Re: Postavme si flaškostroj...

Super! Díky za odkaz. Začnu pomalu skládat na hromádku různý šrot nějak to snad dohromady dám.

Re: Postavme si flaškostroj...

Ano, tak to je, paralelne zapojene systemy.

Re: Postavme si flaškostroj...

Prosím o radu.
Po mnoha desetiletích bastlení s polovodiči jsem se pustil do konstrukce elektronkového korekčního předzesilovače jako prvního stupně elektronkového kytarového komba.
Při měření jsem zjistil velký pokles zesílení na vyšších kmitočtech - již od cca 5kHz.
Zatím se mi nedaří to vylepšit.
Prosím o radu cop vyzkoušet .
Dík
Ivan

Re: Postavme si flaškostroj...

Schema?
Mozno je to vlastnost...

Re: Postavme si flaškostroj...

Ahoj, před mnoha lety jsem coby mladý janek pořídil 2 Tesly Music 130 se záměrem postavit na jejich základě pořádný "parostroj". Pak (jak všichni známe) přišly manželky, děti .. a volný čas fuč. Při nedávném úklidu jsem oba poklady objevil v garáži a rozhodl se postavit se k tomu čelem. Obnovil jsem si heslo, pročetl zdejší příspěvky a v tom množství možností různých zapojení jsem se ztratil.
Rád bych se tedy Vás zkušených zeptal na názor, kterým směrem se vydat:
1/ vykuchat Musicy a použít z nich výstupáky a jedno ze síťových traf a postavit např. http://www.svetelektronek.wz.cz/Dvojcin … 0wel34.GIF
Jsou na to daná trafa vhodná? Popř. je pro ně nějaké vhodnější zapojení?
2/ Musicy zachovat, prodat třeba kytarákům a vrhnout se na něco subtilnějšího, hodně se mi líbí Kudlibabkovy SE stroje, jen mám strach, že zrovna mé obstarožní Magnáty to zrovna moc nevybudí.

Podotýkám, že nejsem špičkový posluchač a muziku klidně ocením i v tišším podání.
Omlouvám se za dlouhý příspěvek a děkuji za jakékoliv rady.

Re: Postavme si flaškostroj...

Osobne si myslim, ze najlepsia a najschodnejsia moznost by bolo Musicy zrenovovat, a tak pouzit. Ak sa prestanu pacit, predat ich nebude problem, a so ziskanymi financiami sa kludne vrhnut na nieco ine.

Re: Postavme si flaškostroj...

zrenovovat-nemršit je! a vyzkoušet = moudrá rada!,
jakýkoliv bastl bude (podstatně) hůř prodejný, než origo stav,
charakter zvuku konce si vyzkoušej jednoduše : trimr na vstupu konce můžeš provizorně nahradit poťákem a uslyšíš, co to s tvýma bednama dělá...pokud tě chytne lampovej zvuk, tak máš zábavu třeba s jinýma lamp.koncepcema / materiálem do konce života smile
...sám jsem s tím tak začal a bastlil na bázi několika M130 a vzpomínám na ně s láskou  smile

(upravil maryn 12. 7. 2019 12:46)

Re: Postavme si flaškostroj...

zdenoeddie: Ano, to je další možnost, technicky nejschůdnější, ale narazil bych jinde. Umístění dvou obřích kvádrů do obýváku zavání rozlukou od stolu a lože smile Potřebuju něco kompaktnějšího, tahle 100W pára je na mé podmínky příliš. Nicméně beru v potaz a děkuju.

Re: Postavme si flaškostroj...

Hm, před časem sem na audioweb dával Sinclair schéma a destičku na koncáček se dvěma EL84. Takový dva moduly už lze schovat do přijatelnější krabice a výkonově je to i k těm Magnatum lepší.

Schéma i DPS mám stažené u sebe, tak eventuálně mohu někam pověsit.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

jak citlivy jsou ty tvoje bedny?pokud si postavis SE s EL34 v triode  s bednama okolo 90db je to pouzitelny...schema muzu poskytnout...

Re: Postavme si flaškostroj...

Dockinez, Kudlibabka: Kluci díky za rychlé reakce, hážu Vám na sebe kontakt do SZ, za schemata budu moc vděčný.

