Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 49)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 49 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 967]

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Jeno pro info, na jakým proudu obvykle chodí VAS? cca 10mA ? pokud je to tak, tak rozdíl 50Mhz nebo 150Mhz by snad pro audiosignál něměl být tak zásadní, a asi budu v té skupině, která to neuslyší. Stejně tak napětí CE při běžným signálu, ne na plnej kotel, málokdy poklesne pod 20V, z čehož mi pro 10mA vychází vnitřní odpor tranzistoru 2kiloohmy  a 20pF vychází mezní kmitočet někde k 5Mhz. Menší kapacity a vyšší ft je samozřejmě lepší, ale jestli až tak?  Samozřejmě s tím druhým je to 5x víc, je jasný, že ohledně kompenzace zesilovače to ve víc "ideálním" případě bude jednodušší.
Ostatně ideální řešení kompenzace a ZV by mělo být proměření kmitočtové a fázové charakteristiky bez ZV a potom návrh kmitočtově závislé ZV, ale to je asi jasná věc. Ale kdo to takhle dělá?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

kaed napsal:

Ostatně ideální řešení kompenzace a ZV by mělo být proměření kmitočtové a fázové charakteristiky bez ZV a potom návrh kmitočtově závislé ZV, ale to je asi jasná věc. Ale kdo to takhle dělá?

To vsechno ma Mechanik jiste nasimulovano a jiste nam to ukaze..

Web

(upravil DJ_Rix 15. 3. 2019 14:42)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Vlastně všechno k tomu, co tu předvádí mechanik už napsal Jarda hned na začátku vlákna.

Schopných lidí, co něco umí a něco se naučili, chápou obvodařinu a posouvají se jsem potkal v hifi několik, ty mezi ně ale mechaniku nepatříš, to je vidět už na tom, že nám tu vykopíruješ grafy závislosti Ft na Ic pro dva naprosto rozdílný trandy s Ic 1A a 100mA big_smile
Tihle borci co něco umí sice nechodí teoretizovat na fóra jako ty, ale je za nima vidět práce, laco,Rozkop,peterspx,Dohlalik,Luta,BV,Danhard a hromada dalších co nekecaj a makaj !

Dál nemá smysl to komentovat.

Dohnalik napsal:

Se mi líbí jak hejt vlákna mají největší popularitu na tomdle webu. Kvalitních tranzistorů pro audio jsou mraky, naučte se hledat.
Nejsou jenom dostupný trnazistory, který tady všichni omýlají furt dokola. Přijde mi, že všichni tady děláte furt ty samý desítky let překonaný designy, jdete po ultrarychlých tranzistorech do VAS, přitom ft má vliv na zvuk minimální...jen s ft jdou jiné parametry toho trandu, které na ten zvuk vliv mají.

Zetexy jsou ve VASu mnohem líp hrající jako nějaký pojebaný férčajld a toshiba dohromady.

Československý hifi jde fakt do sraček, každej si myslí jaký úžasný know how nemá, ale dělá furt to samý dokola. A na forech jeho know how samozřejmě nevyzradí, tak sem chodí alespoň hejtovat smile

(upravil mechanik 15. 3. 2019 16:51)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

...

(upravil danhard 15. 3. 2019 16:07)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

mechanik napsal:

TTC015B nie je kompletný? Ja myslím že taký danhard uvidí rozdiel oproti 2SA1209 okamžite...

TTC015B je 1A driver a 2SA1209 je 100mA predriver, to je tam snad napsaný ?
Do rozkmitu byly 2SA1209  dobře použitelný, s KSA1381 to taky jde dobře.

(upravil mechanik 15. 3. 2019 16:52)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

To je jediné čo od začiatku tvrdím, že do VAS zostali len KSC3503/KSA1381 a všetko ostatné je podstatne horšie s vyššími kapacitami v dôsledku vyššieho Ic.

