(upravil zne2001 11. 8. 2019 22:44)

Téma: DPA 222 "rychlá" verze

Zdravím,
Po devíti letech poslouchání DPA222SE jsem se rozhodl, že bych si postavil 222-jku v rychlé verzi. Jsem zvědavý na rozdíl ve zvuku a pode Mistra - kazzatele je rozdíl znatelný. Problém je v tom, že momentálně už žádné volné desky pro stavbu na prodej nemá a musely by se zadat do výroby. Pokud by jste měli ještě někdo zájem, byla by reálná šance je získat.

nck:                     DPA 222 SSE (zes.)    PA04C (softstart)       PA04B (preamp)  hranoly CNC měď nabízí reeb 4ks/1500 Kč
zne2001              2                                 1                                    2                           1 sada
Tom_L                 2                                  1                                    2
j_paseka             2                                  2                                    2


case, spojovací materiál (ale to už všichni znáte smile): https://www.modushop.cz nebo tady: https://modushop.biz
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ať nenatahuji vlákno, napíšu to sem. Je to oficiální informace od p. Dudka (kazzatele) viz citace z mého mailu níže, kde jsem o desky projevil zájem. Nakonec si tady určitě ty vlákna čte, tak to může potvrdit nebo vyvrátit smile

Předpokládám, že desky budou v plné parádě, jak je od Mistra zvykem. Bílé, černú potisk, zlacené plošky a pořádná vrstva mědi ve spojích. Ano, počet zájemců ovlivňuje cenu, to je pravda.
Já si za kvalitu rád připlatím. Je pravda, co píše mechanik, pokud máš CAM podklady.. Jenomže já ty desky chci v perfektní kvalitě, jako jsem měl desky na první DPA222SE+součástky z ALDAXu, takže bych to nefušoval doma v EAGE.


Ta rychlá verze hraje ječtě znatelně líp a není to něco na hranici rozlišení, ale opravdu slyšitelnej posun.
Problém je ale ten, že já už žádný desky hotový nemám a musel bych jich nechat udělat víc, aby ta firna zakázku vzala. Zkus se tedy na fóru zeptat a dej mi pak vědět, jak jsi dopadl...
P.D.
---------- Původní e-mail ----------
Od:
Komu: 'kazzatel' <kazzatel@seznam.cz>
Datum: 10. 8. 2019 16:54:02
Předmět: Dotaz na DPS..

Zdravím Mistře,

                Vím, že je to už hodně stará záležitost (v tuto chvíli už 9 let.), co jsem si od Vás pořídil desky na DPA 222SE a součástky z Aldaxu. Chtěl bych vyzkoušet „rychlou“ verzi s FETy a tak jsem se Vás chtel zeptat, jestli byste neměl na prodej desky se stavebním návodem, jak to bylo v případě 222SE. Nechci kopírovat Vaši práci, a také nechci zasahovat do stroje, který perfektně funguje (kazit desky opětovným letováním..). Mimochodem ten zesilovač šlape pořád nádherně, nicméně jsem zvědavej na to, jak hraje rychlá verze.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

No smile zatiaľ dopyt nieje vysoký big_smile
Najskôr som nechcel reagovať, ako prvý, predsa len frčím na uni doskách a som spokojný, ale čo už smile
Zrejme by bolo vhodné načrtnúť aspoň orientačnú cenu, keď sa nazbiera záujem o 20 alebo 50ks dosiek.
Farebné prevedenie bude biele?


PS: možno ušetrím niekomu pár písmeniek, ohľadom kecov, že hneď riešim cenu, a nestavať nič, to sa potom najviac ušetrí big_smile ako som to už niekde videl ohľadom dosiek.
Cena je jedným z hlavných rozhodovacích faktorov pri kúpe. Úryvok z cenotvorby a cenovej politiky:
Cena je vyjádřením hodnoty zboží pro spotřebitele, výrazně ovlivňuje poptávku a je také nejflexibilnější složkou marketingového mixu.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Ahoj, já bych zájem o 2 kusy měl. Důležité ale pro mě je, jestli je to oficiálně požehnané Pavlem Dudkem a jestli i kvalita bude jak je od něho zvykem. Jestli ne, tak to nechci. Pak bych byl rád, kdyby se k tomu ještě dělali softstarty PA04C, případně vstupní zesilovače PA04B. Dávám na zvážení.

