(upravil haro83 27. 1. 2019 22:38)

Téma: Vyroba vyhybky

Zdravim, chtel bych se zeptat, kdo by dokazal vyrobit vyhybku,nebo doporucit nejakou co se da bezne koupit na trhu? Koupil jsem totiz delanou bednu osazenou reprem EMINENCE kappa PRO-15A,Jako stred (coz se divim) EMINENCE BETA-8CX A viska HADEX Q390 v horne JBL HM25-25.  Jde oto ze sem si bedny nechal poslat a kdyz bedny dosly, jak sem zvedavy tek sem hnedka koukal co je uvnitr a ono,prekvapko,vyhybky nikde a draty jen tak odstrihle. Stare bedny uz sem samoztejme prodal.Nutne bych nejake potreboval. Upozornuji ze nepotrebuju nejake TOP. bedny mam jen tak pro sebe pro radost a jednou za dva roky na nejakou rodinnou akci. Budu moc vdecny za kazdou radu.

Re: Vyroba vyhybky

No, to je cele nesmysl. Bud pouzij  8CX a do nej strc driver, nebo se na 8cx vykasli a do hm25-25 strc nejaky normalnii driver a ne jadex.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Vyroba vyhybky

Jak sem psal,bedna byla osazena temito repro. Ale jeste zvazuju ze dam misto 8cx,me8-100 a do do hm25-25 strcim d220ti. Co rikate na toto? Pak uz by ta vyhybka nejak sla ne?

Re: Vyroba vyhybky

D220Ti je zrovna driver, který se mi nikdy moc nelíbil (ostatně jako většina driverů Selenium). ME8-100 budeš možná už těžko schánět ne? Ale půjde místo ní použít i třeba Beta 8 (pokud chceš zůstat u emi.) jako střeďák do nízkorozpočtového PA je to jakžtakž bratelné. Kappa PRO není špatný reprák, ale pro třípásmo bych viděl jako vhodnější spíš něco, co bude na basech trochu živější (Xmax 3,2mm zrovna moc prostoru nedají). Nadruhou stranu, na akce typu "rodinná oslava" by to stačit mohlo a mělo.

Jako hlavní problém vidím to, že výhybky ti tak jako tak bude muset někdo odladit... čili měření, návrh, ladění, stavba,... to vše něco stojí. Pro třípásmo je výhybka samozřejmě komplikovanější... tedy dražší. Tak si říkám jestli to pak třeba s tou Betou a D220Ti má vůbec smysl a bude to stát za to, protože s těmi měniči to nikdy nebude mega hitparáda. Univerzální výhybkou to pak degraduješ hluboko pod úroveň použitých měničů.

(upravil haro83 28. 1. 2019 8:00)

Re: Vyroba vyhybky

Rozumim. Ale jak sem psal,nepotrebuji zadnou top hitparadu. Ty Me8-100 muzu mit nehrane,jeste zabalene v krabici. Nechci davat za vyhybku 2000kc. Uz sem dal nejake penize za bedny a nechce se mi do nich dat dalsich 10 000kc. Vazne mam je jen a jen pro sebe a potrebuji najit co nejschudnejsi cestu k jakz takz zprovozneni. Prodejce semnou samozrejme prestal komunikovat. Kdyz doma manzelce reknu ze botrebuju dalsi penize tak.....

Re: Vyroba vyhybky

Když si vezmeš, že úplně obyč. nejlevnější univerzální třípásmová výhybka stojí 1000,-/ks (https://www.reproobchod.cz/vyhybka-trip … 18-db-p665), něco tě budou stát ty střeďáky, něco tě budou stát drivery (už jen kombinovat jen tak nějaký libovolný driver na nějakou libovolnou hornu nezaručí, že si to sedne), čili nijak dobře hrající bedny takto ve výsledku stejně nezískáš a bude to ještě kupa investic. Tím pádem mi jako nejrozumnější přijde přestavba na dvoupásmo... Nechat Kappu, hodit nad to driver s tou hornou a nějakou univerzální dvoupásmovou výhybku, nacpat to do nové/upravené budky a hotovo. Bude to (pořád) mizérie, ale aspoň levnější, pokud je cena ten faktor, který má rozhodovat. Pokud do toho chceš další peníze investovat, pak podle mě nemá cenu do toho investovat tak nějak napůl...

Re: Vyroba vyhybky

Takze,v moji situaci asi nejlip prodat repra zvlast a koupit "nejake hotove dvoupasma. Bedny se mi libi a bude mi lito je vyhodit....

Re: Vyroba vyhybky

Podivej se na mereni a zjistis, ze kombinovat kappa15 s 8cx je absolutni nesmysl.
https://www.prodance.cz/protokoly/emine … ro-15a.pdf
https://www.prodance.cz/data/attachment … ta_8cx.pdf

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Vyroba vyhybky

Tomu rozumim,proto sem psal ze dam me8-100. Nebo jak psal ondra.klofat betu8. Proste tedka nevim jak udelat nejlip. Jinak ty me8-100 muzu mit za 600kc kus.

