Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 12)

Audioweb.cz » Reproduktory » Fullrange. Který?

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [221 až 231 z 231]

221

Re: Fullrange. Který?

No já si tu B200 zatím rozmysel smile Šetřím na něco ještě lepšího ale mezitím jsem si vymyslel bláznivost k PC, https://www.parts-express.com/peerless- … --264-1062 4ks do každé bedny abych zvýšil citlivost a plochu smile mohlo by to být lepší než jeden větší a nebo to bude průser a vyhozené prachy big_smile Uvidíme. Případně, to mohu doplnit výškou a basákem big_smile Ale jelikož mi u PC hrajou nějaké čínské jednopásmovky a dá se to poslouchat tak tohle by snad mohlo být Ok.

222

Re: Fullrange. Který?

Tohle je fakt sebemrskačský thread. Proč řešíte takovýhle kraviny se 70 let zastaralým technickým řešením? Zkoušíte vyrobit co nejhorší reprobednu?

Web

223

Re: Fullrange. Který?

Při veškerém respektu k Martinovi - doufám, že podobné příspěvky neodradí těch pár lidí co sem nějak přispívají.....

V tomto vláknu jsem se nechal inspirovat a k lampám jsem si pro seznámení vybral a postavil dva projekty. Ten úplně první s Monacorem SP-205/8 v OB – je to jednoduché, levné, módní RETRO Styl – jenom poslouchat se to nedá. OB určitě můžou hrát OK, jedny takové jsem poslechnul, než jsem se do toho  pustil, ale ten levný Monacor nevím, myslím, že zázrak se nekoná.

https://i.postimg.cc/QH1jPBT1/Monacor-SP-205-8-hifitest-de.png

Druhý projekt je malý BLH s Fostex Fe 125en, dle Martina J. Kinga, zmíněný v příspěvku 75.
Práce víc, náklady něco kolem 4k. Tohle se mi líbí mnohem víc.
Úžasný prostor, mraky detailů, dynamika, iluze živého koncertu někde blízko pódia je hodně silná, užívám si to...

https://i.postimg.cc/NKtQwg6V/Fostex-Fe-125en.png

Jako další krok bude větší horn. Nejsem si jistý jestli má smysl investovat víc než do Fostexu. Váhám mezi 6,5 palcem a 8 palcem uvažuji o Jericho Horn a Ron Clarke Horn – příjde mi, že tyto dávají v rámci koncepce hornů smysl. Velikostí raději 6,5 palec, 8 palců je prý lepší……

No a až mě to přejde, pořád můžu oprášit staré VMA.

224

Re: Fullrange. Který?

http://www.loudspeakerdatabase.com/Full-range smile

225 ...editoval Jarous (20. 3. 2019 11:21)

Re: Fullrange. Který?

Ono to není vůbec tak černobílé, jak píše Martin, je to jen jiný druh zábavy, někoho baví širokopásmo, někdo rád čtyři pásma. Obojí může hrát za určitých podmínek dobře a nenechte se nikým odradit, prostě to zkuste a bastlete, když na to máte čas a chuť, zlatý grál stejně nenajdete smile Co já jsem se naposlouchal velkých oválů Isophon v deskové ozvučnici a nehrálo to ve srovnání se špičkovýma konstrukcema vůbec špatně. Něco na tom bude, že příliš velká složitost zabíjí přirozenost.

226

Re: Fullrange. Který?

Problém je v tom, že většina hledačů grálu hledá vně nikoliv uvnitř sebe...

227 ...editoval check (20. 3. 2019 13:49)

Re: Fullrange. Který?

Stavba se širokopásmem nevede určitě k reprobedně, která je univerzální na všechnu hudbu. Nehraje to pořádně basy, nehraje to pořádně výšky, středy jsou zvlněné s rezonancemi a zkreslené. Zatížitelnost malá. Taková reprobedna je hudebním nástrojem, v podstatě jako ekvalizér, který vyhovuje některým druhům hudby, na jiných nezní dobře.
Takové ty řeči - je to super na tohle, ale nehraje to tohle. Asi jako vypadají některé komerční produkty designově hezky, ale nehrajou dobře ... ale cena má o nulu nebo dvě navíc. Ve finále by si to nikdo nekoupil.
Za mě jsou širokopásma vyhozené peníze z hlediska kvality zvuku. Jedině se to dá brát jako hraní si s legem.

Web

228

Re: Fullrange. Který?

Zeptej se sám sebe proč má sabin VMA bedny doma a raději poslouchá na zastaralé kravině? big_smile Však to je úplně jedno ne .. každý to vnímá. Můj kolega má rád staré PC a utrácí desítky tisíc za staré komponenty a hraje si s tím jako malý kluk a má radost a chodím snad za ním a ptám se ho pořád proč do toho cpe prachy místo aby si pořídil normální PC? big_smile

229

Re: Fullrange. Který?

Musím říct, že u těch velkých Iso oválů díky jejich citlivosti ke sto decibelům nebyl ani významný problém s Dopplerem a do 70Hz to v deskové ozvučnici hrálo basy bez poklesu a pak stejný roll-off jako uzavřenka, zbytek pásma v ose do 12kHz velmi vyrovnaný a spolu s výškáčem děleným prvním řádem na 6kHz to bylo ideální kombo, které zvládlo hrát velmi dobře a bez omezení většinu žánrů (větší problém bylo najít k tomu ten výškáč s takovou citlivostí).  Co mne hlavně překvapilo byla ta úžasná dynamika a rychlost tranzientů (Troels konkrétně tohle shodně zažívá také u reproduktorů s vysokou citlivostí). Zkusím pohledat měření zkreslení a FR, protože jsem to ze zájmu měřil a myslím, že jsem byl překvapen.

230

Re: Fullrange. Který?

dalsi peknej fullrange je tento:
https://www.cubeaudio.eu/cube-audio-f8- … 4MfaXa5w6E

231

Re: Fullrange. Který?

moj prispevok k fullrange, Fostex FE208EZ a super horntweeter FostexT90A

https://i.postimg.cc/BvL7jyL4/IMG-9013.jpg

Příspěvky [221 až 231 z 231]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Reproduktory » Fullrange. Který?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£