Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 50 z 53)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

  Stránky: ««« 1 ... 48 49 50 51 52 53 »»»

RSS

Příspěvky [981 až 1,000 z 1,053]

(upravil StavJi 24. 9. 2018 10:54)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Caute,

doted jsem pouzival LutaDAC v kombinaci W7 a Thesycon drivery na FW z roku 2013 (ten do ktereho Luta pridal zobrazovani vzorkovaci frekvence) a vse bylo OK.

Ted jsem nahodil W10. Do DACu nahral posledni FW awx_20170830_mkII_RC06.elf a v UAC2 modu ho windows v device manageru nevidi. Drivery pro audio widget nainstaluje, ale uz se neprida jako zvukova karta. Myslel jsem ze toto by melo fungovat ve W10 ne?

V UAC1 se zobrazi jako zvukova karta, kde mam moznost vybrat mezi fzorkovaci frekvenci 44,1 a 48 KHz. Vse je funkcni.

Je potreba mit nejakou spesl aktualizaci pro UAC2? Jakou verzi W10 pouzivate? Ja mam W10 pro OS Build 17134.256. Aktualne bojuju s instalaci aktualizaci W10 tvrdi "Your device is missing important security and quality fixes.", ale nic nehce naistalovat.

Diky moc.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Fall Creators Update - no problem i se starším FW.

(upravil StavJi 25. 9. 2018 9:13)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tak potom je nekde neco spatne. Podle webu Microsoftu mam momentalne aktualni windows, ale problem s viditelnosti DACu v UAC2 rezimu pretrvava.

EDIT: Tak zahada vyresena. Po nahozeni noveho FW je DAC automaticky nastaven v UAC1 rezimu po prepnuti do UAC2 je potreba odistalovat vsechny drivery (me tam zustal jeden lezet, ktereho jsem si nevsiml) a windows to nejak zblblo.

To Rix: Prosim te, co pouzivas za verzi FW? Mas tam i tu upravu pro zobrazoveni vzorkovaci frekvence pomoci LEDek? Jestli ano jede ti to pod W10?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ja uz ted na HTPC mam zpatky W7, na desitky jsem se tam vyprdl, prave z duvodu onanovani ovladacu pred updatem od mrkvosoftu, ale kdyz jsem to tam mel, ledky normal chodily, to je implementace az v procesoru DACu pokud se nepletu. FW mam ten posledni od Luty s podporou Ledek.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Pro zajímavost, pokud by někdo chtěl jen modul USB-I2S jak bylo kdysi dávno původním Ondrovým úmyslem smile

http://www.pavouk.org/hw/audiosystem20/ … sbi2s.html

(upravil luta 1. 2. 2019 13:28)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

tak bych radej poskytl eagle podklady pro novej modul, lec neovereny tak asi lepe reseny nez tento smile big_smile vlastne je toho vic co bych mohl uvolnit.. bohuzel vse vse stadiu neoverenych prototypu

ikdyz na nejake to hrani je i tento OK.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Pokud má někdo LutaDac od začátku s bufferem a nikdy to bez něj neprovozoval tak doporučuju ho na zkoušku vyndat. Celou dobu jsem si myslel že mám problém s místností na basech ale dělal to ten buffer. Mám tu teď nějakou mašinu se Sabre ES9018K2M a nebejt srovnání tak by mě to nikdy netrklo.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Myslíš s dodatečným bufferem za DPS DACu ? Jakej jsi ten buffer měl ? Já tam mám buffer od CW.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