Bude to takova katastrofa kdyz dam d220ti  ten stred me8-100 a tuto vyhybku?  https://www.soselectronic.cz/products/n … -3400-1805 Je mi naprosto jasne ze to nebude podle predstav, jenze bedny si chci nechat.

Re: Vyroba vyhybky

Nechapu tu potrebu stavet nehrajici tripasmo. Tahle vyhybka je k hovnu, protoze ten 8" by mel hrat napr. od 500Hz do 1,5 az 3,5 kHz podle vyskace.
Udelej normalni dvoupasmo, ta kappa hraje v pohode nekam skoro ke 2kHz, dej k tomu vyskac a hotovo.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Vyroba vyhybky

Mám to, koupil bych 2p výhybku a CX nezapojil a používal jen na okrasu. smile

Re: Vyroba vyhybky

Um Gottes Willen !

(upravil Otas 28. 1. 2019 18:01)

Re: Vyroba vyhybky

Mno, nezávidím, znám lepší koupě. Hnedka bych to rozdělal a za pár drobných ty Kappy prodal. Ale to asi není cílem dotazu. Když už se to neštěstí narodilo, tak to lze zkusit řešit.
První otázka zní, zda ty Kappy jsou plně funkční. Je to vcelku slušný reproň, ale problémem bude výhybka. Třípásmovka výhybka je dílo pro Mistry, raději zůstat u dvoupásem.
Lze zkusit si upravit výhybku podobných typů repra sám, ale není to nic snadného, bez měřícího ufonu se člověk zpravidla neobejde a stejně je výsledek pochybný. Dokonce ani na Prodance není s Kappa 15A (PRO) nic odměřeno.
Univerzální výhybka je univerzálně na nic. Není tam zohledněna ani citlivost ani nuance kmitočtové charakteristiky žádného z reproduktorů.
K dvoupásmu se výše uvedená repra (střed a výšky) nehodí, bude nutno nalézt něco, s čím to půjde svázat, nejlaciněji s D220Ti. A jako východisko pro výhybku doporučuji použít osvědčenou pro Deltu 15.
https://www.prodance.cz/data/attachment … 20Ti_2.pdf
D220 je tou výhybkou srovnaná, zbývá doladit (ubrat) citlivost a pohrát si s navázáním na dělícím kmitočtu. Což už je vcelku jen asi polovina práce.
Když má člověk kliku a na dělení se to nehádá, tak už jen desetina práce - vrazit jeden odpor (odhad 3J3/20W - možno nastavit trimrem smile)  na vstup výšek. A je vymalováno. Pak si jen trochu zvykne na zvuk bedny a vše je fajn smile.

Re: Vyroba vyhybky

Co je ta ozvučnice za zázrak, že jí chceš za každou cenu zachovávat? Bude to zbytečně velké a o nic líp to hrát nebude... kašli na střeďák. Když ho jen odpojíš a necháš v původní ozvučnici, budeš mít středobas a hornu zbytečně daleko od sebe (pokud to není nějaká asymetrická koncepce s driverem a středem horizontálně vedle sebe), což je pro dvoupásmo vždy ta horší varianta. Nicméně je pravda, že stavba nové bedny je další investice... Což pro tebe může i nemusí mít v tomhle případě smysl. Tahle situace prostě vypadá že má jen samá špatná nebo relativně drahá řešení.

Re: Vyroba vyhybky

A 8cx prodas smile

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil haro83 29. 1. 2019 9:33)

Re: Vyroba vyhybky

Ok.takze pokud teda udelam dvoupasmo, kdopak mi udela vyhybku podle odkazu co sem dal Otas? Jo jeste sem zapomel,repra jsou uuuplne nova,nehrana.

(upravil Otas 30. 1. 2019 16:47)

Re: Vyroba vyhybky

Ona by se ta výhybka dala i koupit, jenže jí nemají skladem (Huberte, Huberte, ti kluci to nějak nezvládají sad)

https://www.prodance.cz/vyhybka-pro-meg … 1-kit.html

Cena se může zdát vysoká, ale jen součástky odhaduji na cca polovinu. Představme si třípásmo na stejné úrovni, to by byl (téměř 2x) větší mazec. Použity jsou kvalitní součástky - polypropylénové kondenzátory, vzduchové cívky, cca 15 ks 20W rezistorů (profesionálně nadimenzováno, tam by šlo na doma ušetřit).
Odhaduji, že na výhybce bude potřeba na větší (myslím rozměry - basové smile) cívce přidat pár závitů a malinko pohnout s hodnotou kondenzátorem 18M nahoru/dolů.
Při použití jiného 15" repra jsem vyhodil člen 2M2 a 10R, zvukově tam překážel. Ale ta Kappa má k Deltě dost blízko, možná to půjde jen se zvětšením odporu 5R na cca 8R2.
Na výrobu výhybky se nehlásím, nestíhám vlastní práci sad.