Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 174]

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Souhlas..při špičkovem sluchatkači musi být i odpovídající zdroj signálu (DAC) jinak je to pitva a studium digitálních artefaktů smile

Web

(upravil Power of Bass 19. 1. 2019 18:59)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Milos66 - ok,vyznělo to jako hejt.. rozpor,proboha včem? v tom,že má člověk,nižší střední třídu a chce něco top tak je to rozpor? big_smile levné věci dnes nemá smyls stavět jinak než pro zábavu.. a nemyslím,že by ty lepší věci byly zas až otolik dražší.. třeba mě vyvedete z omylu,ale kvalitní zdroj je třeba vždy,krabice,desky taky vyjdou totéž,součástky budou stejné a za pár korun u každého zapojení,krom pár polovodičů v kterých jediný může být rozdíl .. a prostě proč bych pak měl stavět něco horšího když do toho už dám x tisíc?
jistě ,nejsem dnešní,chce to celý řetězec,ale postupně.. a přece protože ted nemám top DAC a top sluchátka tak si nepostavim horší zesík..
aby mne pak jedině limitovaly pravě sluchatka ne zbytek.. sluchátka s elepší koupí,Hires hudba se stahne,ale mastit se znovu se stavbou zesíku je zbytečně nákladné..
Pokud jsem to pochopil Dohnalik v tom chtěl DAC zapracovat, byl bych rád za nějaky komplet,pěkně jedna deska v jedne malé krabici..
zatím mám stále v PC ESI Julii,ale kdyby ten head-preamp měl i festovní DAC,který by ji nahradil a přes USB třeba bych tím mohl krmit i zesák na bedny,tak by to bylo super... pak bych mohl zjistit,že třeba má smysl dát zas 30litrů do DPAčka až budou vyladěné bedny  a třeba pak zas jednou vyměnit i ty,ale k tomu je třeba se prokousat a užít si tu cestu postupného progresu a radosti z každého vylepšení.. smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

V pohode. Ja len či si si toho vedomí, že keď postavíš naozaj špičkový DAC/HA, tak ku nemu budeš potrebovať slúchadlá rádovo v 10 tisícov českých kačiek. Opakujem nie do 10, ale v desiatkach tisíc. A to nehovorím o ostatnom železe.
No, je to na tebe akou cestou sa vydáš.
Ja by som si tiež už chcel zase niečo zbastliť, ale do SMD určite nepôjdem. Proste tie truhlové súčiastky sa mi páčia viacej. Má to také osobité čaro a zvukovo to vyjde skoro na rovnako.

(upravil orhore 19. 1. 2019 16:26)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Milos66 - nechci tu rozjet další diskuzi na téma sluchátka, ale podle mého názoru jsi to s cenou sluchátek nutných ke kvalitnímu poslechu značně přestřelil smile. Co máš na mysli tím dalším železem?

reeb - jak to bude s tím "jiným" preampem, budou nějaké podrobnosti?

(upravil mechanik 19. 1. 2019 18:23)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Milos66, vztah medzi kvalitou sluchátok a ich cenou je problamatický, tak ako v celom HiFi. Vôbec nechápem z čoho vychádzaš keď pozrieš na topologiu a povieš že to chce sluchátka za desattisíce. Kvalita sluchátok sa asi nevyjadruje ich cenou. Pri sluchátkach to bude často o frekvenčnej charakteristike, THD, nejakych veciach na strane akustiky. Zatial čo pri elektronike toto splní každé zariadenie a ide o uplne iné veci, ktoré majú na zvuk tiež uplne iný dopad...

Za desattisíce môže kludne dostať "naleštený prd" pretože predajca spolieha práve na takých ako si ty, že bude hodnotiť kvalitu podla ceny.

orhore, no už vieme že je to "niečo uplne iné než dispre2", topologia zjavne tajná a THD a ostatné parametre vzhladom k starším projektom konštruktéra asi tiež... Nemyslím to nejako osobne len mi podobné reči už lezú na nervy. To robenie tajomna.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

mechanik - možná si toho dotazu reeb ještě nevšimnul. Snad se ještě vyjádří když už to nabízel přímo uživateli Power of Bass.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Pomer cena kvalita u slúchadiel je v podstate taký istý ako pri repro. Ťažko budeš porovnávať slúchadlá za 300 kačiek so slúchadlami za 30 litrov. to sa proste nedá.

orhore, ďalšie železo som myslel zdroj signálu. Ak sa nebavíme o posluchu primárne z PC. DAC predsa nemusí mať nutne signál len z PC.

Len som tým príspevkom chcel naznačiť, že situácia je skoro rovnaká ako u repro. Proste môžeš mať integalaktický headamp a bude ti naprd ak na konci budú slúchadlá z nižšej strednej triedy. to je snáď každému jasné ako facka.
Hudbu počúvam výhradne na slúchadlách a to už od roku 1981 keď som sa dostal na strednú, takže niečo o tom už viem a mám aj niečo napočúvané. Ja sám vlastním 8 náhlavných slúchadiel, nejaké in-ear a sú tam aj trochu staršie kúsky. Všetko z cenovej relácie od cca 5€ až po 1000€. Ktoré hrajú asi najlepšie?

