Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Potřebuji pomoci s výběrem zesilovače. Mám nabídku na 3 různé a rád bych si nechal od znalejších v oboru poradit.
1. Leach amp
2. JBL UREI 6230
3. Behringer NU 3000

Všechny 3 jsou použité, plně funkční a řekněme že s rozdílem pár stovek ceny. Potřebuji to na 2x100W reprosoustavy, v budoucnu možná 2x150W. Bude to na domácí hraní, maximálně nějaká zahradní akce.

Mě vychází nejlépe NU300, ale nejsem profík a proto si chci nechat poradit, musím se rozhodnout rychle tak budu rád za názory a postřehy.

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

a je to Behringer, nebo iNuke? wink
pominu-li že to je Déčko s trochu vyšším výkonem, než potřebuješ doma v obýváku

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

rvx73
Je to iNuke. Vím že je to Déčko a má vyšší výkon, ale cena je stejná jako za ten JBL a o pár stovek více než Leach u kterého bych musel nechat udělat předzesilovač.

Vychází asi nejlépe ten Behringer ne? A je nejnovější...

(upravil Otas 18. 3. 2019 17:14)

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Život ARO9408 ( https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23212 k nim to asi je?) s Inuke 3000 skončí v okamžiku, kdy na něm nějaký borec otočí knoflíkem doprava... roll

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Otas
Takový blbec zase nejsem abych je utavil... Ať už to bude s jakýmkoliv zesilovačem, budou stejně provozovány na minimální hlasitost. Teď se ptám na to, který z těchto tří je nejlepší koupit když je cena řekněme skoro stejná.

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

tak ono též záleží, jakou muziku do toho budeš pouštět. Pokud nějaký taneční tuc-tuc-tuc, tak na to je to Déčko ideální wink

https://youtu.be/8W_1vg7W6Oo

(upravil placek.milan 18. 3. 2019 21:04)

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

rvx73
Pár hodin denně, spotify a hlasitost že jde slyšet vlastní slovo... Tuctuc neposlouchám. Zkrátka je to na doma, nejde mi o výkon, ale o poměr cena/funkčnost. Ten behringer je asi z těch třech nejlepší a když zkusím srazit cenu tak za 2 tisíce asi good

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Ahoj Milane,

z mého pohledu jsi od začátku rozhodnutý. V podstatě spíš jenom hledáš podporu z více stran. Nevím ale jestli se jí dočkáš. Z toho toho co čtu nehledáš poměr cena\funkčnost, ale jednoznačně cena výkon. Na ty vytočené poťáky nemusíš být blbec. Dříve nebo později se ti to stane. A i kdyby ne, 2 kW v digitálu na tichý poslech uvedené soustavy mi nepříjdou jako rozumná volba.
Já bych vzal ten Leach a snaži se ho provozovat v režimu pasivního chlazení, což u tichého domácího poslechu bývá v obzvláště tichých pasážích výhoda. Nevím o jakou konstrukci se jedná, ale jestli je dobře udělaný a má alespoň původních 200W musí ti stačit nad hlavu. S funkčnma ochranama mají ty ARO mnohem delší pravděpodobnost přežití.

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Jawis
Rozhodnutý nejsem, ale nikdo nic moc neporadil. Jako první jsem chtěl ten JBL, protože je to podle mě kvalita, potom přišel na řadu leach u kterého ale nejsou korekce a nelze tedy upravit hlasitost bez přidání předzesilovače.

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

iNuke 3000 na domácí poslech vhodný nebude. Přestože jsou i hlučnější zesilovače tak i u tohoto je hluk ventilátorů v tichém prostředí slyšitelný a značně rušivý. Výkonově samozřejmě zbytečně mimo. Domů bych doporučil jedině něco s pasivním chlazením.

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Já si právě nemyslím že by měl uvedeny výkon,  hlučnost nemůžu posoudit ale dnes se na něj jedu podívat. Ventilátor se dá lehce vyměnit v tom bych problém neviděl.

Nic jiného než tyto 3 jsem nenašel takže z nich musím vybrat.

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Proč furt korekce? Tak si kup Stereo potenciometr a dej ho na čelo toho leache. Pokud budeš chtít být moc pintlich, dej před něj sledovač s oz.  Ale potenciometr by stačil nad hlavu.

(upravil mechanik 20. 3. 2019 8:39)

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Jawis, keby pri masteringu zabudli treble na -10db big_smile

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Jawis napsal:

Proč furt korekce? Tak si kup Stereo potenciometr a dej ho na čelo toho leache. Pokud budeš chtít být moc pintlich, dej před něj sledovač s oz.  Ale potenciometr by stačil nad hlavu.

Možná proto že tam neumím dát potenciometr a v okolí nemám nikoho kdo umí s elektro?

