Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA kompaktní satelit 15"+1-2"

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 87]

(upravil exxxi 15. 1. 2019 22:33)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Vycházím z toho, že v Rcf to vyvyyjeli  na horně rcf h6040 a ne BC ještě s takovými propady. Z toho, co je v nabídce, se mi ale úplně nejvíc líbí Megatoní C9060.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Pokud jsou fullrange bedny za výhodnou cenu, nebude to po nějaké (drobné) předělávce špatné;
Mě to zaujalo jen z pozice reproduktorů 12NDL76, které jsem kdysi zamýšlel vyměnit namísto 12HPL64.

Před deseti roky jsem koupil od Jardy Mikysky neosazené (pověstné červené) boxy pro osazení 2x12, ale už s driverem Beyma CP-750Ti a hornou TD590. Zvukovod má vyzařování 90°x40°. Doma jsem měl nachystané čtyři nové reproduktory B&C 12HPL64. Výhybky jsem dělal osobně na základě studia Hubertových schema reprosoustav měření Prodance.
Fullrange 2x12+2 používám dodnes pro větší ozvučení venkovních prostor a hrají výborně.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

No, ještě plánuju, že když budu muset předělat tu čelní stěnu, tak to dám rovnou s hornou doprostřed (d´Appolito).

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Tady se přiznám nebudu chodit po úplně trdém ledě, takže pokud napíšu kravinu tak mě prosím opravte... ale pokud si správně vybavuju z doby kdy jsem uvažoval o d'appolito HiFi bedýnkách, tak d'appolito (mimo jiné) řeší mírné sklonění akustické osy, které má klasické uspořádání...což bych viděl jako kontraproduktivní (ve chvíli kdy jsou boxy hrají z relativně velké výšky). Zlepšení projevu v ose je jasným +, ale může nastat zhoršení off-axis, což je pro PA oproti HiFi dost zásadní. Co udělá zvětšená vzdálenost střeďáků bude záležet asi hlavně na tom, jak nízko budeš dělit výškový driver... ale i tady bych viděl, že čím dál budou, tím hůř. Poslední věc, která mě napadá, spíše z praktičnosti... jestli není zbytečné ubrat si takto cca 30cm výšky ve které máš výškový driver, (obzvlášť pokud se nepočítá s umístěním na stojan, což se u takto velkých beden asi nepočítá, ale budou se stackovat na basovky)?

(upravil exxxi 16. 1. 2019 15:01)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

S umístěním na stojan se počítá, stejně tak je potřeba dodělat závěsné body.
Kdybyste měli tip na dobře hrající hornu, která by hrála i víc, než 90°, uvažoval bych.
S tím přednesem off axis se nemohu hádat, možná kdybys měl nějakou literaturu, početl bych si. Každopádně ten systém se u drahých beden používá, ovšem většinou ho mají bedny, kde ty 12" jsou trochu utopené, takže to tvoří pro ty 12" horny. U basreflexů to používá jen Montarbo Tank 241.
Jinak asi nejlepší, co s dvěma 12NDL Hubert odladil, je tohle: https://www.prodance.cz/data/attachment … 3+hf94.pdf

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil Otas 16. 1. 2019 17:50)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Mno, srovnej si chování ND3020 a DE 750 na stejné horně:
https://www.prodance.cz/data/attachment … _de750.pdf
https://www.prodance.cz/data/attachment … 3_me60.pdf

Myslím si, že i na horně C9060 to bude mít ND3020 tendence hrát více na středech a méně na poslední oktávě, i když samozřejmě to nelze považovat za jednoduše odvoditelné nějakým superponováním. Ale to se dá trochu dohnat výhybkou. Nicméně naplnění představy o dělení na nižším kmitočtu pasivní výhybkou bude nejspíš obtížné.
Ta horna se mi líbí také. S DE750 je to téměř karmické spojení smile.

