Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

Audioweb.cz » Bazar / inzerce » Koupím Zesilovač / Poptávám opravu

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [16]

1

Téma: Koupím Zesilovač / Poptávám opravu

Koupil bych nějaký rozumný integrovaný zesilovač (s korekcemi). Výkon alespoň +-20W do 4Ohm.
           Nemusí být krásný, ale měl by být spolehlivý a funkční. Je to náhrada ke starým bednám, jenž
           honil Zetawatt.

Druhou možností je to, že mám doma navíc jednu AZS223, má slušnou desku a je osazená tranzistory 649/650
           jen trochu blbnou korekce a když už by se v tom vrtalo, tak by stálo za to jí dodělat řízení kliďáku...
           Já jsem si to na té svojí udělal, ale už je to dost let a nevím jestli bych to po kutilské odstávce nezkurvil.
           Párované tranzistory na konec mám, ale ty tam jsou, takže ty zůstanou ve forotě, ale nemám ty KD139
           a pasivní součástky. Dělal jsem to tenkrát s online poradenstvím Sinclaira, ten už asi není k dispozici stejně.
           pokud by byl někdo ochoten toto vykonat, měl bych ještě dalšího zájemce o tuto úpravu.

Třetí možností je udělat si LAMA-ZES s nějakými integráčovými koncáky. Mám tu nasyslené Ezk korekce od někoho
          místního, které jsem nakonec nepoužil, pěkný toroid 2x22V/150VA a pixlu od mrtvého tuneru, kam by se to
          dalo naskládat.  App. jsou lepší TDA7294 nebo LM3886?

Předem děkuji za odezvy.

2

Re: Koupím Zesilovač / Poptávám opravu

Začnu od konce:
Zvukově jsou lepší (nejen podle mne) LM3886. S tím toroidem, pokud budou řádně chlazeny, dají hodně (až ke 100W/4 ohmy - nebude to moc?). Na doma luxusní výkon.

AZS223 byl vděčným tématem několika (i rozsáhlých) diskusí na AW, možná, že si je jednou přečtu smile.  Principem to není složitý zesilovač. Do regulace klidového proudu bych s těmi darlingtony určitě nešel. Podle zmínky o KD139 soudím, že to chceš rozdělit je jednotlivé trandy, což je možná cesta k regulovanému kliďáku, i když jsou již cca 28 let preferovaná lepší zapojení (viz celosymetrické DPA, např. 110).
Začal bych ale od těch korekcí, nemají co blbnout. Mám teď nějaký čas, mohu poskytnout dálkové poradenství v limitech mých znalostí. Samozřejmě je otázkou, kam Sinclair ve svých radách směřoval.

3 ...editoval Pech. (5. 5. 2019 14:11)

Tak jsem udělal inventuru.

na tu AZS 223 tu mám dva páry koncovejch trandů KD649/650 (možná nebudou zapotřebí, v zesilovači již jsou tyto lepší osazeny z výroby,
K tomu mám jeden pár origošů KD140 s betou 200  - oboje od Sinclaira, dodával mi  věci na tu první, a bral jsem dvě sady abych měl forotní kdyby někdy něco... Cermentové trimry, emitorové odpory a další drobné součástky nemám. 

Začal jsem si připravovat skříňku od tuneru na LAMA-zes. Objednám tedy LM3886 i s deskama, vzhledem k tomu že tam chci nadělit nayslený EZK korekčák, tak vezmu z EZK pytlík součástek s deskou jako stavebnici. Sám lepší desku stejně neudělám a z EZK mi zatím
přišly vždy slušné a fungující polovodiče.   Napadlo mně že 2x modul 3886 bude oproti jedné 7480 lepší na chlazení vzhledem k tomu že chladič bude široký a nízký (70-80x250mm).  Dva samostatné moduly strčím dál od sebe a bude to lépe využívat i kraje chladiče, než když dám dvojitý přímotop čip doprostřed... K výkonu... Vzhledem k tomu, že mám strach o to chlazení se mi nechce ho hnát napěťově nadoraz..
takže mám tu celkem tři toroidy.. 1ks 2x12V 70VA ten měl být původně pro zetawatt, na LMko bude asi krátký, pak tu mám ten 2x22V/150VA ten jsem koupil na lamazes kdysi, jen jsem ho nakonec nepostavil (a  začal nyní) ale počítal jsem s ním pro 8R, pak jsem s ním honil z kraje DPA223, než jsem ho dostavěl a nadělil mu dva toroidy po 150VA a třetí na ovládačku a korekce.. Pak tu mám ještě jeden 70VA toroid neznámých parametrů, který si změřím na napětí a EI tráfko 14x13V 60VA který byl demontovaný z původního zetawattu, kde je dnes toroid 70VA 2x18V.... Takže to nechci hnát na krev, pojede to většinou do 4R, takže tam bude 2x22V akorát..

Takhle vyřeším blbovzdorný a dostatečně výkonný silič rychle a v druhé fázi se zkusím podívat proč AZS blbne a potom zařídit úpravu aby taky  dávala co dávati může především co do kvality poslechu...

4

Doporučuji použití LM3886TF - s izolací pouzdra, lépe to člověk samostatnou podložkou asi neudělá a při napájení +-30 V a zátěži 4 ohmy budeš muset dobře chladit.
Toroid v bytových podmínkách může být mírně podddimenzovaný (150 W je pohoda), snese krátkodobá přetížení. Nakonec skutečná hlasitost, resp. příkon v reprácích - vzhledem k nezkreslenému pokrytí špiček - bude v jednotkách wattů.

