Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

2Hordek
A čo tie submikrosekundové zmeny hrany tranzientov, to reproduktory prenesú? A "tunéri" tvrdia, že je to počuť pri ladení všelijakých "fast" verzií .. smile. A nakoniec, ani blbé, komprimované alebo limitované nahrávky to nezlepší.. A čo s tým?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Slušnej řetězec je ten, na kterém nepoznáš rozdíl mezi 8kHz sinus a 8kHz obdélník.
Samozřejmě se stejnou amplitudou 1. harmonické.
Já jsem tak hluchej, že mi to funguje i na 6kHz smile

Tak mě napadá, že by to mělo platit i pro intermodulaci 7kHz a 8kHz sinem a obdélníkem smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak som sa po troch mesiacoch dočkal a po návrate z dovolenky ma čakala info, že KSA1220 má už aj Farnell.
Netrocháril som, ako pri KSA1381 a objednal hneď 100 párov 1220/2690.
Pri tej cene poslúžia aj v teplotnej aj do zdrojov smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Dneska prišli big_smile Pre mňa zásoba asi na 10 rokov big_smile
Ako budiče troch párov MJL1302/3281 vyhovejú na 200W/4R?

Ešte to chce tie KSA1381, keď sa zase niekde objavia.

https://i.imgur.com/coidFty.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

poslúžia aj v teplotnej

Zrovna do teplotnej se ty celoplasťáky absolutně nehodí.

(upravil orhore 18. 7. 2019 14:53)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Co to je za verzi TO-126? To nemá díru pro šroubek a kovovou plošku na jedné straně? Nebo špatně vidím? smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Díru to má, plošku ne, je to celopast pouzdro, viz DS.

(upravil František 18. 7. 2019 17:25)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

V prototype som použil celoplast BD139/140, v muscle ampoch TTA/TTC004 a pohoda. Inak vychádzal som z tohoto smile

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 15#p240115

DJ_Rix napsal:

Jen bych podotkl pánové,do stabilizace kliďáku stačí klidně i BD (tedy původní osazení),osazovat tam KSA/KSC je zcela zbytečné mrhání tranzistory.
Nejsem si navíc jistý,jestli při osazení KSA/KSC na pozice stabilizace se nezhorší chování kliďáku díky celoplastovým pouzdrům snímacích trandů.

kazzatel napsal:

Ale prdlajs, i to celoplastový pouzdro se prohřeje rychlejc než chladič, takže si nemusíte dělat starost...měly by se na to hodit ty celoplastový bédéčka z GM, který bych se jinam dát obával, ale tady bez problému vyhoví...


Ale skorej by ma zaujímalo, kam sa dá s nimi na pozícii budičov ísť, aby to ešte bolo bezpečné tongue

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Zrovna 222 není dobrej příklad pro tyhle argumenty, trandy jsou natvrdo na hranolu s velkou jímavostí a tudíž po burstu nevyletí kliďák tak vysoko protože se trandy nepřehřejí a navíc 222 je dost teplotně překompenzovaná. Jde o rychlost odezvy tepelky, ne o to jestli se celoplastový pouzdro ohřeje rychlejc jak chladič.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Aj som napísal môj názor na rozdiel v tepelnom odpore sluda vs celoplast plus čas odozvy hoc aj cez medený hranol a to všetko verzus thermaltrak, ale nemám skúsenosti na to aby môj názor mohol mať váhu ded tak som to zmazal cool

Je ale fascinujúce sledovať, ako často ľudia reagujú na veci spomenuté len tak mimochodom, alebo náhodne, než na konkrétnu otázku hoci aj opätovne pripomenutú smile

Do tretice všetko dobré:
Ako budiče troch párov MJL1302/3281 vyhovejú 1220/2690 na 200W/4R?
Prípadne kam s nimi bezpečne ísť. Vďaka smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Chceš toho moc a neposkytnull jsi všechny potřebné informace. Jen pocitově,.. dal bych tam raději něco v TO220

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ani mně se to nechce počítat, ale KSA má podle SOAR použitelnej proud když hodně tak 100mA takže pro tři páry trandů co maj Cib přes 5nF na kus je to málo, pokud to má být alespoň trochu rychlý.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Počítaním nikoho otravovať nechcem smile  No škoda, ale hlavne, že ich mám big_smile už mám celkovo pocit, že som trochu zberateľ tranzistorov big_smile
Tak možno skončia len, ako budiče do malých 100w koncáčkov. A samozrejme, ako náhrada BD big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ako budiče skús 2SC4793/ 2SA1837

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Z nich som už tiež "nazbieral" tri páry smile na pokusy.
Pôjdem teda do nich a možno aj rovno do tých NJL1302/3281D.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Dnes sa mi od známeho, za smiešny peniaz dostali do rúk mosfety FQA28N15 a FQA36P15.
Podľa dastasheetu sú určene aj pre audio a SOA pri 100V porovnatelná s MJL2119x.
Boli by vhodné na DPA380? Samozrejme na uni doskách smile

(upravil danhard 26. 7. 2019 14:43)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To spíš zkus DPA386 smile

FQA28N15 mi připadaly moc papírový, dával jsem k tomu FQA32N20.

2SC4793/ 2SA1837 tu v nějakém množství mám, už se ale nevyrábí.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

No asi by som mal začať s drobcom smile minimálne, ako prototyp.

"papírový" v akom zmysle?
No ja už mám tieto 8 párov.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Má malou Single Pulsed Avalanche Energy, takový tranzistory nechodí dobře v lineárním režimu, jsou citlivý na lokální přehřátí, něco jako druhý průraz u bipolárů.

Typický příklad, když se tam místo IRF640 dá IRF640N, nebo IRF640 od STM, tak je to mnohem méně odolné.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pozerám, že to je trojnásobný rozdiel a skoro päť násobný voči FQA36P15.
Tak potom musím kúpiť FQA32N20, nech to je spolahlivejšie.
Na teraz nevadí smile už keď to mám doma som myslel, že si vyskúšam mosfetové DPA.