881

Re: Skutečná situace ...

A jedeme dál...:
https://zpravy.idnes.cz/nemecko-deti-mu … nicni_luka

882

Re: Skutečná situace ...

Bacha přátelé na ty veřejnoprávní a i jiná média.Pravě čtu zprávu: J.Balda,který způsobil vykolejení dvou vlaků,byl odsouzen ke 4 letům vězení.
Pravda je ovšem jiná.A to taková,že k vykolejení vlaku naštěstí nedošlo ani v jednom z obou případů.

883 ...editoval PB (15. 1. 2019 10:36)

Re: Skutečná situace ...

Za nehody dvou vlaků poslal soud seniora do vězení na čtyři roky

Praha 14. ledna (ČTK) - Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes uznal soud seniora Jaromíra Baldu vinným z teroristického útoku a poslal ho na čtyři roky do vězení. Nařídil mu také ambulantní psychiatrické léčení. Jedenasedmdesátiletý Balda, který je příznivcem hnutí SPD, předloni pokácel dva stromy na železniční koleje a navíc šířil výhrůžné letáky. Chtěl tak u lidí vyvolat strach z muslimských migrantů. Verdikt není pravomocný, muž si stejně jako státní zástupce ponechal lhůtu pro případné podání odvolání.
Státní zástupce Martin Bílý uvedl po vyhlášení rozsudku na dotaz ČTK, že Balda je podle jeho informací vůbec prvním člověkem odsouzeným v Česku za teroristický útok. Seniorovi hrozilo pět až 15 let odnětí svobody. Bílý pro něj požadoval trest rok pod zákonnou sazbou, čemuž soud vyhověl. Přihlédl totiž k tomu, že příčetnost obžalovaného byla při obou útocích na vlak zmenšená - podle psychiatra má organickou poruchu osobnosti, která ovlivňuje jeho chování a mimo jiné mu zhoršuje úsudek.
Srážky se obešly bez zranění cestujících, překážky na trati však mohly vlak vykolejit, případně proniknout do kabiny strojvedoucího. Podle předsedy senátu středočeského krajského soudu Jiřího Wažika je zjevné, že Balda se na skutky delší dobu připravoval. "Nešlo o náhlý nápad, náhlý vztek, náhlé zatmění obžalovaného," konstatoval soudce.
Muž usiloval o to, aby společnost připsala jeho činy migrantům vyznávajícím islám. Podle něj by totiž přijímání těchto osob vedlo ke ztrátě tradiční české kultury. Chtěl proto vyprovokovat obyvatelstvo k tomu, aby po politicích vyžadovalo přijetí opatření proti migrační vlně.
Důchodce, který byl doposud zcela bezúhonný, se k činům doznal. Už dříve uvedl, že jej pronásledovaly hrůzné sny o migrantech. Wažik dnes podotkl, že Balda byl určitým způsobem obětí manipulace lidí, kteří ve společnosti šíří extremistické názory.
"To ale neznamená, že za své jednání není odpovědný. Měl více použít kritické myšlení. (...) Měl si být daleko víc vědom toho, že jakákoliv nenávist plodí další nenávist," řekl soudce. Baldovi podle něj přitěžuje mimo jiné i to, že činy páchal z náboženské nenávisti. "Stát musí dát najevo prostřednictvím své soudní moci, že takovéto jednání bude přísně trestáno, protože jde proti základům společenského zřízení této země," dodal Wažik.
K dalším přitěžujícím okolnostem patří to, že Balda skutky páchal po delší dobu a že se podle soudu poměrně sofistikovaně snažil zametat stopy. Naopak mezi polehčující okolnosti zařadil soud částečnou lítost obžalovaného i jeho vysoký věk.
Balda tvrdí, že nechtěl nikomu ublížit, podle soudce si však počínal minimálně v nepřímém úmyslu. "Poražení stromu na koleje předpokládá jednoznačné srozumění s tím, že vlak nezabrzdí, vykolejí a že případně cestujícím ve vlaku může být ublíženo," podotkl Wažik.
Senior byl sympatizantem hnutí SPD Tomia Okamury, při kampaně před volbami v roce 2017 poskytl politickému uskupení dar ve výši zhruba 12.000 korun a veřejně ho podporoval. SPD se od jeho činu minulý týden distancovala. "Hnutí SPD považuje jednání důchodce Jaromíra Baldy za jednoznačně odsouzeníhodné. Podobné zoufalé a pomatené činy nejsou a nesmí být nástrojem řešení problémů," uvedla SPD v tiskové zprávě. Upozornila, že Balda nikdy nebyl členem hnutí.
První strom muž nastražil počátkem června 2017 na koleje mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou, druhý o necelé dva měsíce později mezi stanicemi Bezděz a Bělá pod Bezdězem. Podle znalce neměli strojvedoucí navzdory použití rychlobrzdy šanci včas zastavit a vlaky nevykolejily jen šťastnou náhodou. Do stromů narazily rychlostí 74 a 67 kilometrů v hodině.
V okolí pokácených stromů zanechal Balda letáky se zvoláním "Alláhu akbar!" (arabsky Bůh je veliký). Další obdobné tiskoviny pak rozesílal do schránek a rozvěšoval na veřejných prostranstvích. Soud jej proto uznal vinným také z vyhrožování teroristickým trestným činem.
Podle verdiktu musí senior uhradit škodu, kterou způsobil Českým drahám a Správě železniční dopravní cesty. Organizace ji vyčíslily na 155.000 a 63.000 korun.
Tereza Palečková str rot mal

