Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač pro gramo - kvalita

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 40]

(upravil orhore 14. 1. 2019 8:14)

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

mechanik napsal:

Nehodilo by sa ešte nejake DC servo alebo velký PP kondenzátor ako subsonický filter? Gramofon nemám ale pri ukladaní prenosky, lupancoch a tak z toho pôjde asi bordel slušnej úrovne... aby to niekomu nevytrhlo membrány z basákov big_smile

Subsonic je vhodný jak u kterého gramofonu. Třeba u mého není vůbec zapotřebí.
mechanik.... vytrhne to membránu akorát v případě, že obsluha je tele a navíc má doma zesilovač jako by chtěl zvučit stadión. Subsonic případné lupance na desce určitě neřeší. Zkus si k někomu zajít poslechnout zvuk z analogové desky, aby jsi byl v obraze smile

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Netvrdím že rieši lupance, to je prekrútené... Len si myslím že občas tam môže byť tak nízka zložka že to ten subsonic bude potrebovať. Pozri sa na schémy RIAA od Junga subsonic je uplný štandard. Nie je to nejaky môj výmysel. Ono tiež záleží či vlastníš 3 pásmo čo ide o 25Hz alebo reprobedne "ptačí budky" s velkým poklesom dole.

Ano videl som ako sa na BW802 na výstave "hojdali" membrány sem a tam keď tam púštali vinyl... Poriadne koncáky tam mali, ono to je základ keď to má trochu hrať a sú k tomu pripojené väčšie reprobedne. Ono v tých lepších zostavách sa zosilňovač pod 300W/4R ani nevidí... 

Chodte už s tým analogovým zvukom niekam big_smile Aj tak je to len prekonvertovaný digitál so zníženou dynamikou aby vošiel na mizerný rozsah vinylu... tušim sa tam aj orezávajú uplne najvyššie výšky... Niečo si o tom prečítaj. Keď prídeš s argumentom že počúvaš staré vinyly na tesle tak sa tiež velmi nie je čím chváliť. Kvalitný DAC väčšinu analogu rozseká big_smile Ludia majú stále digitál za nejaky "tvrdý" a zlý, ale to je jasné keď jediný čo počuli je integrovaná stará zvukovka a predpotopný player TESLA MC902. Veď sa stačí pozrieť ako je tam riešené napájanie...

Ono tie tábory, analog/vinyl, lampy/tranzistory si často neuvedomujú že pri skutočne kvalitných riešeniach sa ten typická zvuk daného riešenia stráca a znejú viac vyrovnane, podobne.

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Nikdo netvrdí, že je to tvůj výmysl co se týče subsonicu. Mám ho také na předzesu, ale stejně je stále vypnutý.
Na výstavě ten výkon dává smysl, ale když máš doma místnost 4x4 metry, tak k čemu takový overkill?
Překonvertovaný digitál píšeš? Aspoň vidíš co nám digitál přinesl smile. Nakupuji desky jen na discogs vydané ještě před érou digitálu. Nahrané a vydané v současnosti nemá smysl kupovat.
Je to s tebou těžké když stále podsouváš lidem něco co není pravda. Těch nekonečných diskuzí na téma analog - digitál byly mraky, takže proč začínat další zbytečný kolotoč když máme každý jasno smile.

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Jak píše orhore, na téma analog/digitál toho je k dohledání víc, než je únosné číst. Já jsem si poctivě prošel všechna období od šelaku (a Harry Belafonte s Banana Boat Song jsou mí oblíbenci dodnes), pře PVC, až k digitálu, a rád si to poslechnu zase.
Ale poprosím o držení se tématu, tam se snad k něčemu dobereme. Díky smile

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Podle mého soudu je ten preamp v kovové krabičce a s dobrým napájením (a když už je doma smile) velmi dobře použitelný. Lze ještě uvažovat o volitelné kapacitě na vstupu (viz schéma Dohnalík), ale jinak bych s ním nic nedělal.

Navíc je tu šance se sejít (v Brně) a zkusit si ho srovnat s konkurencí, především s actidampy různých typů.

