Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 22 z 34)

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 34 »»»

RSS

Příspěvky [421 až 440 z 679]

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Pořád ale můžeš doma v klidu s cigárem a hudbou opravovat zesilovače za 3x tolik peněz než bere dělník u pásu smile Sice to není zlatý důl ale tak práce v dole to taky není smile tzn. příjemná práce s rozumným výdělkem a ne služba soplákům z auidowebu.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Se kterým dělníkem to porovnáváš ? Koukám jsi z Brna, kolik podle tebe dělníci ve fabrikách berou ?
Podle https://www.platy.cz/platy/vyroba/opera … a-zarizeni je to asi 24k, klidně uvažujme že je to "jen" 20k. Domníváš se, že si opravář vydělá za měsíc 60k ? Kolik musí vyfakturovat, aby mu zůstalo oněch 60k ? Opět, pokud se bavíme o všech nákladech,bude muset vygenerovat faktury a práci za cca 200k, neli víc. To znamená, že bude muset opravit za měsíc při průměrné fakturaci za práci cca 100 zesilovačů !
A to se nebavíme o nákladech na rozvoj, obnovu vybavení - osciloskop,generátor,zdroj,atd,taky nějaké to školení, pokud chci být autorizovaný atd atd.
Když omarodíš, dostaneš hovno, když ti začne hrabat,protože jsi celej den zavřenej sám v dílně a nebudeš moct dělat dostaneš hovno, když ti na konci opravy bouhchne zesák protože jsi omylem sjel někde hrotem při měření, musíš to na vlastní náklady dát do kupy a optět dostaneš hovno sad
Prostě jste si to nikdo nikdy nezkusili a soudíte podle ceny opravy, jak to musí být pohodová prácička za těžkou krupici,realita je mnohem tvrdší.

(upravil divnypocit 7. 4. 2019 15:05)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

DJ_Rix já takto funguji tak vím smile jsem mladej a lenivej a rozhodně nemusím vydělat 200k big_smile abych měl 3x tolik co dělník. (moje máma bere 13k5 čistého)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

divnypocite - Nemyslim si, že zrovna na Awebu je každej soplák. Měl bys vážit slova.

Se nerozčiluj Petře smile Já nemám problém někomu za práci zaplatit, je to jen o dohodě a rozumné domluvě. Která se ale bohužel nedostává.

(upravil divnypocit 7. 4. 2019 15:10)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Thomas: já to celé vztahuji na Sinclaira on se tak vyjadřuje smile já sám jsem ještě soplák a nedovolil bych si urážet někoho koho neznám a nevím co je zač. Myslel jsem to tak, že kdyby normálně pracoval a spravoval co mu lidé posílají tak si doma v baráčku v dílně může normálně v klidu vydělat na cigára a slušný život a nemusí poslouchat buzerace nadřízených a nemusí mít VŠ, nemusí umět perfektně jazyky a atd...  Samozřejmě musí mít praxi a musí umět smile ale tohle vše se dá naučit pokud se člověk snaží a baví ho to. No pro mě teda lepší než sedět v nějakém korporátu a bát se kdy budou hromadně propouštět nebo něco.

Chtěl jsem to tu povzbudit trošku smile že život není tak hrozný ale všichni to vzali špatně takže se raději nebudu vyjadřovat smile promiňte.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Lidi kteří pracujou sami na sebe mají můj respekt. A co tak znám kolem sebe všechny ty truhláře, instalatéry, pokrývače, obkladače apod., tak pokud je na ně spoleh, tak si i slušně vydělaji. Ikdyž bez práce jim to do klína nespadne.

Sinclair si tady a i na "konkurenčních" webech vybudoval obraz odborníka, který ví co a jak. A i když ho např. danhard několikrát nachytal na švestkách, tak pokud jde o tesláckou produkci, tam má nepochybně velké praktické zkušenosti a vyzná se. Takže o zakázky by určitě neměl nouzi. Škoda že tento "kapitál důvěry" (či jak to nazvat) tak nešťastně prohospodařil. Mohl si vzít k sobě jednoho-dva mladé kluky, kteří by za něj dělali takovou tu otročinu, a sám mohl dělat diagnostiku a podobné fajnovosti. Jenže práce v týmu vyžaduje i určité sociální dovednosti (spolehlivost například) a ty každý nemá wink Škoda.

(upravil DJ_Rix 7. 4. 2019 16:46)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

To že něčí máma vydělává 13 tisíc čistého je naprosto nerelevantní informace. Může to být její chyba, nebo úmysl, nevíme další okolnosti.
Možná si vydělat více nemůže (vzdělání, zdravotní stav, osobní preference) , nebo prostě nechce - nechce třeba chodit na směny, dělat 8h, nebo prostě jen být ve fabrice.
V opačném případě si nemumím představit, proč by někdo na brněnsku měl dělat za 13 tisíc čistého, když fabriky a kdejaký lidl nebo kauflad dávají víc už jako nástup.
Ale opět, nevím jaké jsou její osobní preference či pohnutky. Paušalizovat však její stav na "typického dělníka" fakt nejde.

