Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Oprava BM566A

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Oprava BM566A

Viem že táto téma tu bola už asi milión krát, no zakaždým je to trochu o inom. Pred nedávnom mi prestala tá Tesla synchronizovať, ale nie úplne, totiž štvorcový signál s amplitúdou viac ako 4V ide stále zosynchornizovať vpohode, ale menej to nedá, čo ma privádza k záveru že chyba nebude až taká vážna. Skúšal som ho už synchronizovať externe z kalibrátora na 4V, čo zabralo ale stále signál mierne utekal do strany. Kde mám začať?

Re: Oprava BM566A

Je to provedení s tunelovou diodou v synchronizaci ?

Re: Oprava BM566A

Áno, sú tam tunelové, diódy. Medzi časom som sa v tom trochu špŕtal a zistil že jedna tunelová je v časovke B rozpadnutá. Časovka B nešla vôbec, tak aspoň viem prečo, tá bude potrebovať vymeniť.

Druhý problém je ale tá časovka A ktorá nejde zosynchornizovať. Pri meraní som náhodou zistil že keď prepojím tú istú oblasť v časovke A (kolektor E111 alebo E112) veľkým odporom na zem (e.g. mojím merákom) tak sa obraz zosynchornizuje. Môže mať tá jedna tubelka na svedomí obidve chyby?

Re: Oprava BM566A

Ta tunelka stárne, takže i když je funkční, tak se mohl posunout pracovní bod.

Re: Oprava BM566A

Našiel som trimer ktorým sa to posúva, Ačko už frčí. Takže teraz už len nájsť tú tunelku. Je možné že keď skonala, prerazila aj niečo okolo?

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Oprava BM566A

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£