Téma: O muzice, nahrávání, hudbě ....... a tak

https://www.idnes.cz/technet/audio-foto … -video_nyv

Re: O muzice, nahrávání, hudbě ....... a tak

super článek, díky

Re: O muzice, nahrávání, hudbě ....... a tak

Všichni lidé, co dělají do zvuku, by si to měli povinně přečíst!

To je snad nejjednodušeji provedené shrnutí problematiky analogu a různých typů digitálů od naprosto fundovaného člověka.
Moc pěkný článek smile, respektive záznam rozhovoru !

(upravil SvataL 10. 2. 2019 19:22)

Re: O muzice, nahrávání, hudbě ....... a tak

Opravdu perfektní článek. Dám si jej ještě jednou, obsahuje zajímavé informace.

A když jsem u článku.
Právě poslouchám Within Temptation - album Resist (02/2019). Ten co dělal master by potřeboval řádně proplesknout. Slitinec bez dynamiky, přebuzený - výkon interpretů tím pádem totálně v čudu.

Sehnat dnes opravdu propracovanou nahrávku je problém. Když poslouchám staré záznamy, kde se krásně pracovalo třeba se sterem.
Zvuk byl příjemný neúnavný, radost poslouchat.

Re: O muzice, nahrávání, hudbě ....... a tak

Aj pre to nejak neviem počúvať nové veci - po chvíli z toho bolí hlava...

Re: O muzice, nahrávání, hudbě ....... a tak

SvataL: Díky za info s tím albem od WT - chtěl jsem ho zkusit, jestli se třeba nezlepšili se zvukem, tak mám alespoň ušetřenou práci.

Mimochodem, jednou jsem se na férovku zeptal na FB jedné německé skupiny, co má taky ve zvyku dělat alba s prasáckým zvukem, jestli jejich nové album bude taky tak brickwallnuté, jako ty předchozí. A co se nestalo, dostal jsem ban na jejich stránku! big_smile Asi jsem byl moc naivní, že by se mi dostalo nějaké odpovědi. (Jejich frontman provádí i mastering).
Stejně jsem se zkusil zeptat jedné české skupiny, ti mi zas odpověděli, že jim se takový zvuk líbí a mám se s tím smířit. Aha, tak dík.

hue hue hue

Web

Re: O muzice, nahrávání, hudbě ....... a tak

Tak nech si to počúvajú sami... big_smile

Re: O muzice, nahrávání, hudbě ....... a tak

Je to začarovaný kruh. Zprasí master, lidi to nekupujou, producenti brečí, že to nikdo nekupuje ...

K odrbávání kvality přispívá, kromě honem honem ať je to levný, i reprodukční řetězec se kterým se dnes posluchač spokojí.
Chrapláček mobilu nebo dunidlo, které vše ostatní přehluší. Nekvalita samotné nahrávky se stejně ztratí, není to tak poznat.

Jsem hodně špatný z toho, když si koupím placku, natěšený si ji pustím a ozve se zvuková příšernost. Rozbalený disk vrátit nelze. Prodejny s hudbou taky nejsou, poslech při nákupu nemožný. Ukázka 30s, v některých shopech, k ničemu.

Mistři zvukaři naštěstí ještě jsou. Přál bych si, aby se kvalita opět vrátila.

Re: O muzice, nahrávání, hudbě ....... a tak

dynamičtější mixy bývají na vinylech, ale zase to není taková čistota jako digital. občas se něco v lepším mixu najde jako hi-res verze.