(upravil BV 3. 5. 2016 12:20)

Re: DPA 444

Keď myslíš...Nie je podstatné ako (kompenzovať sa dá aj inak ako "sprostý" miler, napr. TMC a iné metódy)ale výsledok, nie dojmológia a "nahovno", ale objektívne fakty. Nájdi mi tam ten "vf bordel". PSRR cez 120dB. Aby sa menil zvuk, musí to byť v intermoduláciách do audiopásma, ultrazvuk a rf počuť nebudeš. Ukáž mi niečo podobne čisté (sieť aj intermodulácie) s DPA...Ale však rob ako myslíš a vieš, toto som už preskákal pred 25 rokmi. wink

Re: DPA 444

Jak mám hledat VF bordel na měřeních do 20k? Vážně? Od tebe bych čekal lepší. To, že to slyšet nedokážu je snad úplně fuk, když se mi to demoduluje na PN přechodech a vytváří nelinearity. THD zvuk nedělá.

A nikde se nezastávám DPA, nejsou to dobrý zesilovače. Jediný čeho jsem se zastal je celosymetrická koncepce...

Re: DPA 444

Veď tam máš CCIFko...
Dohnalik, píšeš o SPICE, ale máš to aj reálne postavené?

kaed, nehnevaj sa na mňa, ale na tvoj príspevok nemám čas ani chuť reagovať... smile

Re: DPA 444

Jak mám hledat VF bordel na měřeních do 20k?

Ako "niečo" v pásme do 20kHz, čo tam nepatrí. Intermodulačné produkty toho "VF bordelu" však "když se mi to demoduluje na PN přechodech a vytváří nelinearity. THD zvuk nedělá". THD nie, ale linearita, THD je len číslo, vyjadrenie prejavu (jedného z mnohých) tej (ne)linearity.
VF bordel v napájaní je blbosť, sú tam hlavne násobky siete a signálu pri vybudení so záťažou. Ak by intermodulovali ("leze do výstupu"), bolo by to na výstupe vidieť  (špatné PSRR). Dohnalík, evidentne netušíš "kerá bije", ani elementárne súvislosti. Napríklad to, že aj obyčajný jednoduchý diferák je z princípu symetrický obvod.

Re: DPA 444

Hádat se nebudu, nestojí mi to za to. Stavěj si dál co uznáš za vhodný. Vytváříš si tu vlastní závěry o tom, co jsem nikdy nenapsal. Doporučoval bych ti taky si někdy svoje výtvory poslechnout proti konkurenci.

(upravil mechanik 4. 5. 2016 9:12)

Re: DPA 444

LukasX, nevidím kde je spätná väzba napojena na výstup. Malo by to byť až za emitorové odpory, nevidím to tam. Tiež tie filtračné kondenzátory keby boli viac v ceste prúdu, fungovali by lepšie. Mnoho výrobcov to hrotí až tak že tú zem majú len v časti kde je kondezátor. Teda ked sú kondenzátory dalej od seba alebo sú proste velké tak tú zem medzi vynechajú, akési prázdne koliesko. Potom to spoja pred a za... Dúfam že ma za tie rady nepošleš "niekam" ako je tu zvykom smile

Dohnalik, ja mám RC kompenzáciu v kolektoroch vstupného diferáku. Ale diferák je nesymetrický, používam nesymetrické obvody. VAS/rozkmit mám tiež diferencialny takže ked sa tam dajú kondenzátory "miler" myslím že nejake veci so zdroja sa potlačia kedže budú súhlasné. Ked tak ma niekto opravte ale myslím že uvažujem správne. Zaujímala by ma topologia symetrického koncáku s diferencialnym VAS...

(upravil zuki 4. 5. 2016 9:42)

Re: DPA 444

Běžné elyty, větší (kapacitou) keramiky, ... jsou od 1MHz indukční. Akorát polymerní elyty jsou dost dobré do 10MHz, ale nad jsou už taky indukční (včetně většiny síťových  250-275VAC fóliáků)... Plus indukčnost spojů na plošňáku...

Takže nevím, kde bereš jistotu, že ti tam neprojde 27MHz CB, FM atd... a nedemoduluje se na přechodech 100-300MHz vstupních a budících tranzistorů... 

Pokud bys někdy měřil něco v EZU, tak bys věděl, že přes napájení = elyty -> běžně přes trafo s můstkem a kondy atd. projde testovací pulz 1,5kV/50us z primáru 230VAC a to tak, že při opomenutí některých konstrukčních "zásad" plošnáku nebo na sch se resetuje procesor (tzn. chybový signál řádu Voltů). To samé platí i pro odolnost na statiku... A co může udělat indukované testovací VF pole do síťové šňůry z feritové "lavice" = dělený ferit do kterého se vloží síťová šňůra - > inverzní obdoba proudových kleští u DM.

