do 1000V, I do 10A  oboje AC/DC a odpor do 200Mohm

kalibrátor Datron 4700

cena spíš symbolická podle typu a složitosti M.P. třeba kolem 300kč?

Dále nabízím měření ve VF oblasti do 26.5GHz, včetně měření antén, odrazu, VF výkonu, spektra

mail: cada.david@gmai.com

Díky,
David

2 ...editoval danhard (2. 9. 2019 20:45)

Re: P: Kalibrace / seřízení multimetrů

Taky mohu zařídit, kalibrátor PM2480 smile

Vf měření bohužel jen do 3GHz.

3

@ Danhard nemáš k tomu i DC/AC TTS? docela ho sháním

4

Kalibraci na rovnou ac charakteristiku dělám jinak, na dc kalibrátor dám ac generátor definovaného obdélníku (až 500Vpp, hrana kolem 100ns).
Samozřejmě tu starou dc pastoušku kontroluju pořádným voltmetrem, teď mám pod platnou kalibrací Agilent 3441XA.
Na kalibraci odporů mám sadu stabilních odporů s Tk 2ppm, které nechávám občas testovat, jestli sedí na prdeli.
Na Vf mám dětské hračky, ale třeba HP8922P měří v rozsahu 10Mhz-1000Mhz docela přesně, ostatní věci jsou víceméně kukátka, třeba "Rohde-Schwarz" HMS-X, nebo GIE3030.

5 ...editoval Davidus (2. 9. 2019 22:49)

To je teplotní transferový standard na seřizování AC rozsahu kalibrátoru. nemáš ho?

6 ...editoval danhard (3. 9. 2019 0:22)

Vím co to je, Fluke 792A nemám smile

AC řeším jinak. AC se vůbec řeší špatně, kalibrace voltmetru i zesilovače ze tří zkušeben dopadly každá jinak.
A to jsem po nich chtěl jen měření do 500kHz, podle specifikace vn měřících oddělovacích zesilovačů.
Uměli stejně jen 1kV ac i dc, mám tam nejvíc 5kV rozsah, zkušebny jsou mi prd smile