A promiň divnypocite, ale skutečně čím dál tím víc vidím, že naprosto nevíš o čem to je. Je hezké že si vyděláš tolik, že ti zbyde 45k, přitom ti stačí odvést pouze 5k sociální a zdravotní (jak jsi zde napsal než jsi to zeditoval), přeji ti to.
Opět to ale není typický stav živnostníka, co musí ten zisk generovat a zdanit, rozhodně neodvede pouhých 5k na daních a jinak pohoda, rozhodně to nebude moct provozovat doma u maminky v pokojíčku apod.
Režijní náklady prostě fungují jinak a ty to nechceš pochopit.

Toď vše z mé strany k tématu živnostníka - opraváře.

A Tome, to je ta psaná forma, že máš pocit že se rozčiluju smile Nijak mě to nerozčílilo, ale měl jsem potřebu uvést věci na pravou míru.
Jinak by totiž mohla vzniknout mylná představa, že to je fakt super byznys ten servis. Ti co to někdy zkusili, ví o čem mluvím.

(upravil reeb 7. 4. 2019 17:45)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

rvx73 napsal:

A co tak znám kolem sebe všechny ty truhláře, instalatéry, pokrývače, obkladače apod., tak pokud je na ně spoleh, tak si i slušně vydělaji.

soustružníci, frézaři.. Ano v těchto oborech si opravdu vydělat jde..Protože když někdo staví barák za x mega tak toho řemeslníka prostě potřebuje a zaplati.
To ale rozhodně neplatí pro opravu spotřebky/komerce .

Naprostý souhlas s Rixem, žádná zlatá vejce se nekonají. Kurvíš si záda, oči, čicháš sračky z cínu a ve výsledku akorát posloucháš  kecy že je oprava drahá.. (když se kromě práce přičte cena značkových součástek).

Thomas napsal:

Já nemám problém někomu za práci zaplatit, je to jen o dohodě a rozumné domluvě.

Můžeš uvést konkrétně? Je to 60,- nebo 300,-/hodinu ?

Web

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Občas ze setrvačnosti něco opravuji, většinou věci pro muzikanty. Taková jednoduchá výměna potenciometru a jenom hledání vhodné náhrady za originál na netu mi trvá 2 -3 hodinky. Teď se mi dostal na opravu kytarový elektronkový zesilovač Mesa Boogie, kde nějaký génius nahradil spínací vactroly optotriaky. Vypálený plošný spoj u výk. odporů. Nějaké ujeté odpory a celé šasi poslintané zaschlým kontaktolem. Dvě hodiny studování literatury co tam bylo v originálu za vactroly a cca 10 hodin práce dát to do původního stavu. K tomu musíte mít spoustu měřících přístrojů, chemie a nářadí ... ,  To není na uživení, to se dělá jako koníček pro zábavu.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

reeb napsal:

Kurvíš si záda, oči, čicháš sračky z cínu a ve výsledku akorát posloucháš  kecy že je oprava drahá..

https://youtu.be/pkjU28weaEg

(upravil reeb 7. 4. 2019 18:38)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

alx napsal:

Dvě hodiny studování literatury co tam bylo v originálu za vactroly a cca 10 hodin práce dát to do původního stavu. K tomu musíte mít spoustu měřících přístrojů, chemie a nářadí ... ,  To není na uživení, to se dělá jako koníček pro zábavu.

Přesně taková je realita..

Web

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Tak teď nevím, na koho dřív reagovat big_smile  Budu editovat - sám jsem živnostník, ještě jsem v práci a vím o čem je řeč. Já se na pár šupů taky nadřu.
Divný pocite - Sorry, ono to vyznělo trošku zvláštně, proto má reakce.

Petře - jasně, já to chápu a osobně si taky nemyslim, že by to byl zlatej důl. To v žádném případě.

