Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » České high-end reprosoustavy

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

Téma: České high-end reprosoustavy

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece … ssion-teen

(upravil divnypocit 13. 2. 2019 9:13)

Re: České high-end reprosoustavy

Oni jsou úplně blázni smile Jsem čekal cenu tak 40 max big_smile Ale vidím, že jen stojany pod ty repro stojí 30!

Re: České high-end reprosoustavy

Ono, "know-how" je drahý..... Ale i tak, by mě zajímala holá cena použitých měničů, součástek výhybky a použitého materiálu, prostě --- dalo by se to postavit doma za nižší cenu???

Re: České high-end reprosoustavy

Hordek: Cílový zákazník je ale někdo, koho tohle ani nenapadne.

(upravil Hordek 13. 2. 2019 9:59)

Re: České high-end reprosoustavy

Chápu.

Jinak, jsou zajímavé, jistě hrají velmi dobře, ale ta cena - no, konkurence se třást asi nemusí. smile

Re: České high-end reprosoustavy

Měniče v USA v přepočtu 6000,- za tweeter, 5000,- za woofer, něco výhybky a bižuterie kolem. Ozvučnice MDF, povrchovka bude asi jedna z těch dražších věcí (ikdyž otázka jaké jsou náklady když se to dělá ve velkém). Tak či tak, za celkových 175 kKč už je to pak poměrně drahé "know-how".

Slyšel jsem od této značky Pontos 3 (60 tisíc za pár)... v přímém porovnání s Dynaudio Emit M20 (které měly nahradit) mě rozhodně nepřesvěčily, a o 1/3 levnjší Dynaudia se mi líbily víc. V práci máme "laciné" aktivky M23D. Ani za ty bych ale těch 5 500,-, které za ně chtějí, určitě nedal ani kdybych bral v potaz pouze zvuk a nikoliv třeba naprosto zbytečné a (s prominutím) debilní digitální ovládání (které se při každém zapnutí musí znovu nakroutit/namačkat). Takže cenový přestřel se u nich vyskytuje z mého pohledu napříč všemi kategoriemi.

Když se podívám na web výrobce, zas a opět se nemůžu ubránit úsměvu k tomu, co občas marketéři dokáží napsat do popisku.

(upravil Hordek 13. 2. 2019 14:16)

Re: České high-end reprosoustavy

Též sem mrknul na stránky AQ a musím uznat, že jistá "exkluzivita" z nich čiší.

(   http://www.aq.cz/obchod/aq-passion-line … sion-2521/   )

Re: České high-end reprosoustavy

Tak to mě dostalo" "Výhybka je prvního řádu se strmostí 6,6 dB / oktáva, propojená bez plošných spojů kabeláží AudioQuest typu solid core."

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil ondra.klofat 13. 2. 2019 15:08)

Re: České high-end reprosoustavy

Na mě z toho místy čiší spíš nucená snaha o exkluzivitu za každou cenu. Ve výsledku ale, i s ohledem na to, jaká je cenovka, mi nepřijde, že by oproti dalším hi-end výrobcům něco exkluzivního nabízeli.

Exxxi, je tam toho mnohem víc (bohužel).

"Ozvučnice je typu asymetrické skořepiny, tvořené sendvičovým vrstveným dřevovláknitým materiálem s vestavěným aktivním systémem vnitřního tlumení BDS"... co si představit pod pojmem "aktivní systém vnitřního tlumení"?

"Díky zapuštěnému umístění košů reproduktorů odpadá difrakce na hraně" To je tak exkluzivní věc, že je potřeba jí uvést.

"Všechny vnitřní spoje jsou důsledně pájeny za tepla,..." Exkluzivita by byla určitě vyšší při použití pájení za studena

"Všechny použité součástky jsou pečlivě vybírány a jejich přesná hodnota je doměřována." Za půl mega bych si ani netroufal uvažovat o tom, že by to mohlo být jinak...

"Papírovou membránu přerušují nepravidelné zářezy"... já tam vidím spíš pravidelné teda...

(upravil divnypocit 13. 2. 2019 16:12)

Re: České high-end reprosoustavy

Hele štěrbinový basreflex big_smile jak se to počítá? http://www.aq.cz/ir/images/d5_Catalogue … 00x600.jpg

Re: České high-end reprosoustavy

Však pro nezasvěcené jsou všechny ty pojmy a všechna ta tvrzení hotová magie. Vzpomínám si, jak sem jako malej zíral na tátu, když pájel "dráty" do plošného spoje --- to bylo kouzlo. smile A taky to bylo za tepla. lol.

Re: České high-end reprosoustavy

A co je krom tý cenovky a hromady marketingových žvástů exkluzivního na další tuctové ptačí budce "7+1" v klavírním laku? big_smile Je to jen další předražený výrobek pro blbce s penězma, jakých je na trhu nepřeberná hromada.

