Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Modifikace zesilovace TPA3116D2

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 24 z 24]

(upravil vztekloun 24. 3. 2019 17:51)

Re: Modifikace zesilovace TPA3116D2

Ten start jsi popsal naprosto dokonale. Presne tohle se delo a to lupani do repraku bylo vlastne vypinani zesilovace. Ten se furt dokola jen zapinal a vypinal. To mi delalo puvodni trafo od cinana. Nahradil jsem ho tim 12V silnejsim a je po problemu.

S tim vypinanim zkusim jeste ty kondy vymenit a nebo je dat pred zesilovac. Ja mam podezreni ze ty kondy co mam na zesilovaci jsou absolutne bez kapacit coz je u cinana pomerne bezny. V pondeli zabehnu do gme. Pomoci toho standby rezimu bych to musel udelat trochu krkolomneji protoze vsechny potaky planuju na zadek repraku do misky. Nejak to nastavim a hlasitost si budu ovladat na multimedialni klavesnici.

Takovou pomocnou desticku s kondama - "baterku" pred zesem - staci jenom nalupat dva tri ctyri kondy seriove za sebou nebo k tomu musim dat i nejakou diodu aby proudy nesly nazpatek?

krom toho..... docela me desi to troji cvakani relatek ochrany. Nemelo by to cvaknout najednou?

Re: Modifikace zesilovace TPA3116D2

normálně nabastlím 5-10G na kousek bastldesky mezi zdroj a napájení zesilovače a jede se. "Normální" spínaný zdroje mají softstart, takže se to rozjede v klidu.

(upravil vztekloun 28. 3. 2019 17:59)

Re: Modifikace zesilovace TPA3116D2

tak kundiky jsou doma. 5 kusu jamiconu po 4700uF. vymenil jsem stare za nove ale zadny zlepseni. po vypnuti zdroje se mi prelejva energie z tech kondu ze zesilovace do ochrany a ta vypne cca po 0,5 sekunde po preruseni napajeni. po preruseni napajeni jsem nameril na kabelech jak se vybijeji kondy. to nechava tu ochranu jeste chvili otevrenou. takze predpokladam chce to nejakou diodu, ze?

ta by byla ok? https://www.gme.cz/dioda-mur420

EDIT: tak jsem koupil diodu, puvodni nichicony sli zpet na sve misto, pet novejch jamiconu jsem poslepoval k sobe, dal to pred zes, pred to cele dal diodu a sice to lupe ale ne tak moc..... uz je to daleko lepsi. Tak ted uz jen navrtat zadni plech, pichnout tam zes ostatni balast, dodelat povrchovku beden a hotovo.

dekuji kluci za rady.

Re: Modifikace zesilovace TPA3116D2

Ahoj, ja som riešil ten istý problém. Iný modul z číny, ale v podstate to isté TPA3116. Malo to aj vypínač, ale ten nevypínal napájanie, ale len aktivoval/deaktivoval MUTE. Ale ak som pri zapnutom stave vypol zdroj tak to tiež poriadne luplo, membrána skoro vystrelila z koša smile. Podobne aj pri zapnutí. Vyriešil som to cez jeden OP ako komparátor.
Po zapnutí (pripojenie adaptéra do siete) je na (+)OP cca 13V, na (-)OP 12V, ted na výstupe OP je kladné napätie, kondenzátor na báze sa začína nabíjať a za cca 2s pripojí repro.
Po vypnutí zdroja, začne na (+)OP klesať napätie takmer okamžite, pričom referenčných 12V na (-)OP klesne až neskôr vďaka filtračnému kondenzátoru. Teda na (-)OP padne napätie pod 12V zhruba do 0,5s a spôsobí vypnutie relé.
Lupnutie pri vypnutí prichádzalo niekedy po 2s, takže nevadí že je tam oneskorenie 0,5s. Keby som nastavil na (+)OP napätie len o málo vyššie ako na (-)OP tak by to asi vyplo takmer okamžite.
Takto som vyriešil oneskorené pripojenie repro pri zapnutí zdroja a okamžité odpojenie pri vypnuté zdroja.
Možno by to šlo aj jednoduchšie, ale toto som zbastlil s mojimi úbohými znalosťami a funguje to spoľahlivo smile
https://i.postimg.cc/7GrRtvRw/20180313-085149.jpg

Příspěvky [21 až 24 z 24]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Modifikace zesilovace TPA3116D2

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£