Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 1,502]

Re: Danwatt ...

tak ony ty desky nejsou zase takovej problém, jak se z toho dělá. Jestli mám zarovnaný rezistory v jedný lajně nebo ne, na to sere bílej tesák. Důležitý je správně vést země a nedávat elyty k součástkám které topí. Zbytek už se vždycky nějak přizpůsobí wink

Re: Danwatt ...

Uteklo mi že už Danwatt u někoho valí.Ještě to postaví krmolec a možná další.Zjistí se že reálné parametry dobré,na ucho taky,a je konec.Danhardovi to stoupne do hlavy a už nám tady neporadí ani rezistor před svítivou diodu:-)Jsem pro přejmenování na DQQQV.D by bylo po Danhardovi.Dále tři Q jsou víc než dvě Q,a hlavně to,podle mě,i o to jedno Q lépe hrát bude,qualitněji.No a V na konci jako pocta Danhardovu křestnímu:-)

(upravil rvx73 18. 4. 2019 20:42)

Re: Danwatt ...

taky by se to mělo publikovat v amáru, když už tam dva roky vycházely ty QQ mršby wink

Myslím že Belzovi by se to zapojení líbilo, je to starej praktik.

https://www.belza.cz/

(upravil krmolec 14. 2. 2020 16:18)

Re: Danwatt ...

...

(upravil microlan 29. 4. 2019 11:10)

Re: Danwatt ...

Tady mám 1. měření, je to sice na jiné desce, ale zapojení totožné. Napájeno 36V stabilizovaných, zátěž 8,2 ohm, 1 kHz. Měřeno před výstupním kondenzátorem. Šlo mě o to, jak vysoko se to dostane v limitaci. Je to jen 1. nástřel, musím použít silnější zdroj na 4 ohm. Také musím podotknout, že není zapojena modulace proudového zdroje. stupnice 10V/dílek

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/scr1.jpg

(upravil danhard 29. 4. 2019 14:37)

Re: Danwatt ...

Mělo by to být do 2V k napájení.
Zdroj proudu je tam ke snížení přechodovýho zkreslení, modulace proudu k vylepšení buzení.
Ale stejně to počítá s konci se slušnou betou smile

(upravil danhard 7. 5. 2019 12:03)

Re: Danwatt ...

Jako výstupní kond je vhodná hodnota kolem 2mF (výkonově 20Hz -3dB do 4R).
Co je lepší retro:
4X TE986 500M/35V, nebo TF024 2200M/40V ?

TE986 mám asi 100ks, TF024 jsou https://www.kondik.cz/kondenzator-TF024-2m2

(upravil pzwak 7. 5. 2019 12:15)

Re: Danwatt ...

Mi se vždycky nejvíc líbily tyhle růžové
http://www.auktiva.cz/auctions/a02201807/1619552/1.jpg
akorát že jim upadávaly vývody na mínus pólu, přeci jen hlinikový kýbl a do něj zalisovaný pocínovaný vývod nebyla ideální kombinace. Pokud nejsou suché, jako retro bych raději bral TE986, TF024 už je moderna smile

Web

Re: Danwatt ...

Kompromis, na 20 herců seje Bílý tesák, a vyměřené 2 x 750 uF v TE986 dají krásných 1,5 mF

(upravil danhard 7. 5. 2019 13:27)

Re: Danwatt ...

Ty 500uF mají tu výhodu, že si jich tam dáš, kolik uznáš za vhodné smile
Ale i po 30-ti letech mají dobrou kapacitu i ESR.

microlan napsal:

Kompromis, na 20 herců seje Bílý tesák ...

To by si měl taky Bílý tesák uvědomit, kam to dorovnává zpětná vazba.
Ta, když výstup nemůže, tak jde konec do limitace.
Takže nemá ani symsl to tam cpát do vstupu.
Původní TW40, jak jí Janda navrhl, má na výstupu 1G/35V (40Hz do 4R) a vstup nedefinovanou fd cca 5Hz, protože tam zavádí bootstrap do vstupu přes R302 22k.
Tuto zkurvenost má ve všech transiwattech.
Co se týče výstupního kondu, tak je taky namáhán nějakým proudem, na který by měl být dimenzován.


pzwak napsal:

akorát že jim upadávaly vývody na mínus pólu...

To si pamatuju, že jsem byl jako kluk s tátou na exkurzi v Lanškrouně a ještě v jedné Tesle poblíž, kde dělali odpory a on jim dělal speciální slitinu na kleštiny na dráty, při navařování na čepičky.
Byl to sintrovanej wolfram plněnej mědí, prášková metalurgie, Safina Vestec.