Re: České high-end reprosoustavy

Já nevím, že vás to tak zvedá. Nicneříkající pindy mají u svých výrobků všichni, to nejsou informace pro pár znalých, ale informace pro širokou veřejnost. Budiž jim k chvále, že alespoň použili prvotřídní materiál. Ne že tam nacpou "no name" sračku a valej to za kotel. A za tu cenu to bude exkluzivitka, kterou nemá každý.
Kolik jsou asi výrobní náklady Coca coly a Pepsi, Iphonů a Samsungů, Adidasek a Pum, Brufenů a Aspirinů ....... to jsou vlastně neskutečně předražený výrobky.

(upravil ondra.klofat 13. 2. 2019 20:41)

Re: České high-end reprosoustavy

Jenže... repráky za půl mega určitě nejde považovat jako věc pro širokou veřejnost. U potencionálních zákazníků hi-end audia se už nejspíš trochu předpokládá jistá, alespoň základní, orientace v problematice... Podávání samozřejmých věcí jako něco exkluzivního na mě působí prostě spíš negativně, možná i trochu nefér (a je mi jedno že to tak dělají všichni). Nejde ani tak o produkt, nejde ani tak o jeho cenu. Je možné, že si své zákazníky najde (přestože odhaduju, že za tuhle cenu bude možné najít lépe hrající reprosoustavy). Jde z méhlo pohledu spíš o to, jak je produkt prezentován... Prostě těmito popisky trochu shazují jak svou profesionalitu trochu směrem k vietnamské tržnici a také tím nepřímo naznačují, co si o úrovni znalostí potencionálních zákazníků myslí. Když chci něco vydávat za exkluzivní hi-end, měl bych to náležitě prezentovat, tedy právě ne takovým způsobem, jako běžnou spotřebku.

Re: České high-end reprosoustavy

Potenciální zákazníci žádné znalosti mít nepotřebují, ve studiu bedny uvidí, poslechnou, obejdou pár dalších studií a nějaké bedny koupí. To je prostě sorta lidí, která dělá závěry jinak:

"...krásně kulatý, barevný a sytý, každý úder se z reprosoustav rozběhl s nebojácnou energií, přitom ale střídmě přirozený, jasný, se zřetelným průběhem - rychlým nástupem a pěkným, pozvolným a dobře kontrolovaným dozníváním. Snad jen činel, pokud už něco, mohl mít ještě citelnější plochu a trochu výraznější váhu, pocit hmoty - oddělení jednotlivých úderů je nicméně už excelentní."

Re: České high-end reprosoustavy

Asi máš pravdu, že většina zákazníků znalosti nepotřebuje ( asi se pohybuju v až příliš deformované skupině lidí big_smile ), což by tedy ale pak mohl být jen další důvod, proč se popisu ve stylu, jaký AQ prezentuje, vyvarovat. Text ve stylu, který jsi pro příklad uvedl (audiodrom?), by mě u prezentace této kategorie reprobeden nejspíš iritoval mnohem méně, než to šermování technickými rádoby vymoženostmi apod.

Re: České high-end reprosoustavy

TheLastUnicorn: S tímto naprosto souhlasím. Ještě dodám, že je těch blbců dost tzv. bez uší a vybavení mají na oslňování podobných.
Testy plné kulatých, sametových zvuků jsem už dávno přestal číst.

Ano, doma by se to dalo postavit za zlomek ceny.

Tohle fakt žeru. Hladký znám povrch, hutná může být kaše, šťavnatý steak nebo ovoce. Jak vypadá chudý tón bez objemu?...

Re: České high-end reprosoustavy

No aspoň jedna veta je správne:

"ZÁPORY

- cena je na české poměry až příliš odvážná"

Re: České high-end reprosoustavy

Chvilka ekonomické osvěty:
bedny stojí 485.000,-
stát si na DPH, dani z příjmu a dalších daních vezme cca 120-130t.
materiál použitý je 50-70t.
mzdy si nedokážu dost dobře představit, ale 50-100t. (každej kdo se na tom podílí chce domů výplatu)
vývoj taky něco stál, vymyslet, navrhnout spočítat, udělat vzorek, změřit, doladit  .... nemám představu o nákladech
předpoklad, kolik vyrobím kusů a všechny režie do toho rozpustit ..... ale myslím, že předpoklad je v desítkách kusů
započítat budoucí servis .... je k neuvěření co lidi dokážou reklamovat a co dokáží pokurvit
no a když o tom tak přemýšlím, když na nich zůstane 100t. bude to radost pro firmu (to jsou čtyři průměrné platy)
Takže, já sám na takovou věc nemám, ale ty ceně se opravdu nedivím.

(upravil Hordek 14. 2. 2019 7:26)

Re: České high-end reprosoustavy

Ale dobrá, když pominu všechny ty "pojmy a tech.finesy okolo", tak vzhledově jsou ty radiátory fajn a určitě osloví, zvukově to posoudit nemohu, páč sem je neslyšel, avšak předpokládám, že i zde se o ostudu jednat nebude ..... a cena ..... ta vypovídá o tom, že výrobce si věří, i přesto, že si musí být vědom toho jaká konkurence se na této úrovni nachází. smile

Jo a je fajn, že AQ myslí i na málo majetné a nabízí i tzv. Low-end modely.
http://www.aq.cz/obchod/aq-tango-line-2 … o-85-1087/

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » České high-end reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£