5

pokud hledáš inspiraci pro tu LM3886, tak mrkni sem: http://www.circuitbasics.com/design-hi- … er-lm3886/

6 ...editoval j_paseka (5. 5. 2019 17:09)

Jsi rozhodnutý jít do LM3886 ale jestli to má primárně honit staré Tesla bedny není těch LM škoda? Jako náhrada za Zetawatt mi přijde toto ideální - https://pasecka.rajce.idnes.cz/Zesilova … -_2xLM1875 , https://svetelektro.com/modules.php?nam … fa#p604535 .

Jinak kdyby jsi měl zájem mám na prodej AZS222. Opravenou a vylepšenou Sinclairem. Kdyžtak mi pošli mail na jan(tečka)paseka(zavináč)volny(tečka)cz , máš-li zájem.

7

Mam LM3886 v modu bedně , dual mono, ale jen koncak bez volume atd.

Web

8 ...editoval Pech. (5. 5. 2019 19:14)

J-pasecka Kolik za tu AZSu chceš a v jakém stavu je deska?

Moduly Lada2075 jsem použil jako nové konce pro svůj Zetawatt, který nyní hraje v práci spolu s 1PF06233 s výhybkou dle Godze.
Když jsem na ty bedny hrál doma přes upravenou AZS, žasnul jsem jak dobře (a hluboko) ty malé bedýnečky hrály... Se Zetawattem
je to lepší než v původním stavu bez výhybky (přetaly bučet) ale na hloubkách je to o dost horší. Ty integráče proti původním MDA
hrají lépe na středech a výškách, ale na hloubkách jsou srovnatelné (není to ono). Proto mám v plánu nandat tam 3886, kteréžto mají dobré reference a podle některých šlapou na paty upravené AZS. což by se mi líbilo, protože pokud by to byla pravda, tak by to byl zesilovač slušně hrající, zcela blbovzdorný (dělám to nahoru pro mlaďasy) a výkonem tu AZS spíš předčí, to se neztratí.... Protože s 3p. bednami od unicorna byl Zetawatt s LADA2075 konci zoufale slabý, AZS na hraně. Hrát to bude do upravených 1PF06233 (mám dvoje) které budou následně přestavěny na malé tesmaxy, zajímá mne jak funguje ta rezonanční komora a mám  zájem a už skoro i materiál na velké tesmaxy, k těm bude AZS...  Do 4R bude mít výkonu dosti... Proč chci výkonný Lamazes? aby mohl jako náhrada fungovat i s Unicornovými třípásmy do 8R a krmit kterékoli z těchto beden.... Chladič má 80x300mm.

Zatím jsem žádné šváby neobjednal... ale protože skříňku už připravuji a trafo na to mám je na čase to udělat smile

K tvému LM1875 zesu.. ty korekce jsou jaké? na první pohlde se trochu podobají těm z EZK..   Chlazení jsi řešil podobně.. jediný rozdíl je v tom, že já použil počítačový chladič pro SLOT1 procesory, takže jsem to měl v jednom kuse - široký chlaidč se 60mm ventilátorkem.
Každpádnmě pekná práce, úhledná... to já to vždycky zadrátuju a už to moc nevyvazuju smile

9

Reeb: Bednu mám, korekčák taky...  Užiješ tu bednu samotnou, nebo se potřebuješ zbavit celku a jak by to vypadalo cenově?

10

Ty korekce jsou práce "Nalimka33" myslím, že chodí i sem. Zkus se poptat jeho, kde se inspiroval. Ale když jsem koukal na schéma, jsou hodně podobné těm z EZK.

AZS 222 si cením na 1800,- .

11

AZS beru. jak to uděláme s předáním?

Já mám právě nasyslené korekce EZK, které jsou koupil od někoho tady před lety kdy jsem měl v plánu udělat
si Lamazes a dostal jsem se na to nyní... Proto mne to trklo do oka že to vypadá hodně podobně jen tam nevidím
stabilizátor napájení, což tam EZK má aby to šlo připojit na takřka libovolný zdroj...  A možná je tam o jeden operák míň...

12

Tento týden nejsem doma. Přes víkend bych to zabalil a poslal poštou. Pokud nechceš posílat, tak se můžeme domluvit na příštím víkendu. To budu doma.

13

j_paseka napsal:

Tento týden nejsem doma. Přes víkend bych to zabalil a poslal poštou. Pokud nechceš posílat, tak se můžeme domluvit na příštím víkendu. To budu doma.

Zlín mám vzdálený 350km... Takže pokud to nějak zabalíš aby se tomu nic nestalo a pošleš, je to pro mne výhodné.
Jenom bych to udělal jako balík na poštu. Adresu ti udám do e-mailu. Je  to lepší, protože si to vyzvednu na poště kde mají otevřeno do večera a nebude to tady jezdit dva dny po kotárech než se to dostane na naši pobočku... Poštovné si připočti k dobírce, nebo vypočti a dejvědět, pokud bys chtěl zaplatit jinak... Není to životně důležité, takže když to pošleš za tejden tak mi to nevadí, jen mi pak dej vědět žes to poslal abych to vyhlížel a nenechalo se to propadnout na poště.

14

Ok, nachystám, zabalím, dám vědět kolik a jak s platbou.

15

OK, dík.

16

Vypada to takto, cenu spoctu..

http://www16.picfront.org/picture/zsPXCaREV/thb/58909932_2249698035109407_790282336175390720_n.jpg

http://www16.picfront.org/picture/xFaJvVK1lZb/thb/59798947_826505847748775_6934830272600866816_n.jpg

http://www16.picfront.org/picture/rvugCrHSU/thb/59432962_651697251919885_2484021600093995008_n.jpg

Web

Příspěvky [16]

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Bazar / inzerce » Koupím Zesilovač / Poptávám opravu

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£