(upravil ondra.klofat 20. 3. 2019 9:00)

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Máme toho iNuka v práci, tudíž ho mám relativně zažitý. Pro 4 páry 3p 150W/4ohm surroundů (sério-paralelně tedy jede do 4) v kině má výkonu až až i při fullrange režimu. Srovnával jsem ho před časem na 15" subech... jeden na jednom kanálu iNuku, druhý na 700W ABčku (oboje do 4ohm). Nepřišlo mi, že by měl iNuke výkonu méně, spíš naopak. Na limit tehdejších ozvučnic (kdy už nestíhaly tehdy nedostatečně dimenzované bassreflexy) jsem se dostal +/- současně s clipem ABčka, iNuke v tu stejnou chvíli byl ještě nepatrně od clipu, ale řekněme že v rámci nějaký tolerance srovnatelně. (samozřejmě je to jen hrubě orientační). Tedy ano, nemusí mít udávaný výkon, ale málo výkonu určitě nemá... a i kdyby měl polovinu toho co se udává, pořád to bude pro to ARO smrtelně nebezpečné a zbytečné.

Ventilátor samozřejmě přeosadit jde, ale zesilovač nějak chladit musíš, tzn. nějaký hluk tam vždy bude a pasivně se nejspíš neuchladí.

Další věc je, že digitál má trochu jiný charakter, který ne každému může sedět.

Taky se přikláním k tomu, že už vlastně rozhodnutý jsi a jen hledáš zastání pro iNuka, takže je tohle vysvětlování možná zbytečné.

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Rozhodnutý nejsem, jen mi nikdo nenapsal žádný názor na ten JBL. Když vezmu v potaz že k tomu Leachu neumím dodělat žádnou regulaci hlasitosti a nevím ani přesný výkon jaký má proto řadím ten inuke na první místo zatím. Nemyslím si, že bych ten ARO zničil v domácích podmínkách. To dřív ohluchnu hlasitostí...

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Není to všechno jen o hlasitosti... je to třeba i o schopnosti přenést výkonové špičky. Vem si, jak velkou rezervu na ně bude mít zesilovač a jak velkou rezervu ty měniče. Stačí nešikovně nastavená hlasitost někde v řetězci, odněkud z PC ti proleze nějaký hlasitý zvuk atd. a cívky budou na popel ve chvilce. Nechci tě od iNuka ani odrazovat... jen upozorňuju na to, že ideální volba do obýváku to z pohledu mého a jistě i mnoha dalších zdaleka není.

To JBL neznám, strach bych z toho asi neměl. Je to už trochu dost vintage (což k těm teslám asi jedině lépe), primárně asi pro kina atd., údajně to mělo mít THX certifikaci pokud google nelže. Bude to oproti současným profi zesilovačům "absolutně" tichý,...

S tim Leachem tu brečíš na špatném hrobě... tam musíš chtít info po tom, kdo to prodává nebo kdo to stavěl. Ale pokud je hardwarové ovládání přímo na zesilovači nezbytnost (a není možnost ho dodělat) pak to tedy asi stejně padá.

(upravil orhore 20. 3. 2019 15:09)

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

I když to není moje parketa, tak JBL nemusí být špatný zes. Ale jen za předpokladu, že je opravdu v pořádku. Pasívní chlazení a celkem festovní provedení z 80 let nevypadá zle. Akorát to má jen symetrické vstupy 2x jack 6,3 stereo a nebo 2x XLR. Osazení vstupního zesilovače TL084. Charakter zvuku bude zřejmě podřízen těmito již zastaralými IO. Citlivost 1,1V. Výkon 2x75W do 8 ohm, 2x150W do 4 ohm a v můstku 300W do 8 ohm. To musí na doma a tvé bedny stačit. Samozřejmě problém může být s náhradou součástek když se náhodou porouchají koncové tranzistory. Dostupné zřejmě budou jen čínské padělky.
Digitál bych nechtěl ani zadarmo a ten Leach, pokud je to ten dělaný od uživatele kure05, tak to nevím, neznám. Možná, že by byl nakonec nejlepší.

https://i.postimg.cc/KvDBzqHw/JBL-front.jpg

https://i.postimg.cc/Wbv0sLX0/JBL-back.jpg

(upravil placek.milan 20. 3. 2019 15:41)

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Díky,  právě jsem přivezl domů ten inuke, když budu chtít můžu ho vrátit a vzít ten jbl, ten bych měl za 1800Kč. Hrál, nebo spíš hraje na to jeden chlápek na zábavách atd... Moc bych se nebál že by byl některý ve špatným stavu. Spíš mě tlačil do JBL, protože je těžký a nechce se mu už tahat. inuke jsem zkoušel s volume na 50% a vypadá to v pořádku, větrák je tichý že nejde skoro slyšet. symetrické vstupy jsou problém z nějakého důvodu?

Pokud má ten jbl nějakou výhodu oproti inuke tak si ji rád poslechnu. A THX certifikace znamená něco důležitého?

Re: Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

placek.milan napsal:

symetrické vstupy jsou problém z nějakého důvodu?
Pokud má ten jbl nějakou výhodu oproti inuke tak si ji rád poslechnu.
A THX certifikace znamená něco důležitého?

1. Symetrické vstupy nejsou vůbec žádný problém. Jen jsem to zmínil, protože ne každý je na tohle zvyklý.
2. JBL má výhodu, že to není digitál. Ale každý to slyšíme jinak. Inuke je komplet spínací zařízení. Výhoda je v nízké hmotnosti a obrovském výkonu.
3. THX certifikace je v podstatě k ničemu, ale pokud se chceš obohatit: https://www.tvfreak.cz/certifikace-thx- … ntuji/4082

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pomoc s výběrem ze tří zesilovačů - JBL - Leach - Behringer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£