bastl, má to podstatne mäkkšie basy, ide to ako keby hlbšie, na vyšších basoch je to kludnejšie...?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Jj, CW. Na zkoušku stačí vytáhnout konektory z bufferu a dvěma drátkama nebo pinama je spojit.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Mechanik skoro přesně. Jako by to bylo celý lehce přebuzený.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tak ja mám uplne rovnakú skúsenosť, vlastne už roky. Keď sa ide z DACu rovno do koncáku tie basy sú daleko mäkkšie... Mám môj DAC ktorý je podobný Lutovmu a diamond buffery ale tiež moje a trochu iné než CW, aj osadené inými tranzistormi... Skúšal som to odmerať ale ničoho som sa nedobral. Ten diamond má THD 0,00012% aj keď sa poriadne zataží. Frekvenčne je to tiež uplne to isté. Skúšal som aj IMD a tiež som nič nevidel. To isté som pozoroval aj keď som buffer použil na výstup ASUS xonar essence ST/STX. To isté urobí aj preamp a čokolvek aktívne medzi DACom a koncákom. Nikdy som to tu nepísal, bál som sa že z toho bude OT a budem označený za blbca. Keby k tomu niekto vedel niečo napísať budem tiež rád.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Taky to nechápu. Mám to krátkýma kabelama do Hypa 1 a asi je tam zbytečnej. Hraje to stejně nahlas s i bez bufferu a ten Sabre(Cocktail Audio X40) to lehce přehrál a když jsem ten buffer na prasáka proklemoval tak jsem nepoznal rozdíl co hraje. Zejtra Lutu naletuju rovnou na cinche a snad bude čas poslouchat.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

To jste mě překvapili, musím to taky vyzkoušet.

(upravil Dohnalik 17. 3. 2019 14:39)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Mam identickou zkušenost. Tuším jsem to tu už kdysi psal. Diamond buffer mimo feedback Zásadně zhorší basy, ale často může zlepšit podání prostoru nebo tak. Ten od CW se mi nelíbil zvukově nikdy.
Ten tvůj DAC jsem Petře slyšel u Kocoura a překvapilo mě, že to hrálo s těma bufferama o dost hůř než jiný lutaDACy co jsem slyšel. Rozhodně to zkus.

Další věc co můžete zkusit je uzavřít ten buffer do feedbacku výstupního operáku. Měl by to být nejlepší kompromis.

(upravil mechanik 17. 3. 2019 15:43)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Výstupného operáku? Nie je to preklep? Nemyslíš vstupného?

EDIT: Inak keby ste si niekto kreslili buffer tak to ide aj lepšie, než to krkolomné riešenie TO-92 opretého o TO-126 ako má CW. Ide tam dať 4x TO-126 k sebe s tepelnou väzbou a kludne stiahnuť šroubou.

https://i.postimg.cc/1Xcp8jmg/20190317-154031.jpg

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Jak je vůbec řešený výstup Luta DACu, že tam mnozí dávají dodatečně ještě buffer?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

mechanik napsal:

Inak keby ste si niekto kreslili buffer tak to ide aj lepšie, než to krkolomné riešenie TO-92 opretého o TO-126 ako má CW. Ide tam dať 4x TO-126 k sebe s tepelnou väzbou a kludne stiahnuť šroubou.

Nic takového tam CW nemá.

orhore napsal:

Jak je vůbec řešený výstup Luta DACu, že tam mnozí dávají dodatečně ještě buffer?

Výstup operáku přes 100R odpor rovnou na cinche. Pokud za tím nevisí 2 metry kabelu, nebo není následný stupeň s nízkou impedancí, je tam ten buffer v zásadě k ničemu.

Dohnalik napsal:

Mam identickou zkušenost. Tuším jsem to tu už kdysi psal. Diamond buffer mimo feedback Zásadně zhorší basy, ale často může zlepšit podání prostoru nebo tak. Ten od CW se mi nelíbil zvukově nikdy.
Ten tvůj DAC jsem Petře slyšel u Kocoura a překvapilo mě, že to hrálo s těma bufferama o dost hůř než jiný lutaDACy co jsem slyšel. Rozhodně to zkus.

Další věc co můžete zkusit je uzavřít ten buffer do feedbacku výstupního operáku. Měl by to být nejlepší kompromis.

Už si vybavuji, žes mi to někde psal. Musím to vyzkoušet.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

mechanik - a není tam TO-92 z důvodu nižší vstupní kapacity?

(upravil mechanik 17. 3. 2019 16:16)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

DJ_Rix, tak pardon, neviem potom kde som to videl. Asi to tak mal niekto z fora.

orhore, ide vybrať tranzistory s nízkou kapacitou aj v TO-126...

Příspěvky [981 až 1,000 z 1,053]

  Stránky: ««« 1 ... 48 49 50 51 52 53 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£