Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Pánové, mám staré dělané bedny podle RS638, je jinak udělaná skříň a vyhybka je Elektroniky jen nemá osazené přepínače. Odešly mi ARZ4604 a dočetl jsem se,že je lze nahradit ARX 130, které jsem levně sehnal použité. Otázka zní, musí se nějak měnit parametry vyhybky při výměně těchto reproduktorů?

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Otázka jak dobrá ta výhybka je, obecně ale právě E Praha to dělala poctivěji než sériovky z Litovle, Blavy a spol. Proto bych tam raději dal ARX 368, není to to samé, ale asi nejpodobnější, jen to asi bude potřeba nahoře trošku utlumit díky jinému magnetu, ale třeba naopak to může přijít vhod.

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

no jo, jenže já mám 4ohmovky takže to chce ARX364 a jak tak koukám sehnat je bude velkej kumšt. Ale i tak díky za reakci a za radu

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Známý má možná 2 kousky, večer napíši co jak

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

koukám,že mi tu někdo radil ARX368 ale ten je jen 5W a i jiný rozsah, spíš teda asi vadí ten malý výkon, nevíte někdo o lepší náhradě?

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Ty bedny jsou dost mizerný samy o sobě, dnes už v nich budou KO krabicový kondy, a ani nový to nebyla sláva, takže je to jedno. A na středech toho výkonu moc nepotřebuješ, hlavní část výkonu jde do basáku. A pokud chceš dělat diskotéky, pořiď si nějaký PA bedny...

(upravil milanpospisil 28. 7. 2019 21:58)

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

mnoo ,ony v tom žádný krabicový kondy nejsou, ale samozřejmě ty elektrolity a hovnáky jsem vyměnil a diskotéku taky dělat nechci, pouze chci restaurovat staré RS634, takže díky za radu

(upravil kaed 28. 7. 2019 23:05)

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Tak potom zkusit sehnat origo ARZ, sem tam někdo je nabízí. třeba tady: https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?text=ARZ4604
Měl jsem za to, že výhybka byla stejná jako u ARS1034...
Spíš přemejšlím, co se asi mohlo stát těm původním reprákům, přetížením to obvykle není, výkonem odchází basáky a vejšky kvůli kmitajícím zesilovačům, ale střeďák?

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

občas na určitých frekvencích zaškrčí,mírně zkreslí, zdá se mi,že membrána chodí dost ztuha a jak kdyby trošku zadrhává, možná to bude ten důvod.

(upravil Hippo007 29. 7. 2019 10:45)

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Jo, to tyhle repra dělají. Gumou napuštěný textilní závěs se vyvěšuje a časem tuhne. Někdy pomůže jemně potlačením na membránu mechanicky natvarovat závěs aby nedrhnul a pak závěs zrenovovat regumem a napustit silikonem.

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

ok díky za radu,to zkusím

ještě se tu zeptám, není tu někdo kdo by věděl na co je na té vyhybce RS634 zespodu tišťáku ta volba A nebo B, je to volba připojit seriově tlumiku nebo ne,ale nevím k čemu a proč. já tam mám volbu A ale koukal jsem všude na netu na fotkách mají B  a ve schematu to není sad

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Tady jsou úplně nové:
https://www.bsacoustic.cz/stredove-repr … /arz-4604/

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

no je otázka v jakém stavu ty nové jsou po 30 letech, jestli nejsou také rozlepené sad

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Není důvod, resp. záleží jak byly skladovány nebo provozovány, pokud v normálních podmínkách, tak se nemusíš ničeho obávat a už vůbec ne u střeďáku, po kterém nepotřebuješ větší rozkmit. Ani u basáků si nepamatuju problematické lepidlo.

Každopádně kde bylo větší riziko, byly menší ARX 364 v bednách ARS 904, tam hrály celý rozsah a pokud se jim přitápělo, okraj pogumovaného závěsu, který je stejný jako u ARZ 4604, se odlepit klidně mohl.

(upravil vluz 1. 8. 2019 21:08)

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Střeďáky ARZ4604/8 mají po letech stárnutí velmi různorodé vlastnosti. Použitý závěs se zřejmě vyráběl z různých materiálů a věkem se to projevuje. Měl jsem svého času 8 kusů těchto repro a při jejich poslechovém porovnávání byly snad vyhovující pouze 3 kousky. Něktré hrály spíše jako výškáče, jiné zahrály i do hloubek. U většiny byly částečně odlepené závěsy: někde závěs-membrána, jinde závěs-koš a repro pak nepříjemně drnčelo. Závěs bývá tuhý někde hodně, jinde je docela měkký. Na vedlejším fóru jsem to před delším časem dokumentoval i s foto.
Je to zcela nepovedené repro jak po stránce akustické, tak i kvalitou výroby. Reprosoustavy Tesla nebo Elektronika, kde je tento typ repro použitý jsem měl v průběhu mnoha let asi všechny a nakonec vždy šly pryč, jelikož jejich zvukový projev zrovna nenadchl a hlavní zásluhu má na tom asi ono repro.
Takže pokud by se našla vhodná náhrada (že by ten ARX?), tak by to snad pomohlo i těm letitým tuzemským reprosoustavám.

(upravil milanpospisil 3. 8. 2019 16:48)

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

a které to ARX myslíte 130 nebo 364? zkusit bych to mohl s tím ARX364, trošku mi tam vadí ten menší výkon jen 5W, mám strach abych ho při pouštění venku neodpálil.

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

V příspěvku 8 píšeš, že nechceš dělat diskotéku, a tady něco o pouštění venku. Nechápu.
P.S. podobný bedny, kde zůstal jenom basák z původního osazení, (ARN8604, RS150-4, DT300 s odladěnou výhybkou, komplet svitkový kondenzátory a vzduchový cívky) jsem rozdal, prodat se mi to nepodařilo...

Re: Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

diskotéku opravdu nechci dělat,ale mám je venku na zahradě pod pergolou takže se občas pustí víc nahlas,ale máme sousedy,takže fakt ne naplno. smile

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Náhrada Tesla ARZ 4604 - ARX-130

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£