Re: Audiotrak zvukovka tuning

Tak ale tam sa používa PP alebo PES alebo aspoň bipolár a väčšinou to nejde cez 4,7uF. Ten datasheet je pre hodnoty tušim do 1000uF.

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Po tydnu a neco hrani je to lepší něž jsem si dovedl predstavit. K tomu se mi ještě povedlo nastavit zvuk pres asio, a nechapu celkovy vysledek. Davam si 3 jednicky s * vedle sebe  smile big_smile

(upravil mechanik 5. 8. 2019 23:39)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Som nikdy rozdiel na SW strane nepočul big_smile ASIO neASIO... ASIO má vplyv na výpadky pri slabom PC, keď som používal E5300 a DDR2 big_smile

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Ale však to musí byť lepšie, keď urobil taký "expensive recaping" a narobil sa pri tom, nie?? smile
Úprimne, vyzerá to hnusne (bývalý kolega na takú prácu hovoril "nas..ť do rúk a nepustiť týždeň k vode"..).. A neverím, že sa meraním niečo zlepšilo. Ale psychika je sviňa..

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Neprezival by som to tak. Pohral sa, je spokojny, co mu viacej treba. Zazil som uz aj horsie excesy.

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Hej BV, nezavid. Je to v tvojom prispevku dost citit smile... ked budes pustat hudbu 10rokov z 1 setupu, a potom to prerobis, tak bud si hluchy alebo si tu zle, aby si to nepoznal smile neviem ako u teba doma, ale ja kartu doma na policke nemam, aby som kazdy den spieval "ó aká si krásna"... Inak cele to stalo necelych 800kc, tak snad tu krizu prezijem.
Zdar.

(upravil BV 6. 8. 2019 14:43)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Hej BV, nezavid. Je to v tvojom prispevku dost citit smile.

To si "troška" vedľa... Nemám čo závidieť, môžem len ľutovať... Ani ja nemám "karty" na poličke ,ale ich používam , niektoré na hudbu, iné na meranie (okrem iných prístrojov). A už dosť dlho. A never, že výmena elytu zlepší počuteľne zvuk. To že to "počuješ", nič neznamená, len že očakávaš zmenu (cena súčiastok, práca, píšu na webe..) tak "je to tam". Zmeraj pred a po úprave, čo sa zmenilo. Nepreceňuj svoj sluch.. Z takých rečí "aj manželka z kuchyne to počula" som už vyrástol. Realita je úplne iná. A možno som tu naozaj zle..

Re: Audiotrak zvukovka tuning

BV napsal:

A never, že výmena elytu zlepší počuteľne zvuk. To že to "počuješ", nič neznamená, len že očakávaš zmenu (cena súčiastok, práca, píšu na webe..) tak "je to tam". Zmeraj pred a po úprave, čo sa zmenilo.

big_smile  A jak by jste tedy vysvětlil případ kdy místo očekávaní se sice dostaví také změna,ale k horšímu a také "silně počutelně" ?
Měnil jsem v CD kondenzátor CCS laseru(dig.část bez vlivu na analog) 10uF tantal za 10uF polymer vybíraný na stejné parametry s jediným rozdílem nižší ESR o 0.07  a tato malá změna vykouzlila tak suchý a nepříjemný zvuk především akustických nástrojů že jsem tam nakonec ještě rád vrátil ten horší tantal zpět.

(upravil BV 6. 8. 2019 17:39)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Jasnovidec nie som, merania nie sú žiadne k dispozícii, takže vysvetlenie nebude. Jedna z možností je iná sériová indukčnosť , tantal niekde v blokovaní napájania digitálu môže byť lepší ako  väčší( rozmermi) polymér. Ktovie čo to urobilo, kľudne nejaké kmitanie stabilizátora?.. Preto je dôležité merať prístrojmi, nie ušami, potom sa dajú robiť cielené zásahy, nie "lotéria".

(upravil danhard 6. 8. 2019 17:48)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Sorry, ale sériovou indukčností elektrolyty netrpí.
Ale je zapotřebí zjistit, jaké změny jsou přímo na tom kondu a jak je na to citlivý ten operák.

Jen by mě zajímalo, jaký měl Leonardo důvod, že se do toho sral ?  smile
A když to byl takový jasný slyšitelný rozdíl, tak by to měl zdokumentovat, co se tam ve skutečnosti změnílo.
Jinak je to práce na hovno, soudruzi !

(upravil Bentley 6. 8. 2019 17:59)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Vsude se polypr. nehodi, zkousel sem dat k tda7295 misto 1uf nejake ciny bennic, a stalo to za hovno. Pak jsem to jeste nekolikrat prostridal, a ten cinan hral mnohem lepe. Pak, jelikoz jsem si hral,  dal jsem 1uf elnu a krasa. Upravil jsem z-2300 zesik basovou cast, a hraje to podstatne čitelneji, i mohutnost basu je jinde. Za mě samé pozitivum.
Treba takovej HIM, když ted poslouchám, padá mi brada. Nadherny detailni zvuk, celkove to je vic real... Vic nemam co vylepsovat, myslim ze jsem uz s tim co mam udelal max.
Pokud nekdo ma zajem zvukovku merit, rad budu spolupracovat. Ale ja sam se asi do toho nebudu poustet. Leda mi to nekdo ukazat, nez abych to studoval co a jak.

