Téma: TVM ARS-225

dostali sa mi do rúk reprobedňe od TVM ARS225 v 4 ohm-ovom prevedení, bohu žiaľ dosť v zúboženom stave pričom hrali otrasne. Niekto tam dokonca dal (navŕtal) aj basreflex. Potom čo som nakukol do útrob som zistil že nieje v nich výhybka, nejaký dobrák ich asi vyhodil :

chcel by som ich nejako dať do pôvodného stavu. prosím nemáte niekto schému na výhybku ? na googli som hľadal ale asi márne
rozmýšľam že tam dám výhybku od BS CN02-2-12/4 ale chcel by som tam použiť niečo lepšie. Prosím poradte

Re: TVM ARS-225

Ta kombinace není úplně ideální, to ARN je na středech problematické a k ARV dobře ani nedosáhne. I mě jako začínajícího lákala kombinace takové 8čky ve 2p, konstrukce s menšími 6" (Dexon, ShaN, Authentic Voice...) ale dávaly větší smysl.

O nějakém slušnějším schématu nevím.

(upravil vluz 3. 4. 2019 9:14)

Re: TVM ARS-225

Jak bylo výše psáno, tato kombinace repro je problematická a dobrý výsledek nepřinese nikdy. Měl jsem před léty reprobedny ARS 9207, kde je použitý menší basák 16cm a výsledná reprodukce rovněž nebyla dobrá i když toto osazení již má k sobě poněkud blíže. Reprodukce hloubek i výšek byla velmi dobrá, ale středové pásmo mi tam citelně scházelo.
Pokud chceš laborovat dále s tímto osazením, tak si někde vyhledej článek z AR "Jak posloucháme", kde je popis reprosoustavy "Monolog" a pozdeji někde vyšla i její modernizace "Monolog II". Jde sice o bedny s větším objemem než jsou ty TVM, ale je tam popis výhybky a možnosti laborování s ní.

Re: TVM ARS-225

Prečo nie - pre zábavu?
Na denné počúvanie asi nie.