(upravil BV 4. 5. 2016 10:23)

Re: DPA 444

2 zuki
Ak by tam niečo prešlo, a niekde sa demodulovalo a "hralo nahovno", tak aby to nejako dergradovalo audio signál, musia byť produkty tej detekcie (demodulácie) v audiopásme, musia počuteľne  (a merateľne) zmeniť vstupný signál. Netvrdím, že tam (niečo) cez kapacity trafa a zdroja zo siete neprejde , ale nie je to nijako závislé na topológii konca ("celosymetria" alebo nie, ako tvrdí Dohnalík..), ale zdroja a jeho odrušenia. Podstané je , ako to ten koniec ovplyvní a ako sa nejaké vf prejaví na výstupe. Ak tam bude napr.  "nosná" 27MHz z CB v úrovni pár mV, tak ma to nijako netrápi. Ak tam ale bude detekovaná modulácia z toho CB, to je iné,  to bude počuť a prejaví sa to v meraní do 20kHz.  A to vf bude aj na konci slučky z drátu, alebo na svorkách reproboxu s pripojeným kusom kábla.

Re: DPA 444

Prosim nějakého moderátora aby diskusi (zajímavou) oddělil do samostatného vlákna..

Web

(upravil zuki 4. 5. 2016 13:00)

Re: DPA 444

Ještě jedná krátká a dám pokoj: 
BV: Už si slyšel hrát zesík co sám kmitá třeba na neslyšitelných 100KHz? A víš, že když kmitá trochu více, tak v době saturace kteréhokoli členu (tranzistoru) při oscilaci nebo detekci silného VF signálu, nemůže přenášet audiosignál? smile

(upravil BV 4. 5. 2016 16:10)

Re: DPA 444

A ty veríš tomu, že takýto problém sa nijako neprejaví na skreslení vstupného signálu, teda na spektre toho, čo zo zosilňovača lezie von?? Audio signál bude zmenený (bude chýbať jeho časť..), ale pritom bude neskreslený, nijako sa to neprejaví na spektre v audiopásme??? Nonsens.. VF nestabilta sa práve prejavuje "záhadnými" skokmi a zmenami skreslenia v audiopásme (okrem prejavov viditeľných napr. osciloskopom..) smile
Každá zmena audiosignálu sa prejaví ako skreslenie (v audiopásme). Žiadne záhadné, počuteľné, pritom nemerateľné zmeny signálu (skreslenia) neexistujú. Zato existuje množstvo predsudkov, povier a nepodložených "mýtov"..

Re: DPA 444

BV napsal:

VF nestabilta sa práve prejavuje "záhadnými" skokmi a zmenami skreslenia v audiopásme

Prosím Vás, bolo by možné to viac rozpísať? Určite niesom jediný koho by to zaujímalo... Ďakujem.

(upravil BV 5. 5. 2016 10:05)

Re: DPA 444

Nie je moc čo rozpisovať.. Ak sa pri meraní skreslenia konca mení napr. pri určitej amplitúde vybudenia , alebo pri dotyku, prípadne len pri manipulácii s káblami skokom hodnota skreslenia, tak to v 99% indikuje nejakú nestabilitu (aj lokálnu, napr. vstupu, VAS, alebo nejakej nadprúdovej ochrany, prúdového zdroja a pod.), ktorá sa vôbec nemusí viditeľne (osciloskopom) prejaviť na výstupe, pretože napr. pomalšie konce to neprenesú.

Re: DPA 444

Škoda že sa to tu rozsypalo, asi ste sa tu posekali do krvi. Mohla to byť pekná téma.

Re: DPA 444

Souhlas..

Web

(upravil reeb 5. 10. 2020 11:39)

Re: DPA 444

Inovovaná DPA444 oživena, překompenzována a vypadá to nadějně smile

https://i.postimg.cc/6T6nRbHW/2365009.jpg

Web

Re: DPA 444

reeb Ta 444 také nevypadá špatně a přijde mi možná i konstrukčně jednodušší než 222

Re: DPA 444

Reebe mám otázku.Jsou tam ty Rixovi úpravy,nebo je to jen jinak překompenzované?

(upravil Peter_spx 16. 8. 2023 9:12)

Re: DPA 444

Reeb. Ak to budes chcieť pomerat na AP, ozvy sa .

(upravil reeb 18. 8. 2023 9:50)

Re: DPA 444

Na puvodnim dps se da Rix-Rozkopova kompenzace realizovat.
Je ale uz inovovana dps, chystam se ji overit.

Za mereni budu rad, diky smile (nejake mereni zkresleni uz delal DJ Rix)

Web