Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 22 z 23)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 »»»

RSS

Příspěvky [421 až 440 z 457]

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

... basy strašně chrastí, řve to už při minimální hlasitosti -> nezapojuješ to náhodou do vstupu "PHONO"?

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

smile nojo, to mě ani nenapadlo, taky možnost smile

Web

(upravil wazzirr 15. 7. 2019 15:37)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Začnu tím dotazem na dodavatele, jak jsem psal o pár příspěvků výše, domů se dostanu zase až v pátek večer.
To ti teď nepovím v čem je to zapojené, jelikož si to nepamatuji smile

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Tak nejspíš blya chyba v tom potenciometru, po výměně nic nechrastí a citlivost ovládání hlasitosti je také v pořádku.
Děkuji tedy za váš ztracený čas kvůli takové hlouposti smile

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Panove jak opravit 223 konkretne volume.v prispevcich jsem nasel typ:TP289D 100k/Y ale ten jsem nikde nesehnal.

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

mám jeden doma, vymontovaný právě z 223. i nějaké tranzistory a podobně

(upravil jmd 21. 1. 2020 9:34)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

laco napsal:

kamarat mi pred rokmi tiez dal AZS223 na upravu (stale caka). idem vsetko vyhodit z vnutra okrem trafa a dam tam DanWATT

Poopravím ťa, asi si mal na mysli DEXAN. Ten je so symetrickým napájaní, obdobne ako aj AZS223 a pritom je podstatne lepší. Nevraviac o tom, že AZS223 je jedna veľká doska a na konci darlingtony KD366 a KD367. Tak možno by bolo jednoduchšie ju ponechať celistvú. Aj s predzosilňovačmi a s pomocnou nadstavbou malej dosky dorobiť koncovú časť, ale len s inšpiráciou DEXAN.

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … 61#1059261

http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/dexan1_207.jpg
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/dexan2_184.jpg

(upravil laco 24. 1. 2020 12:50)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

...

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Zdravím mám na vás profíky prosbu. Mám zesilovač AZS223 a problémy začaly, když začal pravý kanál hrát potichu. Zkusil jsem to rozebrat a proletovat kontakty. To nepomohlo. Vzal jsem si ho tedy do práce a začal měřit. Božužel po pár zapnutích a vypnutích něco kleklo a já na repro výstupu pravého kanálu naměřil cca 24,5V SS. přišel jsem na to že odešel T14, ten jsem vyměnil a pro jistotu vyměnil i T12. Tyto tranzistory jsou teď v pořádku ale ss napětí na výstupu mám stále. Dále jsem zkoušel nahradit  kondy C46 a C48 dle informací na netu. Bez výsledku. Koncové Darlingtony KD650T a KD649T se mi zdají v pořádku (alespoň dle porovnání hodnot s levým kanálem který hraje normálně). Kondenzátory na výkonovém zesilovači mají předepsané kapacity. Prostě nevím kde se tam to napětí pořád bere. Přiznávám nejsem elektronik, tak dotaz zní asi hloupě, ale kdyby jste někdo věděl kde může být problém byl bych vám velmi vděčný. S pozdravem Roman

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Už som bol rozhodnutí, že kúpim AZS222 ale po prečítaní , radšej nie, ďakujem že existuje to to vlákno.

(upravil Jéňa 5. 12. 2022 17:18)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Zdravím chlapci,

zaujalo mne téma zesilovače AZS223. Chtěl jsem si ho v mládí koupit, ale stál tehdy několik mých platů. Tak jsem to řešil objednávkou stavebnice z přidružené výroby JZD Hředle, vyšel tak na polovinu, ale na čelním panelu chybělo logo TESLA. Dnes už vůbec nechápu, jak jsem jej mohl celý poskládat, spájet a oživit, ale dodnes slouží. Občas propláchnu kontakty Kontaktolem a zase chvíli nechrastí. Sehnal jsem k němu i tehdy prodávané reprobedny a jede to OK. Už přes 35 let. Říkal jsem si, že bych ho zmodernizoval, aby se vstupy přepínaly elektronicky, vypínaly se reproduktory při zapnutí a vypnutí samy, ale nějak jsem to nechtěl rozhrabat.

