Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Crest cpx2600 problem s jednym kanalom

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Crest cpx2600 problem s jednym kanalom

Zdravim osadenstvo. Znamy zvazuje kupu cpx2600. Jeden kanal si vsak cca kazdych 30 sekund
"klopne". Nie je to hlucne a bez signalu to urobi na basakoch cca 5mm tam a spat. Ma niekto tip
kde hladat zavadu?

Re: Crest cpx2600 problem s jednym kanalom

Tohle je asi dotaz na věštírnu. Zajímavé, že poruchy Crestů nejsou tak vzácné, jak by člověk od tak renomované značky čekal.
Dobrá doplňující informace by byla, zda to lupnutí je i při hlasitosti na minimum, či ne.
Co konstatovat:
Výkyvy 5 mm v pravidelném intervalu na analogovém zesu - dovolím si tipnout - by mohly nasvědčovat nějaké (vcelku laciné) součástce, která se při dosažení napětí nad její omezenou mez propustí. Není to přitom zřejmě v části velkých proudů, tam by jí to nejspíše odrovnalo. Dovedu si představit PE kondenzátor někde v spínání do módu vyššího napětí (zesilovač třídy H), ale to už jsem vyloženě věštec.
Chce to měřit, hledat a nebude to asi legrace, pokud je to ve výkoňáku, protože při stejnosměrně vázaném zesilovači s sebou bude mrskat kde co. Tak, pokud to k opravě nedostane borec, klikař či věštec smile, povyměňuje těch součástek více.
Ten zes bych koupil pouze za hodně lacino.

Re: Crest cpx2600 problem s jednym kanalom

Tak, to uz vyzera skor na "ducharinu" a skoda casu sa tymto zaoberat.

Re: Crest cpx2600 problem s jednym kanalom

Aká škoda času?
Ak to robí aj bez pripojeného signálu - je to problém...nemá to robiť, nemá dôvod predsa.

Re: Crest cpx2600 problem s jednym kanalom

Zdráhal jsem se napsat. Abych hned nebyl zatlučenej, ale většina vjehlasných úderníků už sem chodí jenom zřídka, tak to prubnu. Jak píše Otas, sázím na kond, pokud ale nenajdeš servisáka, který ty cresty dělá a dobře zná, tak to asi nepůjde tak, že ti ukáže prstem na to co je potřeba vyměnit. Já bych to otevřel, odpojil předzes od koncáku a vzkoušel - tím vyloučíš že se to generuje už v signálové cestě před koncákem. No a v samotném koncáku bych asi ty kondíky obnovil všechny (mimo filtrace zdroje) bude to dohromady za pár Éček, ale mělo by být po problému.
Ale jak píše Otas, záleží na ceně.

Re: Crest cpx2600 problem s jednym kanalom

Já zas nejsem zastáncem bezhlavého měnění kondíků, nejprve je potřeba najít kde je problém, abych měl jistotu, že při výměně kondíků jsem s tím jen "nepohnul" a mě to pak "doma týden funguje, po převozu k zákazníkovi to druhej den zdechne" smile

Klidně bych tipl jen studeňák, nebo i nějaký načlý polovodič, doměřit se půjde, ale bude to možná chvíli trvat než se najde vinník. smile

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Crest cpx2600 problem s jednym kanalom

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£