(upravil StavJi 4. 2. 2019 16:27)

Téma: 2p k PC - Doporuceni

Zdravim,

Chtel bych Vas poprosit o radu co poridit k PC za 2p. Premyslel jsem nad ARS1014, ale 3k mi za ne pripada celkem dost na to co to umi. Dale jsem se dival na bazarove Xaviany Mia, ty se pohybuji kolem 7k a pak jsem se dival na B&W v cenove hladine kolem 8k. Celkem tapu a nevim co zvolit nebo jit do stavby?

Tam bych volil asi toto http://www.troelsgravesen.dk/SBAcoustics-61-NRXC.htm

Poradite? Diky.

(upravil antonio 4. 2. 2019 19:38)

Re: 2p k PC - Doporuceni

Vhodných sér. dělaných beden je asi miliarda; projektů, které by jsi mohl udělat, je zhruba další jedna miliarda. Abys to měl jednodušší, je třeba dát nějaké podmínky. První z nich třeba rozhodnutí zda sériovky nebo dělané... a vidíš, hned to máš jednodušší, teď můžeš vybírat jen z miliardy možností.

(upravil pet007 4. 2. 2019 20:14)

Re: 2p k PC - Doporuceni

Ja muzu doporucit levnou a presto slusnou kombinaci Daytonu RS-150 + ND25FW, vice zde.. Jako upgrade vrsku je pak možno to udelat s SB26-STC v malem eliptickem zvukovodu - viz zde

Re: 2p k PC - Doporuceni

Nejkrasnejsi miniaturni 2p, sem videl a slysel vyrobene od Kaeda.
nebylo to asi uplne levne, ponevac spodek je opravdu kvalitka, ale vymazlene malicke 2p, sem jeste nevidel takto hrat.
Zesilovac klasika TPA3116D2, to nepokazi.
Napis mu, nebo sem to prohlednul z jeho projektu zde.

Jinak bych z vyrobenych doporucil male fostexy ku PC. To taky nenastve, ale zas to neni uplne levne.
Dokonce i to sirokopasmo PM1, nebylo spatne.
Kdyz uz dvopupasmo, tak PM03, to je sice taky spis monitor, ale taky vymazleny bi amp a pokud tomu nebudes ublizovat, vydrzi to leta.
Jediny takovy problem, co si pamatuju, ze zdroje sou zrave a je dobre je vytahovat ze zasuvky.
Mne osobne, na blizky poslech, lepe sedeli PM01, ale ja mam rad sirokopasma a taky uz byli mnou opravovane, zesilovac umrel, proto mozna hrali lepe, jako seriove, ale mozna ani ne.
Ale je to analog, takovy poctivy.

Re: 2p k PC - Doporuceni

potrefená husa se ozývá: co inzeruje Pet007 už bych viděl spíš jako "střední třídu" minimálně rozměrově. Já mám v minibedýnkách Dayton ND91-4 a ND16, celý to má 2l objemu, ale dolů to hraje srovnatelně jako ten RS150, za cenu podstatně nižší citlivosti. minibedýnky
Ještě bych doporučoval k pozornosti ZV240 což je velikostně někde mezi, cenově na materiál nejlevnější (37E) a koupíš vše na https://www.bsacoustic.sk, Daytony nejspíš soundimports.eu nebo podobně v cizině. ku podivu Helium, i  RS150 vyjde v materiálu podobně  - 70-80E za repro na bednu.
Projekt od Troelse je asi ještě o drobek vejš, ale cenově taky.
P.S. obrázky na repromanii se ti zobrazí až po přihlášení.  A cokoliv zde uvedený ARS1014 přehraje o několik tříd...

Re: 2p k PC - Doporuceni

Ty bedny od pet007 vypadaji hodne slusne za ty penize. Je k tomu k dispozici alespon nacrtek umisteni repro na cele a vyhybka ?

Re: 2p k PC - Doporuceni

Pet007 za to něco chce, je potřeba ho kontaktovat. Já mám tyhle repro připravený ke změření, ale zatím jsem se k nějakýmu měření a pod nedostal, takže na něj...