Re: Postavme si flaškostroj...

schema tady:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … /191397487

(upravil Wili 12. 7. 2019 20:03)

Re: Postavme si flaškostroj...

maryn, niekedy davno som robil cosi podobne, precitaj si:

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=13404

alebo vynovena verzia... https://zosilnovace.wordpress.com/2014/ … ac-2x100w/

normalne mavam tu stranku vypnutu uz tam dlhe roky nic nepribudlo tak si to precitaj a ja ju po case zase vypnem big_smile mimochodom nemal by si zaujem o tento konkretny zosilnovac? lezi u rodicov v dome nevyuzity uz dlhe roky a nepouzivam ho, ak by si chcel mozeme sa dohodnut za nejaku rozumnu cenu... tak ako to je, je funkcny a funguje dobre, alebo to mozes vyuzit ako mechanicky zaklad a vnutro upratat podla seba, je to trochu vrabcie hniezdo, bol to moj prvy elkac, ale funguje perfektne, mam ho premerany aj na audio-precision a mal skvele parametre smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Wili: krásná práce, to je radost si to číst, díky za odkaz
jestli chceš, napiš mi do SZ tvoji cenovou představu, ale obávám se, že to bude nad mé možnosti smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Dockinez, Kudlibabka: děkuju za rychlé reakce a poskytnutá schemata!
Přemýšlím o tom celý víkend - hodně mně láká jednoduchost a kvalita SE, jen mi chybí ty kvalitní výstupáky (na kolik teď vyjdou např. u p. Hlavy?)
Zatím asi půjdu touhle cestou, pokud se ukáže, že to mé bedny nerozhoupá, zkusím na základě M130 traf ten SDS labs.
Už se těším na první pokusy smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Vystupaky u Franty Hlavy vyjdou na 6000Kc.Zvukove jsou super.Na pokusy ti muzu nejaky vystupaky pujcit.Odkud jsi?

Re: Postavme si flaškostroj...

Par mesicu si hraju s prototypem SE zesilovace s koncovkami 300B KR Riccardo Kron limited edition,jedna se o verzi se zirkoniovyma anodama.V prvni verzi jsem mel budic D3a s anodovym odporem,v katode odpor a kondenzator Black Gate.Usmernovacku PV200/600,ve zdroji svitky.Vazebni kondy Miflex Audio,hlinikova folie.Koncovky maji pevne predpeti...Postupne jsem menil:katodovy odpor za dve diody SiC,usmernovacku PV200/600 za 5U4G KR,anodovy odpor za anodovou civku,nakonec anodovou civku a vazebni kond za vazebni trafo.Kazda zmena je zvukove znat,posledni verze mi zvukove sedi nejvic.Pár vazebnich traf Hammond 126B se da poridit i s postovnam za 100Euro,jsou velmi kvalitni,vinuta bifilarne a zvukovy prinos za tech 100E rozhodne stoji.Zrovna tak SiC diody v katode jsou zvukovym prinosem oproti odporu a kondenzatoru/kvalitnimu/,cena je nekolik desetikorun.Prinos usmernovacky 5U4G je taky znat,ale neni tak velky a cena oproti PV200/600 je ctyricetinasobna,to uz je potreba zvazit...jeste doplnuju,ze v tomhle zesilovaci nemam oblibena trafa Electra Print PSSS 7K nybrz Audio Antiquary 3K5 na amorfnich C jadrech.Je to z duvodu impedance,KR 300B by pro
7K trafa potrebovaly jiny pracovni bod a na to nemam sitove trafo...

Re: Postavme si flaškostroj...

Pred par tydny jsem udelal SE lampac pro kamarada,mel jsem  tento levny KIT z eBay:
https://www.ebay.com/itm/323397651881
Tistak je kvalitni a soucastky kupodivu taky,menil jsem jen katodove a vazebni kondenzatory...
Mel jsem v zasobe 3,5K vystupaky od Franty Hlavy,sitove trafo z Tronic...pouzil jsem rusky 6P3S  z roku 1953 v triode,jako budic ECC801s Siemens,zpetnou vazbu jsem nezapojoval...zesilovac hraje velmi dobre,prestoze se da rict,ze se jedna o economy verzi...zvuk sesilovace se jeste zlepsi pri pouziti triod KR EL34d,ale cena paru je 10x vyssi nez 6P3S...celou stavbu jsem zvladnul za jeden den,resp. dva puldne....:-)

Pokud nekdo uvazujete o stavbe SE tenhle KIT rozhodne stoji za uvahu...

Re: Postavme si flaškostroj...

Dalsi pokusny 300B bastl jsem pred chvili dobastlil...vazebni trafa made by Franta Hlava na EI,stejne tak jako C cores vystupaky,pouzity jadra jsou metglas od Hitachi,trafa maji 5K primar,pracovni bod koncovek je cca 450 na anode a 70 mA,budice E810F Mullard v triode,v katode SiC diody,ve zdroji usmernovacka EML 5U4G mesh v kombinaci se svitky v olejovy lazni a tlumivkou 10H...hraje to...
https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … /225840453

Re: Postavme si flaškostroj...

asi som sa to pytal v inom vlakne ale tie C jadra beres odkial? big_smile a mas danu velkost jadra a ty si kostricku uspusobis tomu alebo opacne?

Tie 300B zhavis jednosmerne? maju priamo zeravenu katodu ze?

Ta 5U4G je pekna, taku som este nevidel, vyzera byt nejaka vacsia ako byvaju klasicke. Pacia sa mi tie preklizkove drziaky na trafa smile dômyselny vynalez smile