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Ak si tým chcel povedať len to že 5e sluchátka by mali byť horšie než za 1000e tak s tým súhlasím, to asi fakt budú. K čomu ich máš 8 keď tie za 1000e hrajú najlepšie? big_smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Pretože som ich 8 nakúpil postupom času. Od starých Tesla až po Beyer T1 2g.
PS: tie Tesly samozrejme už nemám. smile

Skôr by ma zaujímal nejaký pokrok s týmto projektom. Nebránim sa ubastleniu nejakého nového headampu. Len nie som žiadny projektant. Ja to dokážem akorát poskladať, oživiť.

(upravil Dohnalik 19. 1. 2019 21:40)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

DAC do toho integrovat nebudu, bude to komplet v THT aby si to postavil i podprůměrnej bastlič. Ten projekt DACu je kompletně samostatná věc.

Pokrok je, ale přibylo tam pár trandů a větší část je naroutovaná, nic zajímavýho, vypadá to furt stejně...jak už tu bylo psáno, neživí mě to, pracuju na tom po večerech kdy mě jiný věci přestanou bavit. Nepočítám s tím, že bych to měl postavený a ověřený dřív než na konci února.

Jinak vono i ty (dnes) levný K701 jsou sluchátka náročný na zdroj signálu... osobně lobuju spíš za nějaký elektrostaty, ale na běžnej poslech používám nějaký celkem high-end fostexy. Nic z toho není přes 1000€, jelikož je to IMHO zbytečný a raději si koupím bedny, který za ty peníze nabídnou daleko lepší zvuk než jakýkoli sluchátka.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik napsal:

raději si koupím bedny, který za ty peníze nabídnou daleko lepší zvuk než jakýkoli sluchátka.

Svätá pravda. S tým iba súhlasím. Kvalitné repro sa viacej priblíži reálnemu posluchu. No sú ľudia (ako trebárs ja), ktorý preferujú radšej tie slúchadlá.

(upravil reeb 10. 2. 2019 11:15)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Když na to přijde slušně zahraje i taková TPA6120 a diskret nebude o 1 000 % lepší (jak si Power of Bass představuje)

https://avmania.e15.cz/bv-audio-headamp … elsky-test

Web

(upravil Power of Bass 20. 1. 2019 10:25)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Miluju,když mi někdo podsouvá co si myslím.. wink není třeba se tu o mně pořád otírat.. jen jsem tu projevil zájem a snažil se diskutovat s těmi jež ví mnohem více,abych získal informace,nechal si poradit ...
jen mě prostě smd láká a budí ve mně víc hi-tech,ikdyž tht jsou krasnější na oko (nakonec je to stejně jen v krabici a trčí z toho jen kabel ke sluchatkam- a to jen tehdy pokud nemáte "modry zub" big_smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Tak jsme koukal na ten LutaDAC (btw je v SMD big_smile) ) a dle soupisu součástky na nějakou tu tisícovku vyjdou, no jen by mě zajímalo -Reebe-jestli to "něco jiného" je nějaká další evoluce nebo tak něco,pakliže se jedná o vpodstatě 5let starý projekt,jestli je nějaký update ? líbí se mi že v jednom řeší i DAC i preamp-headamp a vpodstatě nahrazuje zvukovku v PC ikdyž zdroj musí být zvlášť což je takové nepohodlné k NTB,ale to hold přechcat nejde když musí být napajení vyšší jak 5V smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

V Luta DACu zadny preamp-headamp neni..je to normalni linkovy vystup asi 2V . Za nej  musis dat sluchatkac

Web

(upravil Power of Bass 23. 1. 2019 22:22)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

ok už se v tom ztracim... špatně jsem si vyložil obsah OZ v zapojení.. " Jedná se o D/A převodník s proudovým výstupem, tedy za převodníkem následuje převodník proudu na napětí tvořený rychlými JFET operačními zesilovači fy Analog Devices. Za I/V sekcí následuje diferenční zesilovač typu dolní propust 2. řádu pro převedení symetrického signálu na nesymetrický a pro potlačení Vf šumu generovaného delta-sigma modulátorem. Na pozici dif. stupně jsou použity kvalitní JFET operační zesilovače fy Texas Instruments (popř. Analog Devices). Operační zesilovače jsou napájeny z DPS nízkošumového zdroje +-12 V. " ..

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Možná by jste si měli nadefinovat, co má ten zesilovaš umět.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

danhard - tož aspoň tak dobrý jako Atomový dudy .. big_smile

(upravil hranatybraska 30. 1. 2019 12:38)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Nakonec se jako nejlepší jevilo zkombinovat oba dva "principy" dohromady - tedy plovoucí diferák + plovoucí zrcadlo.
OLG 110dB,  PSSR90..THD 2ndH -143dB..

Dál ani prd. Ke 160dB v ltspice se nepřiblížím, ani kdybych se.. To se mě nepodařilo taky ani u Atomových hodin. Asi málo lineární modely.. smile

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Nejaky novy prinos po troch tyzdnoch?

Příspěvky [121 až 140 z 174]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£