Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

aký zmysel má to rebrovanie na boku? to je nejaký designový super hit?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

big_smile
Nieje to pokus o cenu za dizajn.
Je to lacný chladič:
https://www.ehlinik.cz/hlinikovy-chladi … 00101.html

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Takto orientované chladiče blbě chladí- proudění vzduchu

Web

(upravil František 27. 4. 2019 16:01)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Viem, ale vzhladom na to čím to chladím teraz a po hodine hlasného hrania to má asi 45° na tranzistoroch, by mi asi 300mm tohoto profilu malo stačiť.

Edit: najlepšie by boli samozrejme zvislé aspoň 50mm rebrá a galvanicky černený chladič.
Dávať zvisle tento chladič a zliepať to nejak dokopy, by som nechcel.
V horšom prípade k nim pridam nejaké pomaly sa točiace ventilátory s progresívnym vzhľadom a samozrejme podsvietené big_smile big_smile big_smile
Niečo ako:
https://storage-asset.msi.com/global/pi … 679ba1.png

Edit 2:
Do budúcna sa mi celkom páči aj toto:
https://i.pinimg.com/originals/dc/ae/87 … 179fc6.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

na čo je dobré debilné riešenie keď sa to dá rovno urobiť poriadne? veď GamaAlu má profilov pokoko....
K300 alebo KEA300

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Teraz cez víkend mi už od nich nikto neodpíše, koľko vyjde asi 120mm K300 aj s černením?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

neviem - vždy objednávam cez Eling a je toho viac
škoda že mi zmazali inzerát na SE - tam som mal aj fotky s vinklami

toto je KE300 (dva chladiče a vinkle = 55€ + 15€)
https://i.postimg.cc/XBZvL5G8/2362443.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Dík za info wink
Práve idem z posilky, dnes sa mi zohriali tranzistory na cca 41°C (aj keď dneska som mu moc nedával zabrať a mám aj nižšie napájanie), a to mám asi 60% chladič oproti tomu, ako budú tie 300mm profily z ehliník a stoja spolu 19€. Možno dám aj 350mm big_smile
Je to zosík vyslovene do posilky, kde síce chcem DPA440, ale nechcem do neho zbytočne vraziť o 200€ viac ako musím.
AJ preto je len jeden spoločný zdroj, uni DPS, ochrany z aliexpressu za 2,50€ atď.
Nebude to žiaden high end s pozlátenými skrutkami, ale nároky na posilku bezpečne splní smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

DPA do posilky? To má Dudek za ten debilný koment lol
Sorry za OT, nech sa ti darí!

(upravil reeb 28. 4. 2019 9:36)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

jj naprosté mrhání, svalovci by rozdíl mezi class D nepoznali big_smile

btw do jakých to hraje reproduktorů? Beztak nějaké mrdky..

Web

(upravil František 28. 4. 2019 10:51)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Zatial áno. Mám to na repro od veže, ktorú tam mám. Hrá do 3ohm (dve 6ohm reprobedne).
Keď dokončím koncák, budú na rade bedne...zrejme niečo ako 2x W200s v jednej a asi dvojpásmo.
Celé to je teraz veľmi provizorné. Stále čakám na DPS z aliexpressu a objednávky polovodičov na Digikey a Farnell som zatiaľ neodoslal.
Stále niečo prihadzujem, alebo mením. Drobnosti budú z TME.
A posilka je len čisto moja domáca, aby sa tu zas nezačalo riešiť, využívanie DPA na komerčné účely big_smile

Marcin: ďakujem smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

reeb napsal:

jj naprosté mrhání, svalovci by rozdíl mezi class D nepoznali big_smile

btw do jakých to hraje reproduktorů? Beztak nějaké mrdky..

Jsem naprosto opačného názoru.Raději budu všude,bylo-li by to možné,poslouchat DPA než D.Ty bych úplně zakázal.

Františku,s tím názvem zesilovače.Bude-li tam opravdu to vodorovné žebrování a kvůli němu ty veselé barevné ventilátory a ochrany s mizerným relé na výstupu,dal bych tomu název rovnou AliExpress či Wish nebo nějaká kombinace jako Wishprex,nebo něco takovýho.A ty ventilátory bych dal zvenku ať jsou pořádně vidět.Vypadalo by to jako hustý barevný vznášedlo.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Class D je logickým pokračování digitalizace audia. Proč, když je většina audiořetězce od pořízení, přes úpravu, záznam, přenos je digitální, trvat na analogovým koncovým stupni? Vždyť je jednodušší ten digitální signál (I2S) poslat přímo do švába, kterej má na výstupu LC filtr a jsou tam připojený repráky... Pak bych to nenazval zesilovačem class D ale výkonovým DAC. A je to dnes celkem standartní řešení AV receiverů střední třídy...