884

Re: Skutečná situace ...

https://www.youtube.com/watch?time_cont … 1H79Kk4mG8

885

Re: Skutečná situace ...

To sedí, skutečná situace smile

Web

886

Re: Skutečná situace ...

Kritik napsal:

To sedí, skutečná situace smile

Mně to úsměvné nepřijde.

887

Re: Skutečná situace ...

doporučuju k přečtení a zamyšlení se nad současným stavem věcí: o praotci čechovi a stěhování národů zajímavý je to od místa "Co to znamená?

V našem případě třeba to, že na naše území mohly skutečně přicházet z východu malé skupiny bojovníků, kteří zabili muže, vzali si jejich ženy a postupně získali i v širokém okolí dominantní roli."

888

Re: Skutečná situace ...

To jsou věci, které plynou tak, jako voda z kopců do moře. Vítězi zanechávají svůj genetický otisk - z ne tak dávných časů například Španělé v Jižní Americe, tam jen občas máte pocit, že jste u čistokrevných Indiánů. Odvěké právo vítězů....
Provokativní otázka: Proč je na jižní Moravě tolik černovlasých smile?
A jsou národy, které vymírají a jsou přečísleny těmi, které jsou nativnější (nebo jak se to říká smile). Starověký Řím je příkladem (Římanky si užívaly a dávaly pozor, aby neměly moc dětí).
Na(ne)štěstí pro lidstvo jsou národy a náboženství, které ženám nenechávají možnost jejich biologické poslání obcházet. Respektive je nenutí zapojovat se do pracovního procesu.

889

Re: Skutečná situace ...

Ja osobne bych to "nase" uzemi nevidel, jen jako semeniste vitezu, ale zde nekolikrat, doslo ku mohutnemu exodu obyvatel, nebo velmi silne depopulaci, odchytu otroku, vymreni, mimo sferu vplyvu.
A pak muselo dochazet, ku ruznym opatrenim a take zalidnovani na umele basi.
To neni vtip, vemte si treba Valsskou kolonizaci, ktera probehla relativne nedavno.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vala%C5%A … kolonizace
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vala%C5%A … pr%C3%A1vo

Takovychto epochalnich doosidlovani a doplnovani stavu, se delo opakovane, ponevac kdyz se vytratil smysl sfery vplyvu, jako treba na Slovensku tezba zlata, obyvatelstvo postupne decimovali valky a mimo sferu vplyvu, obyvatele utikali, rodilo se malo deti.
Nejenom blahobyt, ale take upadek sfery vplyvu, ma znacny podil na tom, ze pokud se nejaka sfera vplyvu objevila, nebo nejaky zajem na tezbu surovin, nebo jen obdelavani pudy, muselo se obyvatelstvo nejak doplnovat.
Prirozeny demograficky vyvoj, na to nestacil, nebylo dost zdroju a pracovni sila se musela importovat, ponevac to melo rychlejsi vysledek hospodarsky.
Historie se v podstate neustale opakuje, jen ji ne dostatecne chapeme.

890

Re: Skutečná situace ...

Čtu a nestačím se divit. Žádné stížnosti? Tady se asi má OVEČKA, byť je jí jen půlka, nenapase. No, nic. Jde se dál. big_smile

Web

891

Re: Skutečná situace ...

Hlavne - jeotázne, koľko pôvodného genofondu má ktorý "národ".
20% je optimizmus...
Ono ak niekto neznamená nič - ešte sále sa môže pre vlastný pocit cítiť hoci "HuráSlovákom-Čechom, Maďarom atd..."