Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » PPP EL84 trafo

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

Re: PPP EL84 trafo

Další výhoda PPP je, že vinutí nejsou namáhána dc proudem, na vyvážení to je ale stejně háklivé, jako PP, kde se to odečítá jenom magneticky.

Re: PPP EL84 trafo

No elektronkové zesilovače nejsou má parketa, poslední jsem stavěl někdy před 35 lety a to standardní PP, ty kladné argumenty pro PPP nějak chápu, ale pokud má tyto výhody, proč se prakticky skoro nestaví? Nedají se pro něj snad ani koupit hotová výstupní trafa. Nevěřím, že jediným důvodem by bylo dvojí vinutí na zdrojovém trafu.

Re: PPP EL84 trafo

Poslední elektronkovej zesilovač jsem stavěl před 45. lety smile
Chápej, že si to staví jenom nadšenci a komerčně na to už nic neexistuje.
Komerčně už bojuješ s dostupností tranzistorů s nožičkama smile

Re: PPP EL84 trafo

Na ppp zosilovače predava http://www.revoco.cz/transformatory/vys … sformatory

Re: PPP EL84 trafo

Mě ty trafa připadají dost divný, hlavně ty SE, indukčnost jak bez mezery.

Re: PPP EL84 trafo

Revoco má hustý ceny, jeden trafák na SE s 6S33 je za 11 klacků. To není pro mě.

(upravil el34 30. 3. 2019 7:25)

Re: PPP EL84 trafo

Nemá taky AZK101 něco jako CFB? Teď to schéma nemám před sebou.Myslím, že ten zesák nebyl klasický PP.
Budu mít asi na den k dispozici navíječku meteor ME301, tak jsem chtěl zvolit něco vyzkoušeného...Původně jsem chtěl vinout výstupák na klasický PP UL ale na C jádru kvůli symetrii vinutí, lepším magn. vlastnostem C jader a jednoduchosti vinutí (bez prokládaného vinutí). Nejlepší plechy EI co mám k dispozici jsou 0,35mm z síťových traf ZVS Dubnica. Vím, že to asi nebude nic moc, ale plechy můžu kdykoliv do kostry naskládat lepší, až je seženu. Loni nějaký blázen na burze v Holicích prodával nové Permalloyové jádra M asi 32. cca za 500,- za 1 jádro i s kostrama - měl jsem to asi koupit.

Nemá někdo navíc nějaké C jádra průřezu 15x20mm? Klidně i ta síťová 50Hz se žlutou tečkou.
Nebo třeba nějaké lepší EI32.

U toho PPP je možné vinout všechny 4 anodová vinutí na 1 trafo? (Bude to stereo)

Re: PPP EL84 trafo

Mám několik 2PN 661 54, což je síťové z B73, plechy EI32, 0,35mm
Na C jádra se podívám, ale asi mám menší rozměr a pár větších, bez koster a armatur.

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » PPP EL84 trafo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£