(upravil mechanik 11. 8. 2019 19:18)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Ak máte CAM podklady dostanete sa kludne na cenu 25e/kus v CR/SR a do výroby môžete dať kludne 2 kusy. Teda pre upresnenie nebudú tam pozlátené spoje... Nikdy som nechápal logiku typu za 10e beriem za 20e nikdy. Buď vec proste chcem a zaujíma ma a som ochotný došetriť alebo sa na to proste vykašlem a pôjdem inou cestou. Samozrejme môžete čakať pol roka na 20 ludí a ušetriť na malý nákup potravín v obchode.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Mechanik načo to silíš smile určite nikto nebude čakať pol roka. Predpokladám, že to bude len pár dní, max dva týždne, ale nechcem hádať a niečo objasňovať za zne2001. Vlastne predpokladanú uzávierku by mohol napísať.
Len to bol návrh, aby priblíž predpokladanú cenu.
Samozrejme, že ak si chce urobiť DPA222 niekto normálne zarábajúci a čaká na dosky už dva roky, tak pár eur hore dole nerieši.
Stredoškolák čo má pár eur v prasiatku bude chcieť vedieť presnú cenu aby vedel, koľko ešte vypýtať od otca alebo mu zobrať z peňaženky big_smile
aby potom mohol dokončiť koncák.
Dokonca aj ja vyšťavený po dovolenkách teraz tankujem len za 20 a nie plnú, som zvedavý na cenu.
Aj keď spájkovať na origo dosku ma tak nebaví, ako bastlenie na uni.
Nehovoriac o tom, že som vôbec neprišiel na chuť tomu ťahaniu napájania cez hranoly.
Na druhej strane, ak budú dosky za "babku" možno sa zapojím tiež.

(upravil DJ_Rix 11. 8. 2019 19:41)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Stran ceny si muzete udelat predstavu zde:
http://www.aldax.cz/?act=prod&show=dpa222set

Deska bude odhadem za litra kus +-, opet uz se debati nad minoritnim dilem cele stavby a jeho cenou, to nedopadne dobre chlapci....myslim ze timto stylem vas posle Pavel tak akorat...vite kam big_smile
Jinak sada na speed modifikaci kdyz jsem je delaval vychazela na cca 650Kc na kanal.

BTW,nezapomente na hranoly, ty taky nejsou zadarmo pokud to ma trochu vypadat a nebude si to nekdo prasit ze stangle hliniku doma na kolene.

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Ja som len okolidúci wink ktorý sa možno zapojí, tak to by asi nebolo fér k ostatným ak by to urobil kvôli mne big_smile big_smile big_smile
Radšej už budem len potichu sledovať, ako sa to vyvinie smile

(upravil zne2001 11. 8. 2019 20:01)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Kluci, jedno DPAčko jsem si postavil, cenu znám. 2,5-3tis/ks s tím počítám (za desky na DPAčko+součástky, ne další desky smile)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

zne2001: Napiš si mě taky 2x DPA, 2x soft. a 2x vst. zesilovač.

(upravil reeb 12. 8. 2019 10:06)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Měděné niklované hranoly vrtané na CNC bych mohl sehnat za 1500/4ks

Jinak vyhledem k pracnosti bych volil neco hotoveho z inzerce např.

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … -222-mkii/

a otunil.

Web

(upravil zne2001 11. 8. 2019 22:44)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

reeb napsal:

Měděné niklované hranoly vrtané na CNC bych mohl sehnat za 1500/4ks

Určitě by vypadaly krásně (zlato zase nepotřebuji smile). Za mne bych je za tu cenu bral. Už si nevzpomínám z minula, kdo takové hranolky nabízel. Já měl leštěný hliník a také to bylo na CNC-čku.
Super! Napíšu to nahoru...

Re: DPA 222 "rychlá" verze

reeb napsal:

Jinak vyhledem k pracnosti bych volil neco hotoveho z inzerce např.

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … -222-mkii/

a otunil.

No jo Roberte, ale víš jak to je, 13 za jetej, to se nikomu dát nechce, bo si myslí že to postaví za půlku, pak se nestačí divit, kolik stojí jen bedna, kolik to dá práce, trafa, celý to osadit, zapájet, složit, mechanicky udělat, propojit, oživit big_smile Víš kolik polododělanejch projektů mi už takhle prošlo rukama ? A bůh ví, kolik desek se všude možně válí někomu ještě doma neosazenejch, protože si říkali někdy si to postavím. Je to vidět vždy na tom, že se řeší cena DPS. Každej, kdo se na ni takhle zeptá, je hned jasnej, že nikdy nic pořádnýho nestavěl a nemá tudíž tušení kolik je to práce a peněz za další věci. 
Vyprdněte se tedy na cenu, kolik deska bude stát a buďte rádi, že za cenu pár krabiček cigaret, pár panáků kořalky, nebo pár litrů nafty do vaší káry si můžete udělat radost a postavit si slušnej zesilovač ! Osobně jsem nečekal, že by se Pavel ještě uvolil vám dělat další desky, pokud to tak je, buďte rádi a berte všema deseti !

