Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Výběr zesilovače k ARO 9408

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Výběr zesilovače k ARO 9408

Ahoj
Mám 2 reprobedny tesla k6601 s ARO9408 a 6x ARV161
Potřebuji k nim vybrat vhodný zesilovač. Jako favorit byl AZK220, ale nenašel jsem nikde zatím žádný k prodeji. Narazil jsem na Transiwatt TW 140 P který vypadá že je v dobrém stavu, ale je za cenu skoro 4 tisíce a to se mi zdá dost když neznám pořádně stav. Transiwatt má také docela malý výkon k těm ARO9408.

Dáte mi nějaké tipy? Aktuálně to krmím zesilovačem v subwooferu mpa MILLY MK2  který má výstup na satelity, ale ten není moc kvalitní a také nepouští do satelitů nízké frekvence. Rád bych subwoofer odstavil a místo něj pořídil odpovídající zesilovač.

Pokud máte tedy nějaké tipy, nebo dokonce něco k prodeji jsem jedno ucho smile

Re: Výběr zesilovače k ARO 9408

https://elektro.bazos.sk/inzerat/963639 … ilovac.php

Napríklad.
Inzerenta nepoznám no mám ten zosilňovač.

Teslu už ani zo srandy smile

Re: Výběr zesilovače k ARO 9408

Mno jsou lidé, kteří netrpí nostalgií 35 let, stačí jim 15 smile.
Bývaly časy, kdy jsme s uvedenými bednami hráli diskotéku pro 200 nadšených lidí. Zesilovač 2* 100 W RMS jsem si k tomu ale postavil. Je ale pravda, že zabírají hodně místa, tak jsem je (i když již zásadně rekonstruované a s jiným osazením na výškách) demontoval a vyhodil.
ARO9408 není moc dobrý basák. Až ARA9918 (což byla ale jiná membrána ve stejném koši se skvělým Alnico magnetem) šlapal skutečně velmi pěkně a v každém typu bedny.
V zásadě vyhoví každý dobrý zesilovač s výkonem cca 60 - 100 W RMS - to ten Transiwatt nedá.
Ze sortimentu Tesla (nostalgie, budiž) to ale není AZK220 s výkonem 250 W hudebních, to ten ARO utaví. Navíc, pokud se nepletu, má výstupní trafo (zes váží 21 kg!), což pro basy nebývá optimální. A dnes už ve Valmezu za 500,-(Kčs smile) novou membránu nevloží.
Snad až úplně poslední generace zesů Tesla - když už to musí být - byla dobrá.

Re: Výběr zesilovače k ARO 9408

Otas
No já si zase myslím že ARO9408 je jeden z lepších které tesla udělala, má výbornou citlivost a na domácí hraní je lepší než nějaký šunt který se prodává v hifi obchodech...
Výstupní trafo tam žádné není, je tam jen kondík na výšky.
AZK220 má 2x150W což jsem bral jako optimální k těm bednám, stejně se nedostanu ani na polovinu hlasitosti.
Každopádně na to jestli jsou repro dobré nebo špatné se neptám, ptám se na zesilovač a to že si někdo postavil 2x100W mi bohužel moc informací nedalo smile Řekněme že chci něco kolem 3 tisíc, víc do toho vrážet nechci.

(upravil Otas 16. 3. 2019 17:04)

Re: Výběr zesilovače k ARO 9408

Tedy stručně:
Výborná citlivost je jen jedním z parametrů reproduktorů pro basy a ARO není dobrý basák. Vím o čem hovořím, něco jsem na nich odehrál - to jsem chtěl říci....
Podívej do inzerce a hledej něco slušného s doporučeným výkonem.

Edit: Trafo je v AZK220, v bedně je jen kondenzátor 4uF.

Re: Výběr zesilovače k ARO 9408

Otas
Jo díky, to já vím jen z toho co jste psal to vyznělo trochu jinak. Každopádně ptám se na zesilovač, celou dobu smile Takže díky za recenzi mých reproduktorů, mě stačí.

Re: Výběr zesilovače k ARO 9408

Skús pohľadať Tesla/Teson A2200, ak chceš teda niečo za málo peňazí.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Výběr zesilovače k ARO 9408

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£