EDIT: nech sa admin nehnevá, nemám na to silu, premazal som to

(upravil DJ_Rix 15. 3. 2019 16:54)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Hezky to tady postupně edituješ a překrucuješ.
Napsal jsi že v TO126 se nerobí takmer nič, já ti na to dal odkaz na mouser na všechny trandy co jsou stále dostupné v TO126, pak jsi ze mě dělal debila jak mi uniká "něco" jako kdybych snad nevěděl nic o závislosti Ft na Ic a dneska jsi to zeditoval abys z toho vyšel jako borec, jsi jen všivej sráč co manipuluje.
Tím tady končím, piš si co chceš, ale jsi jen manipulant co překrucuje, místo aby přiznal že řekl hovadinu.
EDIT: Tak a tím že jsi to promazal jsi tomu nasadil korunu big_smile

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

ono je to asi na smazání celý poslední dvě stránky.

(upravil mechanik 15. 3. 2019 19:48)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Inak som nikoho nechcel uraziť, reeba, ani DJ_Rixa... Budem sa snažiť nabudúce do takého sporu nezamotať. Prípadne budem fakt menej písať a viac makať. Ale to že nič nerobím bolo vážne mimo. Stačí si vyhladať témy a príspevky, minimálne z fotiek, simulácií, meraní, dosiek, je vidieť že niečo robím.

kaed napísal chladnou hlavou a s technickým zdôvodnením to čo som od začiatku obhajoval. Dík za kvalitný príspevok. Bohužial žiadne merania pri zhodných podmienkach rôzne osadeným VAS nemám archivované tak aby som ich vedel teraz a tu ukázať. Nenapadlo ma že by to raz chcel niekto vidieť. Keď sa niekedy budem v osadení vrtať dám sem nejake obrázky. Ale iste to bude vidieť aj v simulácií v LTspiceIV.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

KSA1381 som aktuálne skladom nenašiel...mouser, farnel, digikey
Kde ich beriete?

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

https://cz.mouser.com/ProductDetail/ON- … 2FpuTC0%3D

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Ale ti budú až v auguste hmm

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

když jsme u toho - používáte někdo ON semi "thermal trak" tranzistory -  třeba NJL1302/3281 ? Ty jsem koukal že maji v GESu (snad to nejsou pajcy)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Já mám ty KSA1381 objednané asi měsíc. Resp. je to poslední věc co z objednávky nedošla. Když jsem je koncem února objednával byl termín dodání z mouseru 14. duben. Teď co 3 dny mail, že se to posouvá. Momentálně září ale moc tomu nevěřím. V panice se mi nakonec podařilo vykoupit televizní službu NOVA Ostrava, kde měli posledních 16. kusů na servisu.

(upravil danhard 29. 3. 2019 9:00)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

https://www.avnet.com/shop/us/products/ … E?aka_re=1
https://www.rocelec.com/search?searchTy … ;q=KSA1381
https://www.newark.com/on-semiconductor … P=AFC-ECIA

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

ĎAKUJEM

(upravil danhard 29. 3. 2019 11:58)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Horší, že tam s pár kousky nic nepořídíš.

Mám taky jen pár kousků, ale 2SA1145 bych měl asi 50ks, jsou v TO92L, taky přibližný komplement k nim KSC2330.

Taky KF469 barevně značených mám pytlík asi 20ks.

Zjistím, jestli by nebyl nějaký ten velkoobchodník průchozí, mívají tam minimální objednávku.

Sranda, 23000ks 2SA1381 držej skladem jako těžkosehnatelné smile
https://www.rocelec.com/part/onsons2sa1381e
ale minimum je 500
https://www.buerklin.com/en/2sa1381e/p/77s1603

Takže jestli můžu poradit KSA1142
https://cz.mouser.com/ProductDetail/ON- … o2ZdXZo%3D

Dále jsem našel 20ks 2SC3423.

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Taktéž upozorňuji na existenci TAA006 a TTC011, místo 2SA1837 a 2SC4793 se TO126N položí na záda smile

(upravil DJ_Rix 29. 3. 2019 20:02)

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Pěkný, zatím o nich v mouseru moc neví, ale bude to gut náhrada,dík za tip !

Re: Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Má niekto skúsenosť s NTE2501 a NTE2502?

Příspěvky [221 až 240 z 967]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 49 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koniec kvalitných tranzistorov pre audio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£