Téma: AUNA AV2-CD850BT 8x50W

Ahoj, dostal se mi do ruky jakýsi zesilovač pro 4 zóny. Jedná se o AUNA AV2-CD850BT a výrobce deklaruje 8x50W výkon.
Jenže.. hraje oproti mým současným zesilovačům o poznání tišeji a žádné nastavení nepomohlo ke kýženému výsledku.
Přehrával jsem přes AUX i přes Bluetooth, ale na co mi stačila u starých zesilovačů čtvrteční hlasitost, tady musím dát maximální.
Zkoušeno se dvěmi repráky a také dva zesilovače (repro Estonia 35AC-021 a nějaké Tesly) Jeden zesilovač má 4x35W a druhý 4x50W.

Jedná se o standartní zesilovač, nebo to je jen nějaké ozvučení místností? Neměl by případně někdo zájem o výměnu za jiný zesilovač nebo repro?

Re: AUNA AV2-CD850BT 8x50W

Zesilovač má max příkon 300w. Pokud se nepletu. Takže 8x50 ani náhodou. Uvnitř budou nějaké TDA 2030 beztak.  Mohl by jsi vyfotit vnitřek?

Re: AUNA AV2-CD850BT 8x50W

Páni,ono to je 8x50W RMS,takže víte jak.Bývá to totiž uváděno tak,že každý jednotlivý zesilovač ve škatuli je schopen odevzdat 50W.Trafo je slabé pro 8x50W.bizzon83 píše 300W odběr,to je při cca 65% účinnosti nějakých 200W celkově odevzdaného výkonu do reproduktorů.Takže to vychází na 4x50W či 8x25W.I kdyby bylo trafo silnější,stejně to má bídné chlazení a upeklo by se to.Výrobce ví,že na plný výkon takový výrobek trvale stejně nepojede,proto je vše ošizeno.Ono už jen trafo pro výkon 8x50W sinusového výkonu by bylo těžší než celý AUNA AV2-CD850BT.Konkrétně tento zesilovač vypadá na stereo ozvučení čtyř místností.Jestliže hraje slabě,může potřebovat pro plné vybuzení vstupní signál o větší amplitudě.

Re: AUNA AV2-CD850BT 8x50W

Díky, prostě to není dělané na nějakou diskotéku... Otevírat to nechci, dostal jsem to jako nový kus - výherní... Váhově je to minimálně o polovic lehčí. Zkusím to tedy poslat dál někomu nenáročnému

Re: AUNA AV2-CD850BT 8x50W

Nepoznám jedinú vec od značky Auna čo by fungovala podľa očakávania z parametrov a to mi prešlo rukami toho viac čo za mnou už prišlo s tým pár nešťastníkov so zosilňovačmi, bedňami, ešte prehrávače jakš-takš fungovali... Ono dosť často ani nepomôže rvať do toho väčší signál. Tie čínske veci majú v sebe nejaké kurvitko čo pri pridávaní hlasitosti nad istú úroveň začnú uberať citlivosť vstupu resp. znižovať zosilnenie, niektoré dokonca sa začnú správať ako brutálne nastavený kompresor (BT rádio Fonestar)

Re: AUNA AV2-CD850BT 8x50W

Daj to prec, je to zufala plecka a pozri sa po niecom inom. U mna Auna zmaturovala vo chvili, ked som dostal na opravu autozos s "vykonom" 8000 Watt a vo vnutri boli abeckove svaby bez menica, niekde na hranici 15 watov....

Re: AUNA AV2-CD850BT 8x50W

djmayo napsal:

Nepoznám jedinú vec od značky Auna čo by fungovala podľa očakávania z parametrov a to mi prešlo rukami toho viac čo za mnou už prišlo s tým pár nešťastníkov so zosilňovačmi, bedňami, ešte prehrávače jakš-takš fungovali... Ono dosť často ani nepomôže rvať do toho väčší signál. Tie čínske veci majú v sebe nejaké kurvitko čo pri pridávaní hlasitosti nad istú úroveň začnú uberať citlivosť vstupu resp. znižovať zosilnenie, niektoré dokonca sa začnú správať ako brutálne nastavený kompresor (BT rádio Fonestar)

Pro spoustu "uživatelů" je toto chování značným přínosem. Jen takhle to přístroj přežije a spolu s ním i uši "normálních" posluchačů.