Sleduji, jak se orientujete v obvodech, součástkách, měřeních, testování. Nemám na to odborné vzdělání, ale jsem rád, že alespoň někomu stále stojí za to zabývat se něčím jiným, než jen sociálními sítěmi a mobilem. Mám z toho radost.

Omlouvám se za dávnou vzpomínku, ale nemuseli jste to přece číst celé smile

Jéňa

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Zdravím všechny,

jsem tady nový a dostal se mi do ruky zesilovač AZS222. Zesilovač hraje, ale když dám volume na minimum, tak pravý kanál hraje pořád. Levý kanál je v pořádku. Při zesilování se i pravý kanál zesílí. Mohl by mi prosím někdo poradit, na co se mám zaměřit. Abych se přiznal, našel jsem zesilovač u popelnic, byl vadný tranzistor T14, byly vyměněny i kondenzátory c46 a c48. A už nevím čím by to mohlo být.

Moc díky

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Že by přechodový odpor "zemního" vývodu potenciometru hlasitosti? Může být studeňák na plošňáku nebo rozebrat potenciometr a přechod dráha-nožička nebo vyběhaná dráha na konci.

(upravil koska 14. 3. 2023 8:10)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Měřil jsem je multimetrem a oba měly podobné hodnoty, ale zkusím to.

Díky

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Tak jsem provedl rozebrání, složení a přeměření a situace pořád stejná. Hlava mi to nebere, když ten signál jde přes ten potenciometr. Jinak hraje normálně.

(upravil jasnap 15. 3. 2023 19:29)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Takže, když nastavíš na poťáku minimum, naměříš mezi jezdcem a zemí nulový odpor?
Když pomalu otáčíš poťákem zvyšuje se odpor plynule?
Pokud uzemníš jezdce kouskem drátu, stále hraje?
Není na pl. spoji zkrat mezi bází T8 a něčím před pot. hlasitosti?
Jednoduchá metoda: pustit generátor(stačí 500 Hz) do obou kanálú a AC multimetrem porovnávat napětí mezi kanály na cestě signálu, za závadou se objeví rozdíl.
Generátor stačí appka v mobilu ze sluchátkového výstupu.

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

koska napsal:

Tak jsem provedl rozebrání, složení a přeměření...

Co jsi rozebral a proměřil a s jakým přesně výsledkem?
Pokud jeden kanál nereaguje (zcela nebo v míře necelé) na potenciometr hlasitosti, tak bude nejspíš vadný právě ten potenciometr, méně pravděpodobně propoj zemního konce potenciometru na zem.

(upravil 17. 3. 2023 8:33)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Měřil jsem odpor mezi vývody a jezdcem a to se mi zdálo být OK. Zkusím ještě ověřit co napsal jasnap.
Jenom když jsem prováděl měření podle schématu, tak jsem naměřil na kolektoru T9  a T10 asi 4,5 V, ale podle schématu by tam měla být 0. Ale na obou kanálech. Nejsem zas tak znalý v těchto věcech, tak se ptám zkušených.
Díky za rady

Dobré ráno pánové,
tak nakonec závada odhalena, byť to ne desce vypadalo Ok, tak bylo špatné ukostření  potenciometru. Ještě jednou moc děkuji za rady, bez nich bych na to asi nepřišel. Opravou jsem se zabýval několik hodin, ale je to krásný pocit rozchodit starou mašinu. Ještě bych poprosil o názor ohledně kondenzátorů napájení, někde se tady psalo, že je vhodné (pro lepší zvuk) vyměnit kondenzátory 2m, třeba za 10m. Měl jsem je venku a naměřil jsem kapacitu jakou mají mít.
Díky

(upravil reeb 17. 3. 2023 13:17)

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Kdyz das 4m7 nebo 6m8 urco je to lepsi..

Web

Re: TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Ty kondenzátory se taky musí nabíjet a tenhle zesilovač má 3A usměrňovací diody (1N5403). smile

Příspěvky [421 až 440 z 457]

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TESLA AZS 222 a 223 - závady a tuning

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£