(upravil Leonardo 6. 8. 2019 19:37)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

To,ale stále právě není žádná rozumná odpověd na to tvrzení že si tu změnu k lepšímu co slyšíme jen namlouváme...pokud by to totiž tak bylo není možná ta druhá varianta kdy se místo zlepšení dostaví zklamání...nevylepšujeme přece kvůli tomu aby to nakonec bylo zvukově horší smile

Důvod proč jsem se do toho sral  smile byl upgradovat standard verzi na high grade,doporučován byl BlackGate který se obtížně shání,tak jsem chtěl být ještě chytřejší...změřit mám možnost jen součástky a proto jsem ty kondenzátory vybíral co nejvíce shodné,ale vše je dostatečně celosvětově zhodnoceno a zdokumentováno na diyaudiu asi na 190 stranách...

Je to holt zatím můj první a stále úplně nedokončený transport...
https://i.postimg.cc/ZBS8F0BX/2337876.jpg

(upravil horemic 6. 8. 2019 19:34)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Páni,deset příspěvků a z toho jedenáct negativních.
Bentley u některých kondů naměřil kapacitu mimo toleranci.Místu 100u naměřil 75u.Nové bambule Elna budou s tolerancí do plusu.Další kondy nevíme.ESR nevíme.Bambule Elna budou mít jistě ESR nižší než pidi Rubycon.Jestli se toto sešlo na "citlivých" místech karty,proč by nemohl Bentley slyšet ve zvuku rozdíl?A že něco vypadá blbě,neznamená že to funguje špatně.Spousta šeredných věcí dělá to co má.
EDIT:A spousta "krásných" věcí je k hovnu.

(upravil BV 6. 8. 2019 19:56)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

2 Leonardo
Jediná rozumná odpoveď by bolo meranie..Ten obvod bol navrhnutý a optimalizovaný s nejakými súčiastkami , po výmene  sa "niečo" nesprávalo ako by  malo, zrejme vplyvom iných vlastností toho kondenzátora. Kľudne to mohlo byť kmitanie nejakej regulačnej slučky , bez merania len dohady..To mohlo mať za následok výrazné skreslenia, zhoršenie odstupu a intermodulácie do audiopásma...Všetko technicky vysvetliteľné veci,ale bez merania len hypotézy, ktoré treba potvrdiť alebo vylúčiť meraním..Nie ich zaradiť medzi nevysvetliteľné "záhady".
2 horemic
Niečo počuť mohol, len nie je vôbec isté, či to nebolo v skutočnosti zhoršenie. A pretože nejakú zmenu očakával, tak to "musí" byť zlepšenie, však preto to robil.. Takýto tuning bez overenia stavu pred a po je na dve veci...A merať dnes môže kaźdý, kto sa do tuningu pustí, možnosti sú, overenie vlastností zvukovky cez RMAA nie je nič  zložité..

(upravil reeb 7. 8. 2019 6:58)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

A kdybys hral pres pořádný DAC byl by zvuk daleko dal smile Dnešní DACy za pár ticíc dokážou divy.

Web

(upravil horemic 6. 8. 2019 21:09)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

2 BV,souhlasím.Rovněž se jako slaboproudař snažím hledat technická vysvětlení,je to pro mě jednodušší.Záměrně jsem nepsal o slyšitelném zlepšení,ale o rozdílu ve zvuku,tedy všeobecně o změně zvuku.Takových jakože zlepšení jsem už taky pár zažil.
Sic s technickým pohledem,ale stále se snažím být otevřený pocitům.A stále se učím nikdy neříkat nikdy.Donedávna jsem např.netušil,že symetricky napájený zesilovač s jednou dvojicí koncových tranzistorů může hrát dál i s jedním porouchaným koncovým tranzistorem.

Re: Audiotrak zvukovka tuning

reeb napsal:

A kdybys hral pres pořádný DAC byl by zvuk daleko dal smile Dnešní DACy za pár ticíc dokážou divy.

Můžeš být konkrétnější? Na ebay se prodává prakticky 99% DACů od číňanů i za těch pár tisíc, ale který stojí za to?
Audiotrak HD2 se dá pořídit okolo 90 US Dollars. I když je tam starší převodník, tak po změně OZ to hraje slušně. Jo, je to karta do PC, takže to značně omezuje použití.

(upravil reeb 8. 8. 2019 7:33)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Treba http://www.luta.7u.cz/index.php?str=26 ,ale ani některé moduly z ebay s AK44.. po otunění nejsou špatné..

A nejaka otunena/ neotunena zvukovka se muze jit klouzat wink

Pro obycejneho smrtelnika je naprosto dostacujici CA DAC Magic Plus (ma ho PMA, BVA..) a nejspis i nektere cinske dacy jako Topping

Web

(upravil orhore 7. 8. 2019 23:07)

Re: Audiotrak zvukovka tuning

Tak Luta DAC je určitě super, jenže dnes je to už unobtainium i když jsou k dispozici výrobní data. Klidně koupím hotový jestli nabídneš smile

Nebo vyzkouším nějakého číňana s AK4497.

Re: Audiotrak zvukovka tuning

než ten krám tak si radši kup už sestavený jako jako SMSL M300