Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak áno ide ale na výstupe bolo len niečo okolo 5V. A bol som zvedavý čo sa dá z toho vytrieskat.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ak by sme to mali mať kompletné, to by som sem musel dať aj to vrabčie hniezdo s kvazikomplementárom 4xMJ15003 čo mi hralo v posilke 2 mesiace,  kým som nepostavil ampíka smile

No mne sa podarilo veľkého ampa prebudiť na "krv" do vstupu 9V 150kHz bez C2, na výstupe 4R. Zaťial ustál wink

(upravil mechanik 12. 6. 2019 12:56)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Mne koncák "ustál" 400kHz bez vstupného filtra do hlbokej limitácie a 4R zátaže big_smile Ale koncové tranzistory majú okolo alebo do 100pF Cob a majú niečo medzi 50 a 100MHz. Tiež to má len 80W/4R.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak som oživil druhého ampa. Respektíve po budiče (konce a nadprúdovka ešte nie sú).
Offset po spárovaní všetkého možného je 3mV.
Nieje to zlé, ale ešte to doladím....na druhom kanály je asi 0,5mV aj pri úplnom zahriatí, respektíve po hodine hlasného hrania.
Obe vstupné časti sa rozbehli na prvé zapnutie, bez chyby v cínovaní tongue
Dúfam, že to tak bude vždy big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

Meral som všetky zenerky, tranzistory pre dif. dokonca aj kaskádu, tak uvidíme aký výjde offset tento krát.

Jaký rozptyl napětí mají ty zenery 4V7 do diferáku ?

Web

(upravil František 12. 6. 2019 19:37)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

4,66 a 4,65
Vybral som asi zo 40ks. Inak to lietalo min. +-100mV.

Edit: A ešte oprava big_smile
4,77 a 4,76

Zabudol som premostiť predradené 3K3 pre 18V zenerky. Mám to teraz na +-36V.
Bolo na nich len asi 14V.
Teraz je tam 18,1V s rozdielom asi 10mV.
A zenerky v zdrojoch prúdu mám 5V1.


Edit 2: A ešte aj offset sa zdvihol na 4mV.
Na druhom kanály je teraz 0,2mV pri cca 40°C po celej doske. A rozdiel na zenerkách je vyše 150mV, ale to dorovnáva ten paralelný 47K na 2K2.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ty 4mV chceš nějak řešit ? Proč ?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Bude to odhadom asi 100-150k paralelne na 2k2 v zdroji prúdu a bude to rovnaké pod 0,5mV ako druhý kanál smile
Viem že to nieje nutné, ale toto dotiahnuť je minimum smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To je 0,2% a proti jsou odpory s 1% tolerancí.
Všelijaké vybírání a přesné párování toliko pro hovado dobré jest smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak na prvom kanály to zatial funguje spoľahlivo smile
Offset spadol z 11mV presne na 0,0mV za "studena" a ani úplným ohriatím nejde cez 0,5mV.

(upravil danhard 12. 6. 2019 20:21)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Taktéž 4V7 zenerky jsou zbytečné, když už tam máš pomocné napájení 18V smile

ps. drilujete furt stejné zapojení, aniž by jste zkusili něco vylepšit.
To by Vás pak nemohl kazzatel buzerovat, že jste něco opráskli, protože jste to jen vylepšili smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Presné stabilizátory sa kedysi robili rezistor zenerka rezistor zenerka wink aspoň niekde som také videl.
Stabilizovalo sa stabilizované napätie, zrejme kvôli hladšiemu menej zvlnenému napätiu.
A prečo je v DPA tak alebo onak robený zdroj prúdu sa tu domnievať nebudem big_smile
Jednoducho som si ho postavil, lebo som chcel wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

danhard napsal:

ps. drilujete furt stejné zapojení, aniž by jste zkusili něco vylepšit.
To by Vás pak nemohl kazzatel buzerovat, že jste něco opráskli, protože jste to jen vylepšili smile

Ja som 10r nerobil s elektornikou, nemôžeš odo mňa chcieť, aby som začal tým, že prekopem nejaké DPAčka big_smile

(upravil danhard 12. 6. 2019 20:36)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

A proč to má být přesné ?
Třeba TK součástek Ti nevadí ?
A co se stane, když se tranzistory v diferáku rozdílně zahřívají ?

ps. jde třeba taky o to, že tam ta zenerka žere zbytečně 6 mA z pomocného zdroje, ten musíš krmit z hlavního napájení,takže tam zbytečně protopíš 0,3W v každé větvi.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

No mne sa zaťial zohrievajú asi rovnomerne. Je to tam tak nejak na kope a rovnako zaťažené.
Inak ešte na tom vrabčom hniezde som sa skúšal dotknúť rozpálenou spájkovačkou nožičky tranzistoru v dif. a offset ušiel, ale hneď spadal dolu a do 1-2min. sa vrátil do normálu.
Na ampíku ešte bez serva a aj teraz na ampe mi to drží dosť dobre si myslím. Čo to urobí po rokoch neviem povedať big_smile
Ale asi bude lepšia štartovacia pozícia 0,2mV ako 11mV.

(upravil Jawis 12. 6. 2019 20:46)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

danhard napsal:

A proč to má být přesné ?
Třeba TK součástek Ti nevadí ?
A co se stane, když se tranzistory v diferáku rozdílně zahřívají ?

Vašku myslím že na tuto otázku by ti zdaleka nejlépe odpověděl Eifell. Podle mě na teno dotaz čeká někde v ústranní smile.

Františku, ještě jsem neviděl nikoho tak posedlého nulovým ofsetem. Asi jsem prase ale pokud je to po oživení do 20mV tak vůbec neuvažuju že bych se tím zabýval. Zak moc ti ofset ujede když foukneš na jednu větev diferáku?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Eifell nee, nechtějt mě nasrat smile
Ale zabývá se tím chybová analýza, minimálně tím, co se děje, když se jedotlivé součástky pohybují v tolerančním poli.
Ve výrobě se totiž nic nevybírá, ale používají součástky s požadovanou tolerancí.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nieje to posadnutosť smile len ma to proste baví dobastliť najlepšie, ako sa v mojich podmienkach dá smile
Možno je to rovnako zbytočné, ako pozlátené skrutky na tranzistoroch, ale niektorý ich tam proste chcú mať smile
Dať tam jeden rezistor navyše predsa nič nieje.

Skúšal som fúkať aj podržať v prstoch tranzistor a offset sa pohol možno o 0,2mV.
Ale tie teploty sa tak nejak zrovnajú a drží to dosť presne, takže sa mi to nezdá také zbytočné doladiť to.
Výrazne uletel len s tou spájkovačkou.

(upravil danhard 12. 6. 2019 21:16)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Klidně ať si tam nastaví nulovej offset, ale musí si najít to správné místo, kde to nastavit.
Tím že ten offset přičte do vstupu (nebo do zv. je to jedno), neznamená, že tím vyváží differáky.
A píšu differáky, protože vzájemný rozdíl offsetu se v tomto zapojení nijak nevyváží a přes zesílení VAS způsobí změnu pracovního proudu VAS.
Jistý Bohumil F. si na tom natloukl kokos, jelikož nerespektoval žádné naše připomínky smile

Z parametrů mě zajímá úbytek k napájení při plném vybuzení do jmenovité zátěže.
ps. to samý zapojení koncového stupně, nějaké Rbe odpory 47R pro dva páry 200W koncáků, to je výsměch pro příčný proud už někde kolem 2us hrany.

(upravil František 12. 6. 2019 21:45)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

A k tým mojim 4 párom? big_smile  10-15R? Alebo ešte menej?