(upravil danhard 12. 6. 2019 21:50)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ne, to se dává odpor přímo mezi báze, to by samo při hraně nepomohlo, ale ten se přeblokuje 1uF kondem.
To pomůže při hraně a při opakovací frekvenci obdélníku, třeba do 50kHz.
Pokud to chceš více, tak tam potřebuješ tvrdý zdroj omezujícího napětí, který je těsně nad klidovým stavem.

ps. samozřejmě je to věc Vašeho nesmyslného testování, kolik to vydrží.
Ale normální zesilovač by měl bez problému snést 10kHz obdélník s rychlou hranou, do zátěže na plný rozkmit bez nějakých chybových efektů, jako je příčný proud při průchodu nulou.
Měřil jste to někdo ?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Bolo by to moc? smile keby som od Teba chcel a poprosil Ťa, aby si pre nás bežných smrtelníkov, prekreslil trebárs práve túto DPA440 s Tvojími úpravami a posunul ju tak do roku 2019 alebo rovno 2020? smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To by nešlo, byl by to jinej zesilovač.
Těch možností je spousta, upozorňuji jen na maličkosti, co se dá udělat s jiným přístupem.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Škoda no smile na uni doskách by to vyzeralo určite super big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak som hneď ráno zapol mašinku, napichol za chodu 120k odpor a offset zišiel z 4,1mV na 0,2mV za studena.
Kým bol ešte plošák studený reagoval offset na ohriatie tranzistora prstom v dif. zmenou cez 2mV, ale i to sa potom zrovnalo do pár sekúnd pod 0,5mV.
Za tých 10min čo som pri tom sedel sa hranolky prehriali na cca 50°C a na plošáku okolo dif. bolo niečo cez 40 a offset stále 0,2-0,3mV.
Na prvom kanály sa mi pri teplote okolo 65°C na hranoloch vyšplhal offset z 0mV za studena na max. 0,5mV čo som nameral.
Tak nejak verím, že ani tu to nebude nikam cestovať.
Samozrejme sú diódy aj tranzistory teplotne závislé, ale sú tu zrejme dosť po hromade na to, aby sa ohrievali viac menej symetricky a offset  držal.
Asi ste si už moc zvykli na tie DC servá tongue

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To se právě divím, že děláš na uni deskách poměrně složitej zesilovač, kterej byl už mnohokrát přepracován smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Přestaňte se už šťourat v hovně jak Baloun a soustřeďte se na jiný důležitější věci. Tou byla u některých typů ( například zde hojně kupovaný typ 210.) , totální nestbilita klidového proudu napěťového zesilovače. Ten se choval tak, že při poklesu napájení o 10% ( čili v rozsahu běžných pracovních podmínek ) klidový proud tohoto stupně klesl do B řídy, což bylo jasně slyšitelné. Přitom oprava byla prajednoduchá, stačilo nepatrně klidový proud přidat...

(upravil danhard 13. 6. 2019 16:28)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jaký typ 210 ?

Samozřejmě, taková nestabilita u symetrických řešení je.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak som si ho prepracoval aj ja wink
Hralo mi tu vrabčie hniezdo skoro 2 mesiace a bol som spokojný.
Dnes mi už hrá v posilke toto a som luxusne spokojný big_smile
Pôvodne to mal byť len zosík do posilky, ale dnes by som sa ho nebál urobiť ani s preskleným vrchom wink
A samozrejme nesmiem zabudnúť na offset druhého kanála big_smile ten je po 1,5 hodine hrania o 0,2mV lepší, ako na prvom big_smile

https://i.imgur.com/PUyGONZ.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vašku, 210 byla jen jedna...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak nevím jestli jsem víc senilní, ale 210 mi nic neříká smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Snad už teď bude...http://www.accuphase.com/historys/e-210_e.htm

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ale on bastli DPA440, ne Accuphase..

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ale název vlákna je Accuphase DIY z Aliexpresu smile

(upravil František 14. 6. 2019 10:59)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

Nechcem zbytočne zakladať nové vlákno. Spýtam sa tu.
Narazil som na upravené zapojenie DPA440....

smile

Možno by sa to mohlo premenovať .
Uni dosky z Aliexpresu ale sú wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jó Akufejz smile
http://www.accuphase.com/cat/e-210en.pdf

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

podobně zapojenej modul na mě juknul na aliexpresu, za pár americkejch drobáků. Moc se mi to ale nelíbí, diamond buffer a prakticky bez celkové ZV. Ale někteří si tuhle koncepci nemohou vynachválit.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Prečo by mal byť buffer nutne v slučke nejakej celkovej spätnej väzby? Spätná väzba tam je, len je mimo bufferu. Celkovo v čom ti to nepripadá byť dobré? Mna by to zaujímalo.

(upravil František 17. 6. 2019 21:45)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Zapojenie DPA444 je volne dostupné? smile

Edit: Asi to bude ako s 222 smile

(upravil František 17. 6. 2019 21:46)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Dnes som konečne dokončil dosku filtrácíí aj pre druhý kanál smile
Uvažujem ešte o drobných vylepšeniach mojej DPA440, ak ju tak smiem nazývať wink
Nemám doma v podtstate žiadne vybavenie, aby som relevantne posúdil výsledok, ani kopec skúseností, tak poprosím erudovanejších o odobrenie, prípradne vyvrátenie smile

1, pridať blokovacie kondenzátory na napájanie aj za R29,30 cca 100n, prípadne po dva paralelne.
Je dobré voliť nejaké konkrétne typy (keramika, zvitok MKP4-10, X2)? Tak isto aj na 18V zenerky.

2, pridať sériovo k R29,30 usmerňovacie diódy. Niekde som to videl, neviem či to bolo DPA. Predpokladám, aby to zabránilo vybíjaniu C7,8 (v tomto prípade) pri poklesoch napájania pri prúdových špičkách.

3, nahradiť predradené 3K3 (R19,20) zdrojmi prúdu, respektíve ich zmenšiť a pridať predstabilizátory na 24V s kapacitnými násobičmi. Nejaký lacný tranzistor v TO220 čo by prebral na seba výkonovú stratu aj bez chladiča. Možno rovno na 18V, ak by to nemalo robiť galibu ohrievaním tranzistora a pod.
Teraz ma napadá, že by možno bolo vhodné dať násobič do hlavnej napájacej vetvy pre všetko "drobné".
To že sa to zkomplikuje a podľa danharda určite nezmyselne wink mi nevadí, ide mi o to vyťažiť z hotových modulov maximum smile a samozrejme aj pre ten pocit uspokojenia bastlírskej dušičky big_smile

Vopred ďakujem za rady a tiež ďalšie typy na vhodné drobné úpravy smile