Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » input selector a vystup na subwoofer

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: input selector a vystup na subwoofer

Ahoj. Prosim pekne mam dve otazky zacatecnika. Potrebuju k zesilovaci dat dva vstupy. Jeden vstup je BT receiver a druhej jsou dva cinche. O cinche se nebojim, holt kdyz pustim BT tak kabely vytahnu ale bojim se o to BT. Jen bych se rad obesel bez nejakych mechanickych silenosti. Videl jsem schema s pouzitim odporu jenze bojim se ze mi to utlumi signal.

Druha otazka je ohledne zapojeni subu. Chtel bych vyvest z potenciometru L + R a spojit je do jednoho kanalu pro aktivni sub. Problem je v tom "spojit je do jednoho kanalu". Videl jsem ze se prodavaji Y kabely ap. Jak je to prosim pekne zapojeny abych neco nepopravil? Rad bych to ubastlil uvnitr bedny a kabel je zbytecnost. Budete zlaty kdyz mi poradite smile)

Re: input selector a vystup na subwoofer

K zapojení subu:
Moc informací tu není, radí se špatně, má to více možností. Potenciometr je kde? Vstup subu (konektor) je co? Obvykle bývá zařízen na možnost připojit oba kanály. Je sub kupovaný, nebo ho teprve stavíš?
Nejjednodušší metoda spojení signálu je rezistor (cca 10k) do cesty každého kanálu.
A teď proč jsou potřebné ty informace: Pokud bude potenciometr (tak těch 2*10k) na subu, tak se ty odpory dají mezi výstupy dráhy potenciometru.
Pokud je potenciometr někde předtím na signálové cestě, je optimální řešení odlišné. Při použití odporů tam je intenzivní hrozba, že si zhoršíš přeslechy mezi kanály. Obvykle se na výstupy dráhy potenciometru raději dávají OZ a za nimi se to přes odpory spojí.

Re: input selector a vystup na subwoofer

Dekuji za odpoved.

No koukam sub nebude tak jednoduchej tak to vypustim. Sub teprve stavet budu tak to rovnou budu stavet se zesilovacem 2.1, z regalovek vyndam zesilovac, udelam je uplne pasivni a bude po ptakach. V bedne na sub bude mista dost i na trafo a podobny blbiny.

Slouceni signalu ale resit budu muset. Kdyz tam dam ty rezistory, neutlumim tim ten signal?

Re: input selector a vystup na subwoofer

Samozřejmě, ale musíš počítat s rezervou zesílení (respektive regulovatelnou hlasitostí subu). Utlumuješ to na signálové cestě, tak to není drama.
Správně bys tam měl mít elektronické oddělení (výhybku) satelity/sub a sečtení dvou signálů pro zesilovač subu je pak "brnkačka", to úplně nejjednodušší na celé věci. Výhybky z 2 (L+R) na 2.1 to již obsahují, stačí je postavit, nebo koupit.
Používala se i ošizená verze, kdy se z L + R odbočí basová složka a přivede do subu, ale i jenom mluvit o tom by mi přítomní hifisté nepochybně zakázali sad.
Ani já to nedoporučuji, satelity se namáhají hraním basů a to není dobré, o sčítání a odčítání akustického tlaku různě na různých kmitočtech a vzdálenostech ani nemluvě.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » input selector a vystup na subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£