21

Re: Driver pre analogový VU meter

Před časem jsem narazil na švába od Toshiby určeného pro buzení analogových VU metrů - TA7318.
Mrkni na datasheet, třeba se bude hodit.
Viděl jsem jej na ebay.

22

To uz se shani velmi tezko, ten TA7318
Kdysi sem pouzil NTE1498, jako nahradu.

23

zuki tady dělá vlny, tolerance diod je ok, když se použije dvojice v jednom futru, tak je to zcela ok.

24

Lepší být připraven, než překvapen... 

To víš, já jsem zvyklý často dělat analýzu rizik (včetně tolerancí součástek), tak jen upozorňuji na "slabší" místa v zapojení...
Aby nevzal něco z nějaké hromady od různých dodavatelů či výrobců...

A každý má dnes snad nějaký multimetr...  Mě poměrně nedávno dodali místo BSS83 něco, co ani (dle kódu) nemohu najít, co to je (nejspíš nějaké dvě diody v SOT23)...,

25

wimshurst napsal:

To uz se shani velmi tezko, ten TA7318

Bude to nejspíš pajc, ale vyber je..

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R … p;_sacat=0

Web

26

zuki napsal:

To víš, já jsem zvyklý často dělat analýzu rizik (včetně tolerancí součástek), tak jen upozorňuji na "slabší" místa v zapojení...

Tak to by jsi mohl taky zrevidovat tu toleranci, není to +/- 100mV, ale 100mV.
Kromtoho tam hraje spíš tolerance vodivosti a tím napětí při větším proudu, to se dotáhne citlivostí.
Při malém proudu je to dané fyzikálními zákony, tam je důležitá teplotní závislost.

Sorry, ale tohle jsou věci co léta dělám, nejde o to papouškovat katalogové údaje, ale použít praktické znalosti tam, kde je to potřeba.

27 ...editoval zuki (12. 7. 2019 9:43)

Jo, rozdíl mezi diodami 100mV to je.  A +-100mV se vztahuje k simulaci - k těm obrázkům. To je snad každému z toho jasné.
Protože když není jasné, která má míň a která víc, tak nastávají kombinace +-100mV (tj. ta první může mít o 100mV víc nebo taky míň než ta druhá. Nauč se počítat (půjč si nějakou matiku ze základky)... smile