Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Zdravím a žiadam o pomoc.

Pri sťahovaní mi spadla stĺpová reprobedňa. Povolila skriňa, ktorú dám dokopy. Odpadol mi však magnet z výškového reproduktora dosť nešťastne.  Potrebujem vymeniť výškače za iné v oboch bedniach. Nemôžem sa dopátrať, čo tam vlastne bolo. Všetko je "no name". Vedel by mi niekto poradiť čím ich nahradiť? Výhybka je len kondenzátor na výškový a tlmivka na 2x stredobas zapojený paralélne.

Ďakujem

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

No pokud nechces experimentovat a v surroundech sou stejny vyskace, tak hledej neco hotoveho, prodava li to nekdo.
Nahrada se bez urav na vyhybce, mereni a ostatnimu nevyhne.
Nasel sem inzerat, kde nekdo prodava z toho centr a zadni repraky.
Pochybuju, ze by celkova cena vymeny a uprav, vysla mene.
Zbytek vyhodis, nebo si ponechas.
https://elektro.bazos.sk/inzerat/946839 … r-nove.php

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Bohužiaľ sú tam rozmerovo menšie. Skôr som myslel, či sa niekto nestretol s parametrami v manuáloch alebo tak podobne, podľa ktorých by som našiel náhradu.

Takže nikto nemá návrh ako čo najjednoduchšie vymeniť tie rebrá?

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Najjednoduchsie je najst podobny vyskac, strcit ho tam a neriesit.
Ale nieje to ani spravne a bude to na houby. Ale bude to jednoduche.

Spravne sa to ma spravit asi nasledovne, nech napisu aj skusenejsi.
Zmerat na funkcnom repraku, jeho charakteristiku, zmerat vyhybku.
Nasledne najst menic podobnych paremetrov, zmerat to v bedni, naladit vyhybku.
Tri riadky, kopa prace.
Pravdepodobne meranim zistis, ze vyhybka je na prd, alebo znacne kompromisna aj vo funkcnej zostave.
Mozno to pri cene tej zostavy, nema zmysel riesit.
Treba skusit luskat aliexpress, alebo podobne marketplace, kde mozno najdes podobny menic, alebo rovnake, sadnu tam a bude to hrat aspon tak, ako to hralo pred tym.
Ale nespoliehal by som sa na to.

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Problém je v tom, že nemôžem zistiť, čo tam bolo. Je to bez označenia. Preto vlastne hľadám, či to náhodou niekto neriešil. Nemôžem k tomu zohnať servisný manuál aspoň s nejakým popisom reproduktoru. Ak by som chcel zainvestovať do bední, určite by som to riešil ináč.

(upravil zdenek00 13. 2. 2019 13:11)

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Možná úplně blbá rada, protože nevím, jak magnet upadl a co je tam vlastně poškozený, ale nešlo by zkusit se zeptat na opravu? https://www.repro-servis.sk/servis-reproduktorov/ apod.

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Skusil som to zlepiť. Výsledok nie je veľmi dobrý. Funguje, nedrhne ale výšky sú slabé. Môžete mi aspoň poradiť, aký RMS by mal mať aby to v bedni vydržal vydržal? 

USB 4007

200W RMS
40Hz-22kH
92dB
4-8 Ohm

Ďakujem

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Z udajov co si poskytol ti to nikto nepovie. Ani to nie je podstatne.

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Dobre. Tak to skúsim takto.

Ide o sadu piatich reproduktorov USB 4007. V jednej stĺpovej reprobedni mám zničený výškový reproduktor. Chcel by som, či by mi niekto na tomto fóre mohol poradil, čím ho nahradiť. Iný popis nemám. Keby tam bol typ reproduktoru, tak by som to tu vôbec nedával.
Nemyslím si, že pre jeden chybný reproduktor musím kúpiť celú zostavu.

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Ďakujem zúčastneným za odpovede. Skúsim šťastie niekde inde. Zatiaľ to ako tak hraje.