(upravil František 29. 4. 2019 10:49)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vzhľadom na spôsob použitia sa domnievam, že chladiče budú stačiť a tie ventilátory je len také veselé riešenie.

Zhodou okolností, práve dnes som uvažoval o tom, že už keď to DPA staviam, tak by som mohol ku nemu urobiť aj origo ochrany, prípadne niečo iné schopné s poriadnym 30A relé.
Na jednej strane chcem ušetriť, ale na druhej ma to chytá za srdiečko big_smile a mám chuť si to vybastliť sám.
Ono postaviť tie stavebnice ochrán bola v celku nuda. Zato pri "lepení" toho osieho osiezda som stratil pojem o čase.
Zaťial ich tam nechám, ale potom to vymením.

Dnes som pozeral aj ceny elitov na ecom a vzhladom na ceny dostupných toroidov uvažujem o dual mono.
Zatial mám vo výhľade 2x 225VA 2x38V, takže výkon odhadujem tak na 120-150w na kanál. Uvidíme, ako bude padať napájanie.
Zrejme pôjde do zdroja 3x 4700uF/63V na vetvu a na kanál. Celkom 12 kondíkov.

Aj krabicu mám zasa trochu inak vymyslenú, s biely a čiernym lacobelom (praktické big_smile ) a keď už nad tým strávim toľko času budú dva zdroje smile

EDIT: A chladiče som už včera objednal 350mm.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nechápu snahu dimenzovat vše na 120 - 150W s nevhodným chladičem.Přeji hodně štěstí už jen s doporučeným klidovým proudem,a aby jsi neměl v posilce víc jak dvacet stupňů a sedalo ti málo prachu na vodorovná žebra.
kaed,máš pravdu.Jen já to myslel jinak.Dám malý příklad:
Před 25 lety jsem začínal s elektrotechnikou a hifi.tehdy mnou postavené či opravované zesilovače byly třídy AB s klasickým trafem,EI či toroidem.Častokrát se mi stalo,že jsem u svého tvoření usnul a různé rozdělané zesilovače či jejich vrabčí hnízda jsem měl zapnuté celou noc u hlavy na nočním stolku.Neměl jsem psací či pracovní stůl.Absolutně si nedokážu představit spát vedle volně položeného HYPEXu se spínaným zdrojem.Z hudby poslouchám kde co,ale příčí se mi uklidňující hudbu poslouchat ze zesilovače který mne nezakrytovaný pomalu žere jak radioaktivita(D-class).Omlouvám se za odbočení od tématu,ale osvěta musí být.
https://www.youtube.com/watch?v=KSga33monHs

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ak to nebude vyhovovať, pribudnú designové ventilátor, ktoré sa budú zo začiatku len jemne a úplne potichu vrtieť a od určitej teploty "to roztočia".
Prípadne vymením celé chladiče. 20€ za tie kusy hliníka zas nebolo také strašné a použiť sa dajú inam.

Horšie je, že mi na digikey niekto vykúpil TTC004...priznajte sa kto to bol big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Je to hrozný klišé.
Nejdřív si vyzkoušej, jak silnej zesilovač tam potřebuješ.
A na ozvučení nepotřebuješ nějaký předimenzovaný super HiFi, stejně do toho budou ty kulturisti hekat smile

(upravil František 30. 4. 2019 15:25)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Stačilo by tam aj 4x MBA810, alebo veža ktorú tam mám, alebo class D z aliexpressu.
Prečo chcem DPA440 a prečo ho robím som už viac krát vysvetlil smile
A posilka je len čisto moja doma...nikto mi tam vzdychať nesmie big_smile

Edit: Inak robím nábytok na mieru, takže je tu hrozba, že jedno DPA by som mohol urobiť aj do dielne big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nějakej Mouser ti je vykoupil a má jich teď plný sklady smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Přesně tak big_smile Tady mezi bastlířama ještě  nejsou ty TTC moc odhalený a tak je moc lidí na DIY nekupuje big_smile