41

Re: K: převodník, transport USB - SPDIF (koax)

Hlavne klud wink

42

Ten konec v tom receiveru není tak hroznej. Zbytek je průser no. Vyvíst si vstupy do konce na nějaký cinche, zapojit to přímo za ten DAC, tak se to dá i poslouchat big_smile Navíc pokud je receiver jenom na stereo, tak by se to dalo zapojit do můstku...

43 ...editoval Nevlad (15. 3. 2019 19:48)

Vyřešeno! Reeb mi půjčil DAC od Luty, a už jsem mu ho nevrátil big_smile Oproti tomu NAD D 1050 hraje prostě líp! Dal jsem mu nový "kabát" a zpožděné připínání výstupů přes signálová relé. No a jsem spokojený, na tom, co mám doma, to hraje fakt moc hezky. Jo, ještě pár fotek, jak to vypadá:
https://nevlad.rajce.idnes.cz/LutaDAC

44

Moc pěkné ! Ten chieftec je relativně za babku, taky jsem už na něj koukal smile

45

Zajímavý využití miniITX bedýnky. Proč ne, já taky rád recykluju (teda správně upcykluju, to je  když se z něčeho starýho udělá něco jinýho novýho bez průchodu kovohutí smile

46

DJ_Rix
Díky, dříve, když jsem měl "výrobní" možnosti, tak bych to spíchnul sám, ale teď je situace jiná, a tohle je docela pěkná skříň. Za cca 600,- Kč bych to dnes nevyrobil ani omylem.

47

Musím se pochlubit, neboť sdělená radost je dvojnásobná. Nejen, že mi LutaDAC perfektně hraje, ale podařilo se mi zvládnout i aktualizaci firmware na verzi s indikací samplovacích frekvencí. Samozřejmě krok po kroku podle Lutova návodu. A protože bylo docela složité dohledat aktuální soubory, tak se podělím o linky.
Takže postupně podle manuálu nový firmware widget_uac2_led.zip zde:
https://www.dropbox.com/s/lhe5cov5sxpv6 … d.zip?dl=0
Microsoft C++ runtime jsem měl už nainstalovaný (W 10)
Atmel Flip programátor FLIP 3.4.7.112 for Windows (Java Runtime Environment included):
http://ww1.microchip.com/downloads/en/D … .7.112.exe
Programming kit for Windows Add_to_flip345_bin_20120115.zip:
https://storage.googleapis.com/google-c … 120115.zip
Ještě příkazový řádek s novějšími soubory:
cd C:\Program Files (x86)\Atmel\Flip 3.4.7\bin
prog widget.elf

Díky všem za pomoc
Vladimír

48

ty jo ja na ten tvuj mail uplne zapomnel. Mam toho ted nejak hodne . Ale koukam ze si to nejak dohledal. Doufam ze ten fw bude s win10 fungovat smile nezkousel jsem to

Web

49 ...editoval Nevlad (21. 3. 2019 22:55)

To nic, já jsem se domluvil s Rixem, že mi s tím pomůže, ale nemohl jsem vydržet, tak jsem se do toho pustil sám. A dopadlo to dobře! Na optočleny jsem dal patice, provizorně do nich nastrkal ledky, a funguje to. Tak mám velkou radost smile Jo, jakou funkci má Mute output a P24N16?
Edit: ve W 10 funguje, stejně jako původní

50

Mute ani 16/24 mi nefunguje. Zřejmě to není ve fw dotaženo smile

51

Jj díky, to nevadí, jen kdyby to nějakou funkci mělo, že bych ji případně využil když už se v tom vrtám.

DJ_Rix napsal:

Mute ani 16/24 mi nefunguje. Zřejmě to není ve fw dotaženo smile

52

je to tak. 16/24 moc neslo udelat. mute sem nedodelal. asi by tam slo dodelat treba zpozdene spinani pro rele. ale nevyuzil sem to.

Web

53 ...editoval reeb (22. 3. 2019 9:56)

Nevlad si Luta DAC jen nezavazně půjčoval a při vyzvedávání říkal že ho na 70% vrátí. V duchu jsem si říkal chacha. A za 2 dny, po porovnání s NADem, volal: víš, já už ti ho nevrátím.. big_smile

Web

54 ...editoval Nevlad (22. 3. 2019 12:04)

Jj, přesně tak to bylo big_smile Jen doplním, ten NAD nehrál špatně, a kdybych neměl přímé srovnání, asi bych byl spokojen. Co rozhodlo, bylo galvanické oddělení USB. To mě donutilo se tím víc zabývat, a zjistil jsem, že mi do toho brumí smyčka z monitoru. Mám ntb Dell v docku, s velkým externím monitorem, a ten tam dělá sviňárnu. Samozřejmě se to dalo vyřešit velmi jednoduše, prostě jsem použil jiný síťový kabel bez zemnícího vodiče, ale proč to dělat, když Lutův DAC hrál opravdu dobře, a podobné kraviny má vyřešené. Taky vím, že bych se k tomu stejně vracel a bral bych to jako nedostatek. V přímém srovnání šumí Luta slyšitelně míň. Pokud teda "šumí", teď je prakticky ticho, ať mám hlasitost třeba na 100% banana
Ještě doladím pár drobností, protože na panelu prostě nechci mít nějaký Chieftec ale Luta DAC big_smile !!

reeb napsal:

Nevlad si Luta DAC jen nezavazně půjčoval a při vyzvedávání říkal že ho na 70% vrátí. V duchu jsem si říkal chacha. A za 2 dny, po porovnání s NADem, volal: víš, já už ti ho nevrátím.. big_smile

55

Tak se ještě vrátím k tématu. Konečně jsem vše "finalizoval", přehrál firmware, doplnil do DACu dva optočleny a vytáhl indikaci na přední panel. Nejsem zrovna fanda "modrých ledek", ale vzhledem k tomu, že použitá skříňka Chieftec má zapínací tlačítko modře podsvícené, tak jsem stejnou barvu zvolil i na tu indikaci. Panel jsem vytiskl na fotopapír a ledky to prosvěcují, IMHO to nevypadá špatně. A jak to opravdu vypadá, i s indikací samplovacích frekvencí je vidět zde:

Myslím, že v rámci možností a s přihlédnutím k ostatním komponentům, to hraje opravdu parádně! Všem moc děkuji za pomoc a rady, hodně mi to pomohlo!
Vladimír