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Vyber z dobrej bedne výškový repro, odpoj dráty. Multimetrom zmeraj odpor ak to je okolo 6-8ohm je to 8 ohmový ak okolo 4 tak 4 ohmový. Ak je 8 ohm   bude to OK, ale 4 ohmove v striebornej farbe sa budú hľadať ťažko. Potom podľa toho nájdi niečo s rovnakou impedanciou a vhodným rozmerom, predpokladám že to bude priemer 103-4mm to je taký štandard tých väčších kalot. Podľa fotky podobne výškače v striebornej farbe dodávali zn. SAL (DT6 8ohm) a Dibeisy (E125) značkový Beyma T-2030 by bol zbytočný luxus wink. U tých čínskych značiek sa ťažko zháňajú nejaké originálne náhradne diely, niekedy pre USblaster robili servis v Lučenci firma Prosound (www.1111.sk) no v súčastnosti tú značku už neponúkajú netuším ako to je zo servisom. V ČR ich výrobky ponuka kreatek.cz ešte maj dajake veci vo vypredaji skús ich kontaktovať ohľadom servisu, vyzerá to byť tiež celkom seriózna firma možno niečo poradia.

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Když už... vykašlal bych se na stříbrnou barvu, koupil něco co tam bude pasovat rozměrově + impedančně (jak psal djmayo), ale vyměnil bych výškáče u obou sloupů... když bude v jedné takový a v druhé jiný, bude rozdíl velmi pravděpodobně dost znatelný.

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Na farbe fakt nezáleží. Dá sa to prípadne nastriekať. Nameral som niečo cez 6 Ohm, takže 8 Ohm. Rozmerovo 104 mm. Vymením samozrejme v oboch bedniach. Ale neviem akú watáž mám zvoliť. Ako výhybka je v sérii zapojený kondenzátor (neviem, akú hodnotu - alebo môže ostať pôvodný).

Ďakujem

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

To je klasicky 4" vyskac, nic specialniho.
toho najdes spoustu na cinskych shopech.
Co se tyce "vyhbky" alias jedineho kondu, to je asi v pohode.
Pokud by to bylo blbe, mereni se nevyhnes.
https://www.aliexpress.com/item/2PCS-Ou … st=ae803_3

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Nenapísal som to, ale určite vymeniť v oboch. Oba čo som písal sú tak lacné, že to stojí kúpiť na skúšku ktorý bude hrať lepšie - zázrak nečakaj, ale mne sa zdal ten SAL lepší, ak chceš niečo lepšie a farbu nebudeš riešiť Visaton SC 10 N (cca 17€/ks)  by mohol byť dobrá voľba, nič drahšie by som tam rozhodne nepchal, jedine po meraní ak by sa ukázalo, že tie stredobasy k dačomu sú má zmysel riešiť meranie a odladenie výhybiek. Ale počítaj tak 30€ za výšku a 50 za výhybku plus odladenie asi nebude zadarmo...

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Čo sa týka príkonu RMS 50W bude stačiť?

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Mozes sa spytat aj 10-krat, na tuto konkretnu otazku ti nikto neodpovie. Max. prikon je silno relativny udaj, duplom u vyskaca.

(upravil janomaro 25. 2. 2019 22:30)

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Ide mi len o to, aký výškač tam dať (30W, 50W alebo 200W ?)

Napr. ak niekto robí reprobedňu 2,5 pásmovú s tromi meničmi s celkovým RMS 200W, aký cca príkon jednotlivých meničov.

Neviem či sa dobre pýtam. Nevyznám sa v tejto oblasti. Chcem len nahradiť poškodený reproduktor.

Ďakujem

(upravil zdenek00 26. 2. 2019 14:18)

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Kdysi dávno jsem někde četl o rozdělení výkonů ve dvoupásmovce, při obvyklém provozu by mělo jít do středobasů asi 90% výkonu, na výškáč 10%. Do jaké míry je to pravda, nevím, ale stejně dneska ty udávaný výkony/příkony zesilovačů, repráků i beden jsou speciálně u číňanů často jen nějaký marketingový čísla. Něco už tady psal i KocuR v "17". Výškáče kup 8Ω a dál to neřeš. Že ta bedna skutečně vydrží poctivých 200W máš nějak vyzkoušený? Nevěř všemu, co se ti k věření předkládá.

Re: US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Ďakujem.

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » US BLASTER USB 4007 - výmena výškového reproduktora

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£