Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Citlivý středobas 8" do dvoupásma

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 37 z 37]

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

karfik: Ten průběh se zdá podle měření tady kontrolovaný a nevypadá to, že je tam kolem kila vyloženě rezonance. Z PDF SS se to tváří pravda jinak. Další dobrá známka, že to padá plynule až k výškám, za ty peníze hodně povedený kónus.

(upravil Kocour 31. 7. 2019 7:36)

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

[url=https://www.audax-speaker.de/index.php?module=shop_articles&index[shop_articles][action]=details&index[shop_articles][category]=8&index[shop_articles][data][shop_articles_id]=24][/url]

[url=https://www.audax-speaker.de/index.php?module=shop_articles&index[shop_articles][action]=details&index[shop_articles][data][shop_articles_id]=160][/url]

Hmm hmm ty se mi libi. A uz vim presne co nad to.
Nebude nekdo neco brat z Proraumu?

ruzne DIY repro

Web

(upravil mechanik 30. 7. 2019 18:27)

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

karfik napsal:

Na výšky by byl super Aurum cantus G1, použili jsme ho teď v posledním projektu třípásem a ten zvuk je nezkutečně reálný a přesvědčivý. Škoda že pásky lidé nemají rádi, proto do projektu jde kalota.

Tiež ho mám a neplánujem meniť. Zaujalo ma to zvukovo viac než všetky kalotáky čo som dovtedy počul... Je fakt že horizontálne smeruje ale počúvam v ose. Možno by som si mohol dovoliť odstrániť koberec a úpravu stropu big_smile Na rozdiel od ludí s kalotami... Ale plánujem to pre istotu prehodnotiť a časom skúsiť niečo s kalotákom, sú lacné a pôjde to určite dobre predať... Tiež by som rád skúsil niečo s mini páskom ako je ten RAAL... Časom kúpim viac výškačov a skúsim to odladiť pre všetky varianty... Tak isto ma lákajú PHL 7" a rôzne iné ako AUDAX, BMS...

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

To je jedno, že počúvaš v osi. Ak výška príliš smeruje, tak je tam hore proste celkovo málo výkonu...

(upravil mechanik 30. 7. 2019 20:34)

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Stačí koberec na zem a tlmenie stropu a budeš mať tiež toho odrazeného výkonu na výškach menej aj s kalotákom. Všetky tieto bežné úpravy tlmia len výšky.

Keď som prvý krát skúšal pásik na miesto kalotáku v zhodných podmienkach počul som uplne iné rozdiely než že by ubudli najvyššie výšky. Ale nehádam sa, je to dávno. Ako píšem rád by som skúsil maličký pásik a tak isto ešte niekedy kaloták.

(upravil Kocour 31. 7. 2019 9:35)

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Tez bych si to takto vysvetloval a uz jsem nad tim parkrat premyslel, ale zase prakticka zkusenost...D2004/6020, je to 19mm kalota, na 10k to mezi 0-60stupni pada o asi 6-7dB, tzn velmi malo smerujici, takze bych cekal az moc detailu ci proste vysek, ale pocit byl spis opacny, a celkovy dojem je hladkost a lehkost na vyskach, zadna agresivita nebo jehlicky, a to jsem to ponechal v celkove frekvencce pomerne rovne. Stejne tak D3004/6600 ve zvukovodu, rozptyl nahore zhruba stejny jako v predchozim pripade, a pocit stejny, urcita lehkost, hladkost, prehled. Zadny pocit az moc vykonu proti standart kalotam, ktere maji nahore vykonu mene. Mam moznost to porovnavat i vudci kalotam bez WG, ty stejne kaloty, tzn prubeh smerovek je blizsi paskum, kde to nahore pada hodne, a dojem je z toho ze to ma drajv a silu, ale zaroven se mi to hur ladi, vic se peru s vyslednym zvukem, a mam pocit, ze klicova je oblast nekde tak 2-7k.

Nebo, XT25 s dvema magnety, Scan Speak verze, v bedne to znelo tupe, ten zvuk jsem nezkousl, tak jsem tam dal TW29RN, taky ring radiator, taky dost pokles na vyskach, a zvuk zcela jiny, cela bedna ozila. To stejne s Scan Speak 7000 ve WG148R, nahore stale dost pokles mimo osu, ale celkovy dojem v bedne velmi prijemny, lehkost, detail, pro me jeden z nej zvuku.

Takze asi castecne to nejakym zpusobem keca do celkoveho dojmu, ale bude tam toho vic.

TheLastUnicorn napsal:

To je jedno, že počúvaš v osi. Ak výška príliš smeruje, tak je tam hore proste celkovo málo výkonu...

ruzne DIY repro

Web

(upravil mechanik 31. 7. 2019 9:11)

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Tak to je velmi dobre napísané. Tú čistotu a lahkosť by som mohol potvrdiť, to by sedelo. Z kalotákov som mal vždy pocit že sú tie výšky také zrnité a rozsypané... Na druhej strane taký saxofon, gitara, pásik sa do toho dokáže neskutočne "oprieť" smile Určite toho bude viac veď ludia rozoznávajú rozdiel medzi materialom membrány a toto je uplne iný princíp. Kmitací systém kalotáku má okolo 500mg a pásik okolo 32mg. Každopadne rád si niekedy kaloták na test kúpim a rovnako tak malý pásik. Ale neviem aký kaloták vybrať, ja budem potrebovať tak 97db 2,8V/1m od 1800Hz do tých 20k smile Bez nejakej tepelnej kompresie keď sa tomu poriadne naloží...