Re: Danwatt ...

No většinou byly vývody přivařené, to máš pravdu, ale měl jsem i pár kousků, kde asi slitina došla a vývody byly jen zalisované smile A tam byl kontakt věcí náhody, času a namáhání v ohybu smile Ty 500/35V jsem měl nejraději, ještě pak 1000/15V a 2000/6V, všechno stejná velikost a dodnes kapacita na horním konci tolerance. Občas se daly koupit v obyčejné elektře... Jo, to byly časy smile

Web

Re: Danwatt ...

Tam šlo o životnost těch kleštin, s tou slitinou byla asi destinásobná, než s tím, co používali.
Ale po nějaké době se to stějně opálí a když se to používá do mrtě, tak to v závěru dělá zmetky smile

Re: Danwatt ...

Tuto zkurvenost má ve všech transiwattech.

Jenže já jsem to pochopil už v zadání domácího úkolu někdy před 5 lety
Ale mám tam jiný problém, chci to napájet cca 35V a ten kondenzátor v obvodu modulace, bude napěťově namáhán více jak v původní funkci bootstrapu

Re: Danwatt ...

microlan
No a znamená to, že s tím počítáš a že jsi to všude opravil ?

A v čem je problém, že si to neumíš opravit na 100uF/35V, nebo 220uF/35V, ale stačí i 47uF ?
(nemá cenu to přebuzovat, když to neprojde výstupním kondem smile
Dával jsem jen simulační schema, aby se s tím každý popasoval dle svého rozumu.
Jde taky o to, abyste kontrolovali a používali vlastní rozum.

(upravil microlan 7. 5. 2019 14:01)

Re: Danwatt ...

Jasně, jde mě o to, že je v originálu 200 uF/15V. Stejně tam bude, ale asi nezapojený. (Stejně jako ten druhý cihlový odpor)

//Ještě mě zajímá, jak se projeví modulace na zkreslení, což si otestuji.

(upravil danhard 7. 5. 2019 17:30)

Re: Danwatt ...

Jasně, já tam žádný napětí u kondů nepsal a třeba budiče mám BD135, 136, protože je mám tak v knihovnách.
Knihovny na závěrné napětí prdí smile

Modulace proudu může klidně zkreslení někam posunout, tady moce ne, protože zkreslení záleží na diferenci zkreslení budícího proudu a to se moc nezmění.
Zajímavé je ale pozorovat vstupní proud budiče, tam to chvíli budí, chvíli brzdí smile
Činitel kladné zpětné vazby se mění se zátěží (a se změnou bety konců).
Je to bejkárna smile

Nerad bych se ale zpronevěřil základní myšlence jednoduchého zesilovače :
jeden jedoduchý trafák
jeden zdroj s jedním kondem
ochrana tavnou pojistkou na kanál

ps. uvědomte si, že jsou to všechno fikce, různá DPA, QQF a cosi.
zesilovač s neměřitelnými vlastnostmi (až tak dobrými) se dá uplést ze sraček smile

(upravil danhard 7. 5. 2019 17:50)

Re: Danwatt ...

Účinnost ?
minimalizované zesilovače alá transiwatt mají klidový odběr kolem 20mA, při 50V kolem 1W na kanál.
Až sem půjde pastnout obrázek, tak ho sem dám.

V rezervě jsou asi 3 schemata, která jsou různě lepší, ale není je kam dát.
Na bastírně budu bojovat s nejakým sinclairem, který je pragmatický zastánce původního Jandova dogmatu smile

Re: Danwatt ...

Modulace proudu může klidně zkreslení někam posunout,

Změřím uvidím.

Je zajímavé jak jsou některé věci snadné a člověk na ně nevidí. 100 uF/35V je v úplně stejném pouzdru, k nerozeznání od 200 uF/15V. Takže se ta modulační varianta vrací do hry o další snížení klidového proudu.

Re: Danwatt ...

Na bastírně budu bojovat s nejakým sinclairem,

Jestli by nebylo efektivnější bojovat s ním tu smile

(upravil danhard 8. 5. 2019 7:19)

Re: Danwatt ...

Je to jen časová konstanta modulačního proudu, nic víc smile

ps.mám tady několik dalších zdařilých variací, nevím kam to dát, nechci z toho dělat nějakou exibici, aby to nenasralo kreténa sinclaira ?

Všechny ty variace jsou už přes 40 let staré, jde jen o to, jak to strávíte smile

Příspěvky [101 až 120 z 1,502]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£