Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 1,502]

(upravil microlan 10. 6. 2019 16:14)

Re: Danwatt ...

Dnes došly MJ15004, jen ze zvědavosti, na malým zdroji: beta= 102 při 2A a 2V. Ale je to trochu takový celý tenký, v porovnání s KD503

Doma doměřeno  beta= 30 při 7A a 2V. Což znamená nějakých 300 mA z KU611

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/MJ15004.jpg

(upravil danhard 16. 6. 2019 7:38)

Re: Danwatt ...

Základna je ocelová, takže má smysl jen tloušťka pro mechanickou pevnost, uvnitř je rozvodná měděná destička, na které je chip.
Teplo jde základnou někalikanásobnou plochou a čím tenčí, tím líp, mám tu 2N3055 a ty mají základnu tlustou 0,7 mm smile

ps. Jak se chová NPN protějšek ? podle toho vybereme vhodné zapojení.
Sám vidíš, že to není až tak jednoduché, když se na to jde "vědecky" smile

Do starejch TO3 bych rozhodně už neinvestoval, staví se z toho, co je v baráku.

Důvěřuj, ale prověřuj (teď jsem se v HBO seriálu Černobyl dozvěděl, že je to prej ruské přísloví).
Nejde o to vybírat (když není z čeho) a nesmyslně párovat, ale postavit to ze součástek průměrného rozptylu a když něco nejde, tak to dotáhnout změnou hodnot, nebo změnou zapojení.

ps2. až budeš zase objednávat nějakej šrot, tak si to objednej u mě, za katalogový ceny mám cokoliv smile
MJ15004 mám třeba 100% fejky kupovaný u značkového dodavatel GME smile jako orig. za 89,- ale s chipama MJ15023 a slušně kontaktovaný smile
Druhý kontrolní nákup stál za hovno, tak jsem jim ho omlátil o hlavu.
Ale s betou tě nepotěším, ta je katalogová, ale změřím smile

(upravil microlan 16. 6. 2019 20:10)

Re: Danwatt ...

KD503, téměř všechny mají betu kolem 70 při 7A/2V.

jak už jsem tu psal

Jakou mají ty fejky kapacitu CE?

Tyhle mají 600 pf, KD617 má kolem 500 pf

Re: Danwatt ...

Snáď vo štvrtok už budú dosky doma. Pošli cez SS adresu, kam ti ich pošlem.

Tak som si opatril pár dvojíc NTE2328/NTE2329, síce v TO-3P, pričom najlepší Nkový má pri 5V/5A betu 95 a najlepší Pčkový 82. Len Ft je 25MHz a čo to urobí zatiaľ netuším smile ale skúsim.

Re: Danwatt ...

Doufám, že jde o desky z danhardova příspěvku  137

Re: Danwatt ...

Ano, je to ten zos a náhľad bol v 161

Re: Danwatt ...

Tak som zohnal nejaké párované bambusáky 7NU70 do projektu "137"...

http://imgWorld.cz/nahledy3/TckhttPZO1.JPG

Re: Danwatt ...

Jakou mají betu?

(upravil clarion 10. 7. 2019 13:13)

Re: Danwatt ...

pri meraní na trápitku má jeden pár 98/94, druhý pár 112/112, ostatné nemerané zatiaľ. BM-ko sa nechytalo, potom mi došlo, že zbytkový prúd ...

Re: Danwatt ...

Při 10A?

Re: Danwatt ...

Opakuji, je to slepá cesta hluchýho Cimrmanna smile
Jedině kvazikomplementár s 2N3055 je to pravý ořechový, pro microlana se dvěma KD605 po koruně smile

Re: Danwatt ...

a navíc v áčku wink

Re: Danwatt ...

V béčku je to pravý ořechový. Klidovej odběr celýho konce pod 30mA, úbytek k napájení pod 1V smile

Re: Danwatt ...

O kterém kvazikomplementáru je řeč?

(upravil microlan 18. 7. 2019 6:59)

Re: Danwatt ...

Záhada.

U tohoto zesilovače (Danwatt s proudovým zdrojem "nahoře")

https://www.audioweb.cz/viewtopic

Který jsem v dílně provozoval s provizorním napájením ze stabilizovaného zdroje +-15V 100 mA (2x 7815) pro testování OZ. Byť byl zesilovač nastavený dle předchozího odkazu na nějakých 36V, tak při velice nízkých hlasitostech hrál bez znatelného zkreslení (měřeno uchem). Udělal jsem si zdroj, gretz a 3 mF, 38V naprázdno. A nedá se to poslouchat, zkresluje to hlavně ve výškách. Zapojil jsem to přes regulační trafo a nastavil 30V jako u provizorního zdroje a opět se zkreslením. Teprve kolem 22V se to dalo poslouchat, byť bych řekl, že to nebylo čistý jako s provizorním zdrojem. Na výstupu před kondenzátorem to stále drží 17V. Osciloskop tam nemám, abych to důkladněji prohlídnul

(upravil microlan 21. 7. 2019 20:30)

Re: Danwatt ...

Záhada vyřešena. Se zvětšením napětí, se zvětšoval proud referenčníma diodama proudového zdroje a tím se taky zvětšoval klidový proud, který, jak jsem zjistil musí být nastaven poměrně přesně, právě s ohledem na přechodové zkreslení. Jinými slovy, musel jsem také zprovoznit modulaci, jinak by byl problém při větších hlasitostech, neboť teď je kliďák budiče 15 mA.

(upravil microlan 21. 7. 2019 19:48)

Re: Danwatt ...

Osazena další varianta. Zítra to připojím na zdroj.

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/GeDan.jpg

Re: Danwatt ...

To vypadá, jako minimálně 40 let starý... Až na pár detailů dokonamý retro...

Re: Danwatt ...

Kdepak retro, do toho to má daleko, pouze CšD  (co šuplík dal)

Re: Danwatt ...

Bez RC členu na výstupu je to oscilátor na 5 MHz, jestli to nebude tím, že jsem doma nenašel NPN s betou = 12

Příspěvky [181 až 200 z 1,502]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£