Příliš široký vyzařovací úhel horny už nemám rád. Ta BP91 se širokým úhlem (co jsem psal výše) v malém prostoru vygeneruje spoustu odrazů od stěn a stropu, naopak má ráda hraní venku, tam je to naprostá zvuková bomba.

(upravil exxxi 17. 1. 2019 14:48)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Ale ten propad na 1200Hz je dany tou ME60. Samozrejme jsou i hure hrajici horny (v nabidce prodance vetsina tech Selenii apod.). Jinak uvazuji pouze o aktivnim deleni, pokud jsem to tu nezminil.
Edit: google me nema rad, co je za vyrobce bp91?
edit: tady je ještě vidět, že originální spojení h6040+nd3020 muselo fungovat, oproti me60. https://www.prodance.cz/data/attachment … _DE750.pdf
https://www.prodance.cz/data/attachment … _de750.pdf
https://www.prodance.cz/data/attachments/nd3020t3.pdf

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil Otas 17. 1. 2019 18:05)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Má bedna je tahle:
https://www.prodance.cz/data/attachment … +bp-91.pdf

Když jsem to zadával Hubertovi Mašínovi, blahé paměti, tak se strašně divil, že chci tak drahý driver k jedinému 15".
Pak se chlapci z Megatonu do zvuku té bedny tak zamilovali, že odměřili NDM 152 (s hornou B8575) a byla z toho jejich vlajková loď. Na závěr to ale zk..vili použitím mizerného DE620 (jako NDM152e). Úspora na nesprávném místě.

Edit: Mno, s tou origo hornou by se to muselo nechat od 3 kHz zvedat o 6dB/oktávu, což by možná zvládl i jeden kondík s paralelním odporem.

(upravil JeF111 22. 1. 2019 16:09)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Exxi - na C9060 rovnou zapomeň pokud hledáš něco jako konstantní směrovost, což je podle mě alfa a omega dobrého PA. Ta horna je imho vyloženě otřesná, mám ji doma a klidně ti ji prodám se slevou jestli chceš. Měření sem taky můžu pověsit pokud by byl zájem. Po marných pokusech vylepšit tuhle krátkou potvoru plnou odrazů, jsem sáhl po C8045 a ta se už nechala umravnit k celkem ucházejícímu výsledku, viz začátek tohoto vlákna. Myslím že lepší 2" hornu už v prodance nemají.
HF950 je super ultra ve srovnání s C9060. Ale dát 2300 za plastový výlisek? uui tisícovka by byla snad v maloobchodě snesitelná. Nad 10kHz to už taky není CD ale to je daň za ten diffraction slot na začátku.

Takový tip...
https://www.prodance.cz/data/attachment … +c8045.pdf
https://hudebnibazar.cz/prodam-15-repro … /ID214827/
Ta výhybka je vyloženě zvrznutá, ale s jinou by to mohlo fungovat dost dobře.

Jinak zahlédl jsem tady něco jako dát 2" driver na 1,4" hornu. No, nějak to hrát bude ale difrakce tam bude brutální. Nepočítejte s rovinnou vlnou na vstupu zvukovodu ani ničím podobným, takže se ta kombinace bude chovat nepředvídatelným způsobem.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Díky za zkušenost. Takže můžu uvažovat o C8045. Já bych samozřejmě použil to, s čím to dělal výrobce, tedy H6040, ale ta už je nesehnatelná.
Jak jsem psal výše, dělit chci aktivně.
Napasovat 2" na 1,4 nebudu zkoušet. Co mě ovšem překvapuje, že lidi, co na tu HF950 narvou 2" koaxiální driver BMS, jsou spokojení. I podle měření to tak vypadá.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil JeF111 22. 1. 2019 16:39)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Co přesně za BMSko máš na mysli? Měl jsem v ruce od nich nějaký koaxiál který měl ale vyústění 1,4". Podobně jako H6040 vypadají staré velké horny JBL. Nejsou zlé, ten diffraction slot na začátku není úplně ideální a nějaké problémy tam dělá ale zase částečně odstraňuje HF beaming. Kompromis...