(upravil pet007 5. 2. 2019 5:51)

Re: 2p k PC - Doporuceni

Za todle nic chtit nebudu, v pripade zajmu o stavbu dam schema vyhybky. Jinak rozmery cela a rozmisteni repro nejsou kriticke, viz fotka prototypu na RM. BR lepsi dat jinam nez na celo, dela to tam pak drobnou neplechu.
Resp. Kdo by byl pak s vysledkem spokojen, muze mi formou Donate (jak se to rekne cesky?) nejakou tu stokorunu na lepidlo a preklizku poslat....

Re: 2p k PC - Doporuceni

Přesně to co sem dal pet007 a kaed je to co jsem hledal. Uvítám klidně další tipy.

Líbí se mi projekt RS150, Helium i ZV240. S nejvyšší pravděpodobností postavím některý z menší beden. Moc se mi nechce dělat s bednou, tak přemýšlím, že koupím nějaké nefunkční geniusy nebo něco podobného a vyměnít přední desku. Jak je na tom Helium a ZV240 když se tomu trochu změní rozměry a objem? Je to velký problém? Co třeba zkosení přední desky na ZV240?

Díky moc za rady.

Re: 2p k PC - Doporuceni

pet007: Kein problem, na pivko klidne poslu smile vejsky maj v reproobchodu, nebo nevali se ti doma nejaky kousky z hromadky co jste kdysi delali ? Ty basaky poradis kde easy koupit ?
Presne jak to pise StavJi to hodlam udelat ja, bedny od Geniusu ted mam u PC (pomerne vzacnou a z geniusu povedenou verzi HF2000, samo uz radikalne poresena elektronika a basaky vymenene za Monacory, ale neni to dokonale.

https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/1a4/1a4d5ddb5aec05a30636c59d4dc1c840.jpg

Re: 2p k PC - Doporuceni

DJ_Rix: Kdyby jsi resil repro nekde v zahranici, tak dej pls vedet a muzem se slozit na jednu postu...

Re: 2p k PC - Doporuceni

ZV240 mám v bednách přesně podle návodu. Dělal mi to stolař z černýho lamina na pokos a chtěl za 2 kusy tuším 2.5kKč.
Helium mám v nějakejch bedýnkách z bazaru, asi to bylo něco k domácímu kinu, no nekup to za stovku. Pak sem se natrápil s utěsněním. I tak doporučuju v každým případě proměřit BR a doladit, u malejch bedýnek s tenkejma BR stačí 1mm průměru a je to hned jinak...
Já jsem to navíc sochal z elektrikářské instalační trubky, dokonce z oblouku, aby se to do té minibedýnky vůbec vlezlo.
Daytony kupuju na soundimports.eu, ona ta doprava to až zas tak moc neprodraží.
P.S: Pokud budete objednávat Daytony,  doporučuju ještě přikoupit RSS210HO, na to, že je to 8" tak to dokáže v 30l BR laděným na 28Hz pěkně rozpohybovat předměty v místnosti. S LAB 12 v bedně podobné šatníku to ale srovnávat nejde smile

(upravil pet007 6. 2. 2019 9:16)

Re: 2p k PC - Doporuceni

Skoda, ze uz neni podzimni akce v Intertechniku.de, kde sem bral RS-150-4 za 29E (nyni 39E), nicemene, postovny je pevny 15euro i pro velky zasilky. Sice moc nekomunikujou, co se tyce stavu objednavky, ale jinak vse funguje jak ma. Doporucuju objednavat tam. Pochopitelne je to Dayton, takze se obcas ceka, nez toho privezou z USu vice....
A kdybyste se rozhodli udelalat o neco vetsi bedynku ke 20L, doporucuju tam dat Sicu 6.5H-1.5CP. Za ty prachy vybornej 6.5" stredobas (4ks u tech frantiku ted vyjdou i s postou do CR na 138E, takze 1ks za cca 930Kc, v BS acustic je maj za 1230Kc/ks....).
Jinak rozmerove k (RS150+ND25FW) tu bedynku neprozivat, proste celo kolem 20x35cm, vejskac situovat co nejvic k horni hrane, basak hned pod nej. Cistej objem 10-12L s BR, jako uzavrenka kolem 5-7L. Osa Z se resit nemusi (takze vse v rovine cela, pochopitelne zapustit). Je to DYI, fotka prototypu vam musi stacit smile

