Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 174]

(upravil zuki 18. 1. 2019 14:00)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

No, pokud se jedná o zapojení z příspěvku 61 (R6 a C5), tak změna časovky (odpovídá cca 5kHz a 500Hz) by na úrovni -80dB mít vliv mohla...

A taky i z hlediska PSRR... zejména při rozdílu parametrů aktivních prvku na vstupu, zpoždění signálu v ZV, atd...

PS: předchozí diskusi nesleduji, vycházím jen z obr..., možná že se po někom opakuji...

A ke kvalitě kondů (obecně) - s keramikou (mimo COG) mohou být problémy. Osobně jsem musel předělat blokování
nějakého vstupu operáku u zdroje nastavitelného (napětím +- 0 až 10V) v rozsahu +-100V, neboť zdroj byl značně mikrofonický. Musel jsem tam dát fóliák.  Taky jsem se setkal s keramikou (řádu nF)  u NF zesilovače, která "hrála" muziku (i bez repráků). Ale bylo to už hodně dávno a dnes jsou součástky (snad) o dost lepší...

Také mohou mít kondy značnou napěťovou závislost, případně nějakou část dielektrika s velmi pomalou polarizací (stále se uvolňuje nějaký vázaný náboj) atd...

Zde bych k fóliáku dal i nějakou keramiku (pro stabilitu nad 1MHz)...

-----------------
EDIT: při použití SMD foliáku - používám často 0,68uF/16V /1206, bych paralelní keramiku asi nedával.
Funguje cca do 10MHz (od 4MHz začíná mít indukční složku)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Poslední dobou mám pocit, že by nebylo špatný si koupit zříceninu statku pár km od civilizace bez zavedenyho proudu a pokoušet se soukromě hospodařit. Rozhodně smysluplnější, než to tu číst.
Řeší se tu topologie a vy se tu jebete ohledně jednoho kondu.

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Peto, jestli mne to uzivi, tak se pripojim.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Problém je, že se řeší zapojení a jednotlivé součástky, ale finálního stádia se stejně nedosáhne. Je to jak rozpor mezi vědátory. Může to trvat i století a ideální řešení nebude nikdy existovat. Není lepší to rovnou vyrobit bez zveřejnění schémata? Většinou se pak všichni místo hádek rozplývají nad zvukem aniž by věděli co se skrývá v zapojení.

(upravil reeb 18. 1. 2019 19:43)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Ja  Power of Bassovi nabizel neco ověřeneho, ale jednak trva na smd, jednak nevěří že je to kvalitní smile

Pokud je to holt ke sluchatkam HD800 a vyssi tak to musi byt neco echt..

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

hranatybraska napsal:

Řeší se tu topologie a vy se tu jebete ohledně jednoho kondu.

Pokud má něco zásadní vliv na zvuk, tak mě to zajímá.
To si můžu hlavu ušoupat s topologií, když potom příjde Dohnalík a dá tam nějakej speciální kondík a všechno je jinak big_smile
Samozřejmě vliv napětí na tom kondu zjistíš, když dáš do serie s ním zdroj rušivého napětí a zjistíš potlačení.
Máš to v simulaci, je to hned.

Dohnalik napsal:

C5 byl 10nF z důvodu toho, že 100nF s dobrým dielektrikem neseženš a má zásadní vliv na zvuk.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Já tam mám zenerku.

Asi se chvíli půjdu věnovat něčemu smysluplnějšímu.. třeba ženskejm. big_smile

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

To je celkem jedno co tam máš, zenerka zase může šumět, když to nenasimuluješ, tak to úplně zkazí sound smile

K topologii: jak je chráněný vstup proti statice ?

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Kondem do země.

(upravil Milos66 18. 1. 2019 18:15)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

reeb napsal:

Ja  Power of Bassovi nabizel neco ověřeneho, ale jednak trva na smd, jednak nevěří že je to kvalitní smile Pokud je to holt ke sluchatkam HD800 a vyssi tak to musi byt neco echt..

Je tajomstvom, co si mu ponukol?

PS: uz som si vsimol. Asi to Dispre2.

Tiez by ma zaujimalo, na com powerofbass pocuva tu muziku z 20rokov stareho Denonu. Chce nieco radovo intergalaktickeho a Dispre sa mu nezda dost dobre. Tak teraz neviem. Netvrdim, ze neexistuju lepsie headampy, ale na to uz musia byt naozaj kvalitne sluchadla.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Jeste mame s Tubou novy preamp..uplne neco jineho nez Dispre2

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Tak to bude asi DPA big_smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Neni to DPA big_smile

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik napsal:

Kondem do země.

Pro informaci, na měření odolnosti ESD se používá model lidského těla 100pF-150R a napětí 2-6kV smile

(upravil Power of Bass 18. 1. 2019 21:23)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Milos66 - nevím co máš za problém,přijde mi ale zcestné kafrat do někoho, za to co má,když to není total shit,natož ,že chce něco lepšího (než má)...
Reeb - neřekl jsem,že mi to není dost dobré,ale zatím snad žijeme ve svobodné zemi a poněvadž na to nespěchám,tak nejsem povinen hned vzít první co se nabídne , prostě mě to téma zajímá a naskytl se tu jiný zajímavý projekt.. smile (sám říkáš,že máš ještě lepší smile ).
Na smd vyloženě netrvám,ale sami jste se shodli,že je to s nimi řádově lepší a když tu možnost mám,nevím proč když už bych se do něčeho pouštěl se měl spokojit s něčím míň... a co ,že mám 20let starý Denon, to už tu není dost dobré ani něco takového,jak to není hiend za 100k+ nabo aspoň DPA?  tak hold nemám aparat za desitky tisic (zatím).. každý s ek tomu co má nějak dopracovává v rámci svých nároků a  možností... a není třeba právě v tom smysl chtít něco dalšího ,lepšího, něco co zas bude o kus lepší?...

(upravil reeb 18. 1. 2019 21:49)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dyt v pohode, ja ti nic nenutim.. V cem je smd radove lepsi?

Jake mas sluchatka? Uz kvuli impedanci aby se optimalizoval vystup..

Pro jakou je to hudbu?

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Já to mám zase rád roztahané a bez smd smile.
reeb a nemůžeš poodhalit tajemství toho "jiného" preampu. Zájemci by se určitě našli pokud by to bylo zajímavé a ve stylu který dělal Tuba.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

THT součástky pomalu mizí z trhu.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

reeb, stačil by slovný popis topologie. Veď v prípade že to nie je kopia niečoho s tým nemá byť aký problém. Postaviť sa to podla toho nedá.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Power of Bass:
Kľud. Nikto tu na nikoho nenaráža ani neútočí. Ja problém nemám. Len ma zaujímalo aké slúchadlá máš keď požaduješ HA ťažkého kalibru. Potom napíšeš, že nie každý má  na hi-end aparatúru. to je trochu v rozpore s požiadavkou. Preto som sa pýtal na slúchadlá, či má vôbec význam ísť niekam až na vrchol keď pri výstupe budeš mať na sebe iba šortky.

Příspěvky [101 až 120 z 174]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£