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Jsou to všechno leštěný prdy smile

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Vaclave, tvuj nazor se nepocita smile

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Nazdar kluci,

Tak, jak to popisuje DJ_Rix je přesně můj pohled na celou záležitost. Je to prostě zábava - koníček. V mém případě pořádnej kůň, do kterýho sypu peníze a při té příležitosti se pořád něco nového učím. Nechci překopávat moji 222-jku šahat pájkou do plošňáku a vytahovat součástky. To raději ty peníze na to dám - znovu. Ta 222-jka byla před 9-ti lety projekt, který jsem právě dotáhl do konce včetně Dispre II (u mne ve verzi 3) smile. To vám tady zkušeným harcovníkům nemusím popisovat, vsichni víte, o co jde smile

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Podla mna, ten rozdiel vo zvuku bude tak velký že ten pôvodný prerobíš tiež alebo predáš smile Inak tie hranolčeky. V alupe (alebo mnohých iných firmách) vám narežu kludne malé kusy z pekného rovného obojstranne foliovaného plechu... Nebude to stáť takmer nič. Stačí presné pravírko, jamkovač, stojanová vrtačka a závitník. Na CNC 3D si môžete dať vyrobiť radšej nejaky pekný predný panel smile

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Proč z plechu, Cu profil je tam ke koupení, nařezal jsem to strojní pillkou a 1mm vzal na frézce, pak stačí vytisknout 1:1 výkres, nalepit kouskem izolepy, odůlčíkovat a  stojanovkou vyvrtat. Ale řezání závitů do masivní mědi je teda opruz. Určitě je potřeba vrtat 2.5mm vrtákem a hodně kvalitní závitník a řeznej olej. Kdybych to stavěl znovu, koupím hranolky hliníkový, bude to za pár korun a díry i závity taky hned. A to, že jsem strávil odpoledne leštěním mědi před zlacením, se jistě na zvuku neprojeví. (Hlavně proto, že nemám pozlacený šroubky smile

(upravil danhard 12. 8. 2019 22:22)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

DJ_Rix napsal:

Vaclave, tvuj nazor se nepocita smile

Je to tak, podporuji primitivní řešení s dobrou účinnosti, s dobrou vybuditelností a nejlépe v Bčku smile
A těch 100W do 4R se slušným párem na konci to taky umí.
Zkreslení tam je, ale není slyšitelné a je v akustickém pásmu menší než, mají tyto vykopávky.
Žádné pojistky, softstarty, zpožděné připojení repro a jiné sračky, které zakrývají jiné nedostatky ?
Všechno je dělané správně dimenzovaným návrhem.
Zajímavé je, když uporňuji, co je všechno blbě na 50. let starých šrotech, tak se dozvím, že to chtějí mít sběratelé v původním (tj. blbém) stavu smile

(upravil mechanik 12. 8. 2019 23:21)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

kaed, pretože plech má dokonalú rovinu a nemá na hranách malý radius. O dosť lepšie sa to potom aj vymeriava keď to má peknú ostrú hranu... Ale to je už len detail. Ja len že to nikto neuvidí a ide to urobiť za pár drobných... Ale už do toho kecať nebudem, niesom záujemca.

(upravil reeb 13. 8. 2019 8:45)

Re: DPA 222 "rychlá" verze

Souhlas Rixi, cena DPS je podružná, nejdražší je mechanika- chladiče a bedna a zdroj (trafa, elyty). Jen několik poštovných udělá tisícovku jak nic.. Chapu pokud si to někdo chce osadit sám, součástkama jaké chce, např. kvalitni elyty ap. Je to ale dost pracný zesilovač, jen než se zapájí těch 150 odporů/kanál.. Ale i tak je to nic proti mechanice.

Určitě bych doporučil přeosadit na rychlejší koncáky, za pár eur má člověk nový zesilovač..(DPS to vydrží, pár jsem jich dělal)

Vyroba hranolu- pro toho kdo ma stojanovku a vybaveni muze si hranoly vyrobit, profil 20x10 vede kde-kdo , sežere to ale dost času, opracovat měd je opruz, snadno se zalomi zavitnik..

Web