Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » dual mono vs spoločný stereo zdroj

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 37 z 37]

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

2 rvx73 Odkaz na Federmanna, to je dobrá provokace. Ta jistota hovořící o 10% obvyklého zatížení, tu panu Federmannovi závidím. Asi si zakázal pracovat se suby nebo s klávesovými nástroji smile.

2 Wili    Ty větší kondenzátory ve zdroji nemají za účel to vyhladit od zdroje, ale dodat proud do zátěže i při nízké frekvenci kmitočtu ze zesilovače. Opět zkušenost: Na zmíněném dědečkovi RTG M400 po zvětšení kondů ve společném napájecím zdroji z 5 mF na 15 mF se zvýšil dosažitelný výkon před limitací na 50 Hz z 2*220W na 2*255 W.

(upravil rvx73 9. 4. 2019 20:59)

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

Otasi, takhle jak jsi to napsal o tom zvětšení kondů - ono jde spíš o snížení ESR paralelním řazením více kondíků, než že by tím lékem byla pouze kapacita. Nízké ESR je to, co dodá potřebný proud do zátěže. I když zásoba energie taky není k zahození, na těch nízkých kmitočtech - jak píšeš. Ale nic se nemá přehánět, aby to neodnesl usměrňovač wink

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

Dík za info o DPA222, používám plastový distančky, tak proto jsem to spojení nějak nemohl doměřit, protože tam není. Ale na druhou stranu by obal mohl být nějak se signálovou zemí spojen, třeba přes RC člen. Na tohle je několik teorií, už nevím kde jsem to viděl. Spojit natvrdo určitě ne.

(upravil DJ_Rix 10. 4. 2019 18:29)

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

Kaed: distančky jsou prdel z jakeho jsou matrosu, pokud jsi tam dal všechny 4 šrouby a kovové, musíš mezi cinchema namerit 20R. Jinak to nemas vubec prizemeny a cely DPA plave ve vzduchu, coz je prvni nejcastejsi chyba vsech stavitelu DPA. 222 je celkem imunni, ale mosfetove verze diky tomu pak akorat v urcitem rozkmitu napeti na vystupu kmitaji.

10R dat do haje, prizemnit u cinche pres RC, overit stabilitu.

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

Šroubky mám kovový, ale když už jsou izolovaný trubičkou od hranolků, tak jsem pod ně dal i pertinaxový podložky, nějak mi připadalo, že to tak má být. "Mezizemní" 10R tam nemám, akorát kus drátu.

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

Jedná se o srouby které jsou v rozich pcb, tam jsou plosky pod srouby spojene s GND.

(upravil kaed 10. 4. 2019 23:00)

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

ale dyť píšu, že používám plastový distančky, jako tyhle: https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Flaskarduino.cz%2F3938-large_default%2Fsada-sroubu-a-matek-m3-160kus-plast.jpg&f=1 a ty píšeš, že na to nemají vliv... distančky ty mají plastovej závit venkovní a vnitřní, tak proto to není spojený. Jediný kovový šrouby až na kostru mám v těch hranolcích, a ty jsou pro jistotu ještě podložený pertinaxovejma podložkama. A u těch jsem si plošek stejně nevšiml. Je fakt, že když jsem to montoval, tak jsem si říkal, proč je ta zem až pod díry na šroubky... Takže jenom doplnit RC člen u každýho cinche. Jsou nějaký doporučený hodnoty?

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

Aha, to je moje nepochopení, pak beru zpět ! smile Já měl za to, že jsi použil distančky typu trubička a skrz šroub až do chladiče smile
RC zhruba 100R/100n.

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

22-100R paralelne 100n/275V  v nekterych konfiguracich bylo lepsi C vynechat

Web

(upravil BV 11. 4. 2019 13:07)

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

22-100R paralelne 100n/275V

Načo 275V??Medzi krabicou a elektronikou (signálová zem) sa predpokladá 230V AC? smile  Stačí keramika na 50V.

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

V audiu se používají svitky smile dokonce i tam, kde nejsou vůbec potřeba a i tam, kde je lepší použít keramiku (blokování napájení) ale to jde jinam. Dík za tip. Momentálně tam nic nemám, a nepozoruju problém, signálová zem je uzemněná přes PC se zvukovkou a díky tomu signálová zem  není "v luftě". Odporem 100R nic nepokazím, u menších hodnot a kondenzátoru paralelně bych měl trochu strach z indukovanýho rušení, ona ta plocha smyčky spojené přes PE na jedné straně a signálovou zem na druhé je značná...

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

kaed: a proč by měla keramika v blokování napájhení vadit? Resp. být horší než svitky?

sorry za O.T.

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

danhard napsal:
Wili napsal:

danhard a presne preto a z toho dovodu nerozumiem dvom toroidom napr. v takom DPA222...

Protože je to takové neotřelé novátorské řešení, to musí mít každý, aby to měl in smile
https://www.hifi-voice.com/images/testy … HQQF-2.jpg
ps. tady je těch síťových traf snad 7 smile
Nenechte se zblbnout stereotypy a dělejte to tak, jak Vám to přijde rozumné.

Čím víc traf použiješ,tím víc Q si můžeš dát do názvu zesilovače,to je jasný.

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

Hlavně dobrý mít po celý krabici rozvod sítě.
V podstatě to není zesilovač, ale rozvaděč smile

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

DJ_Rix napsal:

222 je celkem imunni, ale mosfetove verze diky tomu pak akorat v urcitem rozkmitu napeti na vystupu kmitaji.

Máš na mysli 330, kde je kapacitní vazba výstupu na chladič a nebo kmitá i 380, kde tato vazba není?

(upravil reeb 12. 4. 2019 15:18)

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

Vic nebo min je to problem vsech DPA..

Odstup zhorsuje i ta vstupni deska symetrika/cinch pro 222

Web

Re: dual mono vs spoločný stereo zdroj

Mám osobní zkušenost jen s 223 a 330. Ve 223 mám RC člen, v 330 jen odpor 10R podle návodu od DJ_Rixe, který kdysi postnul na Slovanetu. Původní mezizemní 10R na obou vyzkratovány. Oba přístroje ve třídě 1, s trafy s dvojitou izolací, zem filtračních kondů odpojena od kostry. Nemám bohužel vybavení na měření spektra. Poslechem uchem na repráku je u 223 ticho, u 330 slabě slyším brum. Zdroj signálu (Oppo BDP-105) je bohužel ve třídě 1, všechny analogové výstupy natvrdo propojeny s PE. Pak mám doma v šufleti ještě prastarou 380, kterou bych rád někdy dodělal, tak proto se ptám, abych věděl, čemu budu muset čelit smile Tak nějak doufám, že by se 380 mohla chovat líp než 330.

Příspěvky [21 až 37 z 37]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » dual mono vs spoločný stereo zdroj

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£