Reebe - Hele nevím jak se pohybují ceny za hodinu. Já mám zkušenost, že se s člověkem domluvím na tom, aby to omrknul a cenu si určil sám.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Mnoho z vás vůbec neví, o čem tady vlastně mluví. Opravář audiotechniky bude rád, že vůbec přežije, pokud to bude vše dělat legál a s tím, že si našetří i na nějaký důchod a dovolenou. Já sám občas pro známé servisuji nějakou tu audiotechniku - a většinou se jedná o špičkový vintage věci s hodnotou od 30 tisíc výš. Nedělám to už často, protože na to jednak není čas, jednak je to zodpovědnost. Levný věci se na servis nevyplatí brát vůbec, protože to lidi nezaplatí. Drahých zařízení je méně a je to velká odpovědnost. Stalo se mi už to, že mi na stole lehl krásný Teac X-2000R. Prostě šlusnul stabilizátor napětí a poslal do kytek celé řízení. Mašina byla už poskládaná, nakalibrovaná a v testovacím provozu. Umíte si asi představit ten pocit, když zjistíte, že procesory které se už dají stěží sehnat a v podstatě je není jak naprogramovat jsou v háji a vy zodpovídáte za stroj v hodnotě 40-50 tisíc korun...
Pokud si pořád někdo myslí, že opravou audia si přijde na 3x větší peníze, než má dělník ve fabrice, tak mu jen přeju, ať si to zkusí. Každej si musí asi nabít hubui sám, aby to pochopil. big_smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Tak ještě aby se nám vyjádřil nakonec ten Leoš a máme to v cajku big_smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Jo pánové, kdo jen trochu přičichnul k servisování, ví, co je to za řehole, já opravuji jen sám pro sebe a jenom to, na co mám vědomosti a chudou výbavu.A nechtěl bych se tím živit, "divnýpocit" je úplně mimo.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

TheLastUnicorn napsal:

Pokud si pořád někdo myslí, že opravou audia si přijde na 3x větší peníze, než má dělník ve fabrice, tak mu jen přeju, ať si to zkusí. Každej si musí asi nabít hubui sám, aby to pochopil. big_smile

To je fakt, dělníci ve fabrice moc berou smile
Místo toho, aby nechali stoupat korunu, tak jí devalvujou intervenčními nákupy.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Dlouho jsem mlčel, protože jsem si stále myslel, že Leoš k tomu zaujme nějaký postoj, třeba napíše mail, zavolá a tak. S Leošem jsme si vycházeli vždycky vstříc, já jsem mu pomáhal se servisem a zajištěním počítače a on pro mne servisoval zesilovače, radil a párkrát mi i pomohl k novým věcem za lepší cenu, protože měl známosti u různých distributorů. Někdy jsme si volali a jako nezkušenému cucákovi mi radil, co a jak, bylo to pro mne mnohdy velmi užitečné, posílali jsme si SMS o svátcích, přáli zdraví a vše dobré rodinám. Servisoval pro mne několik zařízení a to i v době, kdy byly již informace o tom, že zařízení nevrací a nekomunikuje, nic z toho se mi nikdy do té doby nestalo, vše bylo perfektně a pečlivě provedené včetně vyúčtování. Mám u něj nyní několik let zesilovač Pioneer A-A6-J, je to pěkný kus a potřeboval servis ve formě výměny elitů a Leoš se nabídl, že nechá udělat nová trafa a celkově ten stroj spolu posuneme, bohužel roky plynou a nic z toho se nestalo, mockrát jsem ho urgoval po mailu a do telefonu se mi dušoval, že na mne myslí a mockrát že jsem mu pomohl a že se moc stydí. Neozýval se pak několik měsíců a opět, když měl problém s počítačem, tak volal Jarouši prosím pomoc. Vždycky jsem mu pomohl, protože mi to lidsky nedalo a nechtěl jsem ho nechat ve štychu. Bohužel byl jsem důvěřivý hlupák a dnes prakticky už nepočítám s tím, že by mi zesilovač někdy vrátil, mockrát jsem s ním po telefonu řešil ať to zabalí a pošle mi to i rozebrané zpět..., nyní maily a telefony již několik měsíců nefungují, očekávání nemám již žádné.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Sic transit gloria mundi ...

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Riešenia existujú vždy, otázka je ochota poškodeného ísť do rizík. Ale bez rizika je ísť na bastlírnu, zaregistrovať sa tam a pod každý post, čo napíše ten podvodník dať text "vráť mi konečne ten prístroj alebo peniaze". Síce vás budú mazať, ale pokiaľ to bude trvalé a mohutné, tak sa konečne rozhúpu aj tam a podvodník skončí. Lebo čo si budeme hovoriť, potrebuje len dve veci. Komparz, čo mu čumí do huby a čaká na každé slovo a peniaze toho komparzu, čo mu ufinancujú jeho maňána život s cigárkom a pivíčkom....

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Hlavně že jste si nechali od pana inžinýra nadávat.V zájmu toho aby jste se něco dozvěděli.Někteří se tady a na jiných fórech kroutili jako dě..y.A protože jsou lidé neponaučitelní a historie se opakuje necháváte se urážet od dalšího bombarďáka.Ten snad alespoň nemá fejkovej titul.Karma je zdarma a možná by bylo dobré zapřemýšlet proč zrovna váš přístroj zůstal viset v Luhačovicích.

Příspěvky [421 až 440 z 679]

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 ... 34 »»»

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£