Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla NZC420 mono vs. stereo

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Tesla NZC420 mono vs. stereo

Dobrý den všem, mám problém s gramofonem Tesla NZC420. Když mám zaplé stereo, hraje pouze levá strana. Když přepnu na mono tak hrají oba reproduktory - samozřejmě v režimu mono. U sterea je zřetelně slyšet, že opravdu hraje stereo, ale jen z levé bedny.
Má někdo zkušenost s touto závadou ? Dá se v tomto případě od klávesnice určit, kde je chyba popř. která komponenta to má nasvědomí ?

Ještě by mne zajímala jedna věc, ta pro mně ovšem není momentálně tak důležitá. Po zapnutí v klidovém stavu (bez zaplého motoru) je z beden slyšet velmi jemný "brum".
Zajímalo by mně, jestli je to vlastnost těchto starších gramců nebo se jedná opět o vadu na nějaké komponentě, vyschlý kondík a pod... ?
Opět stejná otázka. V případě vady seoučástky, kterou vyměnit ?

Předem díky všem za informace vedoucí k dopadení součástky, která mi tyto nešvary způsobuje big_smile DÍKY

Re: Tesla NZC420 mono vs. stereo

A dělá to jen gramofon, nebo i externí vstupy?

Re: Tesla NZC420 mono vs. stereo

Do teď jsem externí vstupy nepoužíval, vyzkouším.

Re: Tesla NZC420 mono vs. stereo

Tak pri použití externího vstupu hraje stereo z obou reproduktorů. Zkusím si pohrát s kontakty přenosky.

Re: Tesla NZC420 mono vs. stereo

OK, vyřešeno bylo to v těch kontaktech na přenosce.

Ještě by mě zajímalo čím je způsobe to jemné bručení v klidovém stavu jak jsem psal v prvním příspěvku.

Každopádně díky za radu vyzkoušet ty externí vstupy smile

(upravil Otas 4. 7. 2019 20:20)

Re: Tesla NZC420 mono vs. stereo

Pokud to není nějaká sprasená zem na tomto kusu (zpravidla dotyk stínění kabelu s krytkou přes předzesilovač), pak namísto nové odpovědi znaviguji na starou smile. Oni jsou si ty zesy hodně podobné, téměř stejné.
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22399

Re: Tesla NZC420 mono vs. stereo

Supr, díky moc počtu si smile

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla NZC420 mono vs. stereo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£