Téma: Auto, osa, žihadlo

Včera ma jebla do chrbta počas šoférovania. Šiel som asi 65tkou v Nitre, respektíve vychádzal, ak to poznáte pri kasárňach Krškany.
Premávka celkom hustá, nevybočil som ani nelízol krajnicu, len kurva dobrý pocit, keď čakáš ďalšie žihadlá, kým sa snažíš rýchlo niekde postáť.
Nevedel som, či ju mám pod tričkom, alebo len medzi sedadlom a mnou.
Už som ju nenašiel hmm rozpučil a potrhal by som ju holými rukami aj za cenu ďalších žihadiel.
Veľmi nepríjemný zážitok.
Predvčerom som šiel po dialnici a nechcem si ani predstaviť, ako by to vyzeralo, keby mi to urobila tam, alebo začala útočiť do tváre big_smile
Stalo sa vám už podobné a ako často?

Re: Auto, osa, žihadlo

Stalo. Aj oveľa horšie. "Šúsdefekt v 120 km/h v zátačke na vonkajšom kolese aj v 100 predné na skútri. "Zatiaľ som mimo cestu nebol - prajem to aj Tebe smile

Re: Auto, osa, žihadlo

Stalo a bylo to na rychlé zastavení, ale byla to včela... tak teď jsi aspoň zdravější. smile

ako by to vyzeralo, keby mi to urobila tam, alebo začala útočiť do tváre

Tak dokud nebude stísněná v tričku, nebo po ní vyloženě nepůjdeš, tak ji nějaký atak na tebe nenapadne, ne?

Re: Auto, osa, žihadlo

Nenapadne? smile  Stačí, že jej bude voňať gel na vlasy, sladké čo človek jedol alebo proste bude zvedavá na pekné lesklé oko big_smile
Je to hmyz. Samozrejme čím viac sa človek oháňa, tým je dotieravejšia, ale neodožeň ju v prípade, že už už postojí na nose smile

Re: Auto, osa, žihadlo

To není atak, prostě si tě očmuchá a zjistí, že na tobě nic není... ledaže bys měl koutky od fanty a skleněnky bez víček. big_smile

Re: Auto, osa, žihadlo

Veď samozrejme atak nastane až po tom, čo ju rukou odrazíš, lebo sadnúť na oko si ju proste človek nenechá big_smile  narazí do čelného skla a jak nebude mať kam v tom zmätku, kriku a panike újsť, začne besnieť a útočiť a zabíjať big_smile ...samozrejme zveličujem, len som bol zvedavý na vaše zážitky s bodavým hmyzom za volantom smile

Re: Auto, osa, žihadlo

To já oko zavřu a když neodletí sama a zdržuje se tam dlouho, tak ji rukou pomalu dám bokem. Mě právě nadzvedne, když vidím, jak kolem sebe hned třeba moje neteře hrůzou máchají...

Re: Auto, osa, žihadlo

V 18-ti jsem měl Jawku 350/634 a jezdil jsem v krosové helmě s šiltem (bez brady) s brýlema. V hruškové áleji sem nabral pod helmu dvě vosy. Jedna mi masírovala spánek, druhá líčko. Ale musíte vydržet.....

Re: Auto, osa, žihadlo

Tak si to mal veselšie smile ...aj toto je ten prípad, kedy privrieť očko nepomôže wink
Najhorší je ten moment prekvapenia. Priatelkin otec, to pred pár rokmi, od osy schytal vzadu do krku a v zákrute. Našťastie sa tiež nič nestalo.

Re: Auto, osa, žihadlo

František: je to jak s tím tričkem, nemá kam...

Re: Auto, osa, žihadlo

Na dálnici jsem zjistil, že mám v autě sršně...krásně si letěl před mojí tváří. Zkoušel jsem ho vypudit otevření oken, ale nezabralo. Zalezl si hezky za obložení A-sloupku a tam se usadil. Byl tam celou cestu až domů. Vykašlal jsem se na něj a auto odstavil na sluníčko...na druhý den ležel mrtvej na palubní desce.

Re: Auto, osa, žihadlo

Aby tě nežalovali nějací extrémní ochránci, za týrání zvířete smile
Já kdysi projel na motorce rojem včel, bunda kůže, přilba integrálka, ale jedna skončila pod páskem, co tu přilbu drží na hlavě. Když jsem zastavil u kámoše a na pásek šáhl, tak jsem dostal zásah do kořene jazyka zvenku. Než kámoš otevřel dveře od domu, tak jsem nemohl mluvit, jak to naběhlo. Naštěstí trocha octa a studená voda to vyřešily a za 10 minut jsem byl celkem ready...

Re: Auto, osa, žihadlo

Já dostal před týdnem 4 žihadla do ruky od lesních vos. Zápěstí mi nateklo, až na druhý den. Pěst jsem měl jak Rocky Balboa smile

Web

Re: Auto, osa, žihadlo

Tak to já měl hnízdo v udaku, bylo velké jak pomeranč, včera jsem musel zatopit, už je klid.

Re: Auto, osa, žihadlo

Antonio: veď presne o tie situácie, kedy sa už niečo stane ide smile
Keď som v bazéne s nanukom, obletí ma aj 5 ôs, ale to je také bežné a nikoho to nezaujíma.
Dostať žihadlo z pri šoférovaní, alebo na motorke je už veselšie smile

Re: Auto, osa, žihadlo

Mne je to chvala Bohu jedno, horšie znášam štípanec od komára ako od včely/osy... Príhody? Osa v prilbe (bez štítu) a v aute za límcom na košeli. Riešenie? Chytiť do ruky, rozpučiť, vyhodiť big_smile

Web

Re: Auto, osa, žihadlo

Tak stane sa všeličo, aj májový večerný cyklovýlet a zjazd z jednej nemenovanej dediny skončil v polovici kopca nárazom chrústa do okuliarov (skla), ktoré rozbil a jazdec sa ledva udržal na ceste smile

Re: Auto, osa, žihadlo

Keď ste odborník, to sa pozná smile
Inšpirácia pre úplných začiatočníkov smile
A tiež imitácia niektorých majstrov odborného výcviku smile

https://www.youtube.com/watch?v=sI5Ftm1-jik

Re: Auto, osa, žihadlo

On ještě žije? big_smile

Re: Auto, osa, žihadlo

Pořád si lámu hlavu nad tím, zda je to úmyslně nahraný tak aby to postrašilo , nebo je fakt tak blbej big_smile