Edit: Osobne bych teda spis doporucil, coby vejskac, SB26STC-C000-4 + vytisknout si ten eliptickej zvukovod. Je to kvalitou o level vys nez ten ND25FW a Intertechnik je ma za slusnych 27E....
Edit1: ja se teda chystam udelat svuj malej (cca 16x10cm) STH zvukovod, kterej bude jeste lepsi, ale zatim zapasim se SolidWorksem... Ale kdo si pocka, ten se docka smile

Re: 2p k PC - Doporuceni

Tak nakonec se pustím do stavby ZV240, ale v jiné bedně s rozměry v=350xš=170xh=190 mm, což vychází na čistý objem 8L.

První problém co mi vznikne je, že se mi do bedny nevleze navržený štěrbinový BR. Přepočítal jsem to tedy pomocí online kalkulačky na kulatý BR s rozměry 30x110, ale nejsem si jistý jak dobře ten SW počítá. Jak moc to pokazím tímto https://www.reproobchod.cz/monacor-br-30hp-p3210 na zadní straně s umístěním za výškáčem? Nebo raději na přední stěnu?

Druhá věc co mi vrtá hlavou je umístění reproduktorů. Mám v planu dát vejšku co nejvíc k horní straně je to špatně?

Třetí věc je trochu větší objem. Předpokládám, že to není uplně kritické, ale raději si nechám poradit.

Re: 2p k PC - Doporuceni

Na vedľajšom fóre Kuba4 dosť chváli poľské STX Elctrino M-100 Active.
https://stx.pl/stx-electrino-m-100-active.html

Pasívne sú u Vás za 4300 Czk

Re: 2p k PC - Doporuceni

A za ty prachy se imo nedá nic slušnýho postavit. Já chtěl ty od pet007 dělat, ale měniče přijdou v součtu na 110E+ pošta, něco za výhybku, její schéma od peta, suma sumárum jsme za takových 4500Kč a to nemám skelety. Za ty peníze je lepší koupit něco bazarovýho a neřešit.

(upravil pet007 18. 2. 2019 6:32)

Re: 2p k PC - Doporuceni

Jelikoz jsem byl mistnim guru zarazen do skupiny hajzliku, co torpedujou pravidla tohodle fora a byl mi udelen vychovny ban, nevim, jestli po mne neco nekdo nechtel... (+ neco mi prislo min. tyden do mailu, ale jeste kvuli reinstalu PC sem to uz nenasel...)
Kazdopadne vic uz na toto forum prispivat nebudu, takze si mne v pripade potreby kdyztak najdete nekde jinde (RM,Slovanet).

Re: 2p k PC - Doporuceni

Rozhodl jsem se předělat svoje ZV240 do bedny pro kterou jsou navrženy a měl byl jeden dotaz. BR má být štěrbinový s rozměry Š115xV12xD200mm
délkou 200 mm se myslí včetně tloušťky přední stěny? Díky moc.

Re: 2p k PC - Doporuceni

Já už ani nevím, dělal jsem několik párů, a dycky jsem propískl impedančku a kouskem destičky BR doladil. Asi i s tou přední stěnou, prodlužje se to unitř hotové bedny líp, než zkracuje...

(upravil StavJi 5. 7. 2022 19:59)

Re: 2p k PC - Doporuceni

Už mám vyrobenou novou bednu a chtěl jsem změřit impedačku. Postupoval jsem podle návodu zde a toto je výsledek, který se mi moc nezdá připadá mi jako by tam chybělo měření basáku. Napadá někoho co dělám špatně? Není potřeba mít pro měření impedance celé bedny v cestě i zesilovač?

Zapojené to mám podle návodu s tím, že na výstupu mám celou reprobednu.
Zkoušel jsem na výstup přípravku zapojit pouze rezistor 1k a změřil jsem cca 850R rovnou čáru což si myslím, že bude dobře.
Při prohození referenčního kanálu se mi měření celé reprobedny i měření samotného rezistoru posune o 100R (referenční rezistor).

kaed: Měří se impedance celé bedny i s vyhýbkou ne? Nebo se změří čistě jen basák, aby se naladil BR?