Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka » Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

Téma: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Zdravím všetkých, nemá niekto skúsenosť s kúpou kópií slúchadlových zosilovačov, alebo všeobecne kópií high-end zosilovačov?
Našiel som na internete v ponuke vlakovú loď od Beyerdynamic za menej ako desatinu ceny originálu.
https://goo.gl/images/SELokm
Pôvodne je to slúchadlový zosilovač pre slúchadlá Beyerdynamic T1
Dík

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Neviem prečo sa každý ženie za prodzosilňovačom. DAC čo dá vysoké napätie a výstupe s výkonným buferom by bolo lepšie riešenie než tam strkať operák a další zdroj. Toto zvukovo žiadna pecka nebude...

Skús si počkať na toto, ak sa to dokončí   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 03#p346503  To je uplne inde.

(upravil Milos66 10. 3. 2019 19:11)

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

DAC si môžeš strčiť akorát do PC, alebo do niečoho, čo má digi výstup. HA všade. V tom je dosť veľký rozdiel.
Tie čínske skladačky hrajú. To je asi tak všetko. Vyskúšal som kadejaké, ale zvukovo ma najviac očarila kópia Lehmann Linear. Len to musíš osadiť kvalitnými súčiastkami. Teda stačí kúpiť od číňana PCB.

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Ak som to dobre pochopil, tak táto kópia sluchátkového zosilovača z Číny nebude osadená vhodnými súčiastkami a zvuk bude horší ako pri originálnom zosilovači. Ja zosilovače neskladám, len chcem kúpiť vhodný zosilovač k slúchadlám Beyerdynamic T1.

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

kup si radsej hotovy modul TPA6120 napr. nieco taketo:

https://www.ebay.com/itm/TPA6120A-Headp … SwCf9bf8RY

to bude hrat o dost lepsie ako OZ s tranzistorovym bufferom ako je ten beyer preamp... ale je to len jedna z miliona moznosti, kazdemu sa paci nieco ine.

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Tak ale dnes má digitálny výstup asi všetko. Jedine že by na sluchátka počúval vinyly smile Tie USB vstupy DACov by mal podporovať aj android tušim.

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Davat ke sluchatkum za 1000$ ? nejaky bastl z ebay? Nevim no..klidne i nejaky celodiskret napr.

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19233

Web

(upravil Milos66 11. 3. 2019 6:09)

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Na T1-tky jedine toto: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?i … &p=114
od príspevku 2271.
Willi no nemám pravdu? smile smile smile
Používam asi cca dva roky v spojení T1 2g. a tá kombinácia proste nemá najmenšiu chybičku.

Alebo ak si to nevieš poskladať, tak potom ako písal Willi. Kúpiť niečo hotové. Toto je celkom dosť chválené. Či to rozohrá T1tky, to netuším, ale údajne je to už celkom dobrá kvalita. https://www.ebay.com/itm/SMSL-sApII-Pro … aHDgw1WHJg
Tiež som inak toho názoru, že tie slúchadlá si zaslúžia naozaj poriadny headamp. Inak z nich dostaneš tak možno 30-40% z toho, čo dokážu.

(upravil Cernan 11. 3. 2019 7:56)

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Díky za typ. Tie slúchadlá naozaj potrebujú dobrý zosilovač. Prvý tip nedám, keďže neskladám elektroniku, ale ten druhý typ SMSL sApII Pro TPA6120A2 by som vyskúšal.

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

možná lehce OT, uvedená sluchátka mají 600ohmů, což každý headamp nevybudí... pro 100mW na 600 ohmech je potřeba 7,7Vrms. Souhlasím s Milos66, lampový od Williho by to určitě dal smile

Web

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Keď som sa bližšie pozrel na parametre odporúčaných riešení, tak prvý modul z ebay TPA6120 má výkon 80mW ?(to je myslené pri 600ohm?)
To druhé riešenie SMSL sApII Pro ani 600ohm nemá písané. Má len 150mV pri 250ohm?
Začínam mať pochybnosti o vhodnosti týchto riešení.
Škoda že si neviem poskladať vaše skladačky ako ste písali (Reeb a Milos66). Tá Milošova má aký výkon pri 600ohmoch?

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

na to ten sluchátkový zesilovač vlastně budeš připojovat? prostě co bude zdrojem? PC, trelefon, CD přehrávač?

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

U modulu TPA6120 z ebay výrobce uvádí 80mW při 600 ohmech, u modulu SMSL-sAspII bude na 600 ohmech max 60mW (podle uvedeného rozkmitu na 250 ohmech). Sluchátka, co máš, mají celkem slušnou citlivost, takže k vybuzení by měly oba moduly stačit, pokud tedy neposloucháš hooooodně nahlas.
Podmínkou samozřejmě je, že uvedené údaje u modulů jsou pravdivé. Jak to bude hrát poznáš, asi až to zkusíš. Hrát to samozřejmě bude, ale jak napsal reeb, pro taková sluchátka bych asi modul z ebay v ceně pár desítek USD nezvolil, možná nevyužiješ celý zvukový potenciál sluchátek.
Osobně bych šel do nějakého elektronkového zesilovače, ale to je subjektivní, protože takový mám. Obecně jsou elektronkové zesilovače pro vysokoohmové sluchátka lepší než pro nízkoohmové, ale je to o preferncích posluchače, o ceně atd.

Web

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Po mojich skúsenostiach s DIY elkovými riešeniami, som na 100% presvedčený, že jediná cesta pre vysokoimpedančné slúchadlá sú práve elektrónky.
Výška napájacieho napätia a z toho vyplývajúci rozkmit tam proste musí byť.

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Zdrojom bude CD-prehrávač alebo gramofón.
Obidva zdroje zatiaľ nemám v zodpovedajúcej kvalite.
Taktiež plánujem kúpiť. Zatiaľ mám toto - http://audiovision.de/wp-content/upload … Offen2.jpg
Audio stereo časť je nad mechanikou. Ja mám síce 1020 ale audio časť je rovnaká s prevodníkom PCM1795 ukončené pozlátenými Cinch konektormi. Zvukovo to nieje najhoršie v tejto cenovej kategórii.

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Ak by to mal byť primárne len HA, aj tak by som hľadal niekde vo vyššej kategórii. Teda rátaj s cenovkou niekoľko 100€.

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Všetko smeruje k elektrónkovému zosilovaču. Díky za správne nasmerovanie.

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Ubudi je i tranzistorovy zesik ale musi mit napajeni +-15V a vic..

Web

(upravil BV 12. 3. 2019 10:40)

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Alebo TPA6120 v mostíku, pri +-15V bez problémov cca 0,5W do 600ohm.

(upravil KarelXth 12. 3. 2019 19:52)

Re: Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Nebudu komentovat spojení Beyer T1 s něčím z Ebay, jak tu zmínil Reeb, to už záleží na každym. Ale SMSL SAPII PRO má podle mě rozkmit dostatečnej na jakýkoliv myslitelný sluchátka. Teda neumím si představit, že by někdo poslouchal tak nahlas, aby mu to nestačilo, i při impedanci 600Ohm. Používám ho i s Beyerdynamic DT880 Studio (600Ohm), což je dokonce podobná signatura a schválně jsem to ještě teď zkoušel dohnat někam do limitu. Spíš by mi těch Beyeráckejch 10kHz propíchlo sluchový ústrojí. A pokud by tazatel poslouchal v takových hlasitostech, je to úplně jedno, protože do roka by nosil naslouchátko. A nakonec za těch 1.500,- to tu zase kdykoliv někomu prodá.

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Slúchadlový zosilovač Beyerdynamic A1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£