(upravil exxxi 22. 1. 2019 21:55)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

BMS 4594HE. Mas pravdu. Nevim, proc jsem mel utkvelou predstavu, ze je to 2".

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Jo to bude on, však je to 3,5" střed takže to ke 2" vyústění přímo svádí. Přijde mi to jako dost extrémní komprese takovou membránu rvát do 1,4", bude tam větší adiabatické zkreslení, ztráty... A taky by mě zajímalo jak se jim ty sekce fázově napojují, asi by se to dalo vysledovat z vyzařovacího diagramu v STH horně nebo OSWG.

Bohužel jsem zatím neměl možnost změřit sad

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Koukni na mikesound.com . J.Mikyska to stavel, chceme si udelat poslechovku, bohuzel asi az v lete.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil JeF111 23. 1. 2019 1:51)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Aha, nojo, to je vono, pěkně všecky pásma v hornách smile A je vidět že i se dřevem si umí vyhrát, nebo kdo mu to dělá? Moc pěkné, když se dívám na tu folded hornu, hned bych věděl co bych si nechal udělat... smile

Asi svéráznej maník, v aparátě se to levnou čínou jenom hemží a nestydí se za to. Mnohé z těch věcí mi taky prošlo výbavou smile Jen některým kapelám jsem těžko vysvětloval že ten elektret od Thomana je docela dobrej big_smile
Škoda že u těch beden nemá žádné měření, tu fotku ze spektráku beru spíš jako srandu...

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Ty bedny si dělá sám, ale tenhle model 2x12 už pro jeho kamaráda prý udělal Lohonka, takže pokud je člověk na truhlařinu levej jako já, tak je lepší to zadat.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

S tou truhlařinou mám taky problémy, nebo spíš ne že bych neuměl desku uřezat přesně na rozměr, rovně a zafrézovat, jenže nemám na čem. A na koleně s maflem a přímočarkou se tohle už nedá dělat, dá to buď 10x víc práce a času (který nemám) nebo se to za pár let rozsype, jako většina bazarových domorobo beden.

Jo od Lohonky mám taky nějaké bedny, provedení je hezké, profesionální, ale čekal jsem na ty bedny víc než rok!! yikes já jsem ty bedny tehdy celou sezonu na akcích postrádal a pujčoval si všude možně, stále nějaké trapné vymlouvání a byly nakonec dražší, bylo jich víc kusů než bylo domluveno a nutil mě je koupit všecky že jinak mi nedá nic. Takové jednání je nepřípustné, takže už nikdy více.. sad ... a je to škoda protože dělá slušnou práci a chtěl jsem mu dát hromadu dalších zakázek sad

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Tak já s ním mám zkušenost dobrou.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Jo, já jsem na něj slyšel jen kladné reference, proto jsem to zkusil. Bedny byly parádní ale ta drzost s jakou jednal... Možná je to tím že bydlím 300km daleko a všecko se řešilo po telefonu? Možná kdybych si zajel na něj dupnout tak by bylo všecko ok. Ale já takový nejsem, očekávám že platí co bylo jednou domluveno.
To je jedno, je to pro mě uzavřená kapitola. Nekopu do něj, nepomlouvám, jen píšu jak to bylo.

(upravil exxxi 9. 3. 2019 10:01)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Otas: právě jsem objevil Ameriku. Vymontoval jsem nd3020 z bedny a po hlubokém zamyslenizjistil, že když odmontujes prstenec, co dělá z 1,4" dvoupalec, tak máš v ruce nd3030!!!!! Jinak pro zájemce o nd3030, prdance doprodava ty 3020. A zítra budu experimentovat na Hf950 smile

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Příspěvky [61 až 80 z 87]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£