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Me se prave sumiruje v hlave celkovy dojem, ze mam radsi vyskace ve WG, I treba zakladni WG148R, jakoby to proste ten zvuk uklidilo, ucesalo.

Pasek bych rad zkusil, libi se mi Viawave GRT145 nebo jak se jmenuje.

Jinak takovou citlivost, to se koukni na Satori veci, a Bliesma. SS 7100 je tez hodne citlivy. No a pripadne tomu dat ten zvukovudek, at je to dole pojisteny.

ruzne DIY repro

Web

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Dík za tip, ten SS vyzerá dobre, aj keď citlivosť je trochu menej než by som potreboval... O tom Viawave sme si už písali. Ja by som ho skúsil k BMS 5N160 alebo 5N155, bola by to taká lahšia verzia toho čo mám, 6N430+G1. Zaujímali by ma aj tie menšie AMT mundorfy... Tak do roka dokončím elektroniku potom môžem nakúpiť rôzne meniče na porovnanie. Je toho dosť čo by som chcel skúsiť.

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Pak uz jen Satori DN a BN maji neco malo pres 95dB. BN jsem neslysel, nicmene 7100 povazuju za lepsi zvukem nez DN a RN, takze pokud vyjde citlivostne a dvojnasobna cena je ok...

ruzne DIY repro

Web

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Dík za tipy. Inak niektoré tie nové výškače od SB sú strašne hnusné, tých 6 šroub, dvojfarebné kombinácie, tie škaredé mriežky... Neviem či do HiFi preniká nejaka autohifi móda big_smile

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Proto beru jen cele cerne, a ty jsou nazivo hodne pekny. Jinak je to jak u kolotocaru.

ruzne DIY repro

Web

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Z nových reproduktorů by se dala udělat pěkná kombinace například 8" Seas H1471-08 CA22RNY a nějaká Sica, třeba LP90.28/N92TW...u Seasu, pokud se vymění gumový závěs za pěnový, jde citlivost ještě o cca 2dB nahoru, sekundárním efektem je zvýšení FS. Skvělý Audax už bohužel není a nebude sad Audax má výhodu velmi lehké membrány a také její tvar, obě tyto věci umožnovaly u HM210Z0 použít první řády a děličku posunout u 8" nahoru ke 2kHz viz. konstrukce KLS9 a rozhodně to nebyl zvukově žádný kompromis, jedny z nejlépe hrajících beden koncepce 8"+1".

(upravil marcin 6. 8. 2019 19:34)

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Samozrejme, že je to kompromis (jemne povedané). Ten audax je hore príkladne hladký, ale smerovosť má rovnakú ako iný 8”, keďže tá je daná rozmermi membrány. Ak je delený na 2kHz výhybkou 1.rádu s kalotou, ktorá v tomto pásme prakticky nesmeruje, výsledkom je paskvil vo výkonovej charakteristike celej reprosústavy. Jednoducho sú tie meniče nevhodne smerovostne naviazané. A to že je to v osi vyrovnané, nič neznamená.

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Nesmíte všichni bejt tak zblbý ve snaze za honbou technicky dokonalých věcí, vadí to méně než si myslíš. Občas si to chce opravdu takové věci poslechnout, než je udělán takový závěr. Měl jsem je doma několik let, směrovky jsem tomu neměřil, nesralo mne na tom totiž nic.

(upravil Kocour 7. 8. 2019 9:38)

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Pokud je ten HM210Z0 i nad 2k relativne hladky a ma konzistentni smerovky, tak se to muze na 1" kalotu navazat smerovostne pomerne pekne. Tedy alespon v horizontalni rovine. Z tohoto duvodu mam rad LR2, ktery je jeste relativne nizky rad, dava dobre smerovky u kombinace bez zvukovodu, a hlavne je to mene pajeni smile.
Ve vertikalni rovine to bude spatne i s vyssim radem, lze to nejak vylepsit vyhybkama, ktere se nescitaji +6dB na delicce, ale toto jsem jeste neslysel hrat dobre.
No a dobre merici bedna rozhodne nemusi hrat dobre. Nekdy clovek musi primhourit oci a useknout z dokonalosti grafu. Nicmene kdykoliv to jde, tak se snazim o technickou i zvukovou vyrovnanost.

Mereni da moznost poznat a pochopit a sladit si to s uchem. Bez mereni je vysledek dilem nahody. Nicmene zkuseny konstrukter si uz umi veci trochu aproximovat, coz je dano tim, ze si to jiz drive nekolikrat zmeril a porovnal s uchem.

ruzne DIY repro

Web

Re: Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Já to samozřejmě měřil v době, kdy jsem směrovky neřešil v ose to samozřejmě vycházelo velmi pěkně s ohledem na jednoduchost výhybky, zvukově to bylo také velmi pěkné, byť to trpí na zmiňované problémy, jenže ne každý chce mít v bedně zvukovod. Dneska hraju na bedny se zvukovodem...a jedním z důvodů, proč tomu tak je, jsou špatné možnosti rozmístění beden v místnosti a zvukovod to pomohl významně zlepšit.

Příspěvky [21 až 37 z 37]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » Citlivý středobas 8" do dvoupásma

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£