Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Já se výrobou nábytku neživým,tu pilu mám pouze kvůli reprosoustavám a ješte na ní řežu duralový plech,hranolky a chladiče.Koupili jsme jí v exekuční dražbě za cca 50000 dva roky starou:-)K tomu mně donutili truhláří zde v okolí prostě neuměli vyhovět mým požadavkům a ůplně největší chyba je,říct jim kolik do toho stojí reproduktory pak vidí jen ty peníze a neví co by za to chtěli.Pak už těžko sleví v případě použití třeba TVM.Technologický postup dýhování mám od jednoho pána z Pražských loděnic,dělají tam luxusní yachty a měl pravdu ůplně ve všem.Jsem z okolí Plzně.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Mas email.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

FilipAudio:
Tu pilu Ti závidím sad. Co se týče toho dýhování, nechceš se o ten postup podělit?

Web

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Jo podělím se dej mi čas.filipaudio,centrum,cz

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Kdyby sis prožil s tou pilou to co mi tak bys nezáviděl.původní majitel dlužil telekomu 9000,- a ignoroval upomínky přišel exekutor + poplatek 30 000,-.Označili vše v truhlárně a zapečetil.A svolali dražbu celého vybavení.Bylo nám toho člověka nakonec strašně líto fakt hnus,nevěděli jsme že to takhle bude probíhat.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

A zase ten spropadenej Telekom. S nima fakt raději nic nemít. Já jsem si s nima užil dost (právě kvůli účtům a tomu jejich bordelu ale nebudu to rozvádět) a znám několik lidí ze svého nejbližšího okolímkteří s nimi měli taky co do činění. Je sice pravda že ten člověk měl své účty zaplatit nebo se s nima měl zkusit alespoň domluvit ale 30KKč navíc za exekutora je naprosto nenormální a hlavně nemorální. Fakt je mi toho chudáka líto Když mu rozprodají těžce nabytý a zaplacený majetek za zlomek původní ceny.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

moj sabik v uzavretej ozvucnice som lepil DUVILAXom LS-50... uplne pohode... MDF19mm... este som so pritahol srobami a drzi to dost pevne.. takze tak...

Web

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Nevíte o nějakém lepidle na dřevo (DTD, MDF) s otevřenou dobou cca 1 hodina? Běžné D1 až D4 jdou maximálně do 15 minut a to ještě při zvýšené vlhkosti.

(upravil dejv111 18. 6. 2008 15:15)

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Divím se, že se tady nikdo nezmiňuje o Herkulesu wink To je tak špatné lepidlo? Ten Duvilax je levnější a je ho víc než Herkulesu?

Ale hodně mě zaujal ten škrob...;) Je to ten klasický bramborový? Jenže nevýhoda je, že dlouho schne, že...;)

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

vhodný duvilax je pevnejší a lacnejší

Web

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Já používám Dispercoll M. PVAC lepidlo jako Duvilax, Herkules a pod. Používám ho na veškerý lepení v druhlárně. Kolíčkový spoje, menší dýhovaný plochy i na masiv (naposledy dubovej stůl). Lepidlo je levný, spolehlivý, nikdy jsem neměl pocit že by to blbě drželo a že by to chtělo pevnější lepidlo.
Ještě znám RAKOLL, dělají spoustu druhů PVAC lepidel. Univerzální, rychnoschnoucí, vodostálá, pro průmysl. Ti jsou myslím špička, ale taky dražší.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

akrylátovej tmel. lepim šroubama....

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Výborne sa mi osvedčil duvilax LS50 zmiešaný s akrylovým tmelom, asi 1:5. Po zatuhnutí je to poriadne tvrdé tak ako keď zaschne duvilax, ale vďaka tmelu je to potom lepšie brúsiteľné..

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Mají ten Duvilax LS-50 v každé drogerce?;) Hned pro něj běžím...:D

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

V podstatě každý disperzní bílý lepidlo je dobrý,liší se jen v obch.názvech a skupinách D1...3.PUR lepidla zas takovej zázrak nejsou,pamatuju si jejich boom.Vlivem i nepatrný vlhkosti bobtnaj,zvětšujou objem a dokážou vyvinout při schnutí obrovský tlaky.Zkuste si na kapku PUR lepidla plivnout.Při jeho použití to chce nešetřit svorkama,ale osobně mě přijde jeho použití zbytečný,krom spojů kde plochy dokonale nelícujou.Disperze se líp vsakuje do materiálu.Při lepení na tupo je dobrý používat ještě metodu dvojího lepení,natřít řízlou hranu slabou vrstvou,nechat chvíli vsáknout a pak teprve druhou a stáhnout.Když už má někdo pocit že to natupo není ono,kolíkovat,ne vruty.Toť mý postřehy z praxe.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Souhlas. Zrovna si kolíčky nemůžu vynachválit - vrtačka, kapka lepidla, sřídmá rána kladivem a za půl minuty hotovo. Dá se dál řezat, brousit, cokoliv. Vruty jsou neštěstí.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Přesně tak. Už se mi poštěstilo rozsekat do kotle jedny z mých prvních beden - cca 15l, byly z lamina a skolíčkovaný. Vzal jsem na ně obouruční palici a docela se zapotil. Kolíkové spoje lepené PVAC lepidlem jsou věčné.
Teď mě čeká rozbít bednu ze starého autosubu, vezmu to jako ranní rozcvičku smile

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

jakékoli disperzní lepidlo - dispercoll, herkules apodobně - spoje nejlépe na lamely nebo kolíky a pokud je někdo hoodně paranoidní tak doplnit nějakym tim šroubem wink 

MDF lepit natupo s klidem a pohodou pokud se udělá kvalitní truhlářskej spoj a KVALITNÍ povrchová úprava nikdy nemáte šanci nic poznat ... leda tak, že je to kurva těžkej materiál lol

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

herkules, duvilax

Web

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Tom : Dispercoll M je s vodovzdornou úpravou?Nějakou vodovzdornou modifikací dispercolu se totiž lepily větroně a bylo to v té době nejkvalitnější PVAC lepidlo.

Z lepidel na bázi PVAC používám Ponal.

7tech : na tak dlouhou otevřenou dobu můžeš v pohodě použít epoxyd(ne rychlý),ale chce to také použít metodu dvojího lepení,nebo nanést silnější vrstvu.