Jinak ale mám zafixováno, že jsem si dvojku (?) actidamp udělal za pár drobných z toho, co jsem měl doma, fakt to jako součást domácího zesiku přišlo kromě práce na cenu plošáku a dokoupených součástek tak za stovku.

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Otas: Jj, sehnal jsem na něho pěknou krabičku, https://www.ebay.com/itm/120x97x40mm-Al … :rk:9:pf:0
Ještě zkusím to napájení s TLE2426, součástky by měly z TME dorazit zítra. A pak zbývá už jen se domluvit a otestovat, porovnat. To by bylo nejlepší.

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Pokud mas symetricky zdroj nevidim duvod proc tam davat ten napajeci IO...

Web

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Nevlad,krabička pěkná.Jen,máš jí uzemněnou?Asi není eloxovaná nevodivým eloxem,ale vypadá jako že má na sobě rovněž elektricky nevodivou barvu.Je nutno zajistit vodivé propojení všech dílů té krabičky,odstraněním barvy na vhodných místech.
Chlapi z Brna,či jeho okolí,až budete porovnávat různé gramo preampy,mohli by jste nám kteří nemáme zkušenosti s porovnáváním těchto různých poreferovat jak jste to slyšeli?Třeba jen ve smyslu:slyšeli jsme propastné rozdíly,či byly to jen nuance.Díky moc.

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Je to obyčejná eloxovaná duralová hliníková krabička ,taky ji mám (stříbrnou i zlatou), nevidim důvod proč by ji čínan ještě lakoval..(a elox je nevodivý)

Porovnani preampů bych doporučil u T. Rozkopala, má lepší vybavení ..rozdíly budou víc slyšet

Web

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

reeb: No napájím to symetrickým zdrojem, ale není k tomu příliš vhodný. Ne tedy napětím, či kvalitou, to je ok (chystám si malý symetrický zdroj 2×1,5A na stůl) ale je to proti tomu zesilovači asi pětkrát větší, ale hlavně, bude na něco jiného. Tak jsem objednal adaptér 24V do zásuvky a chci to udělat na to.
horemic: Země mám stažené do jednoho bodu na krabičce, a asi dobře, protože z beden neslyším nic, co by tam být nemělo. Ani náznak nějakého brumu i při maximálním zasílení.

(upravil horemic 14. 1. 2019 23:45)

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

reeb,já nepsal nic o laku,ani o eloxu v kombinaci s lakem.Jen neumím natolik Aj,abych pochopil jestli je eloxovaná či nabarvená.A že je elox nevodivý jsem psal již před tebou,to vím už od učňáku.A jak máš tedy ty vodivě propojené jednotlivé díly,když mají jednotlivé díly té krabky nevodivý povrch?

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Krabička je eloxovaná a pospojované je to na každém čele čtyřmi šrouby, kterými jsou přišroubovaná ta čela. Na zadním čele jsou všechny konektory a zemnící bod.

(upravil reeb 14. 1. 2019 20:46)

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

DPS na stabilizovaný i nestabilizovaný zdroj mám kdybys chtěl..pro 6VA trafo, což by mělo stačit

https://elektro.bazos.cz/inzerat/994036 … vaneho.php

https://elektro.bazos.cz/inzerat/990771 … zdroje.php

Web

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

reeb napsal:

DPS na stabilizovaný i nestabilizovaný zdroj mám kdybys chtěl..

Díky, ale teď počkám na to TME a vyzkouším napájení podle originálu s tím TLE2426. Ale uložím pro příště smile

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Nevlad napsal:

Krabička je eloxovaná a pospojované je to na každém čele čtyřmi šrouby, kterými jsou přišroubovaná ta čela. Na zadním čele jsou všechny konektory a zemnící bod.

Nebudu se dále montovat do vašich krabiček,takže můj poslední příspěvek k tomuto.Z tvého popisu je jasné že definovaný zemní potenciál máš pouze na zadním panelu,použil-li jsi na zemnícím bodu buď vrubové podložky na tento účel určené a nebo jsi odstranil elox aby ses dostal na vodivý hliník.Chápu-li to dobře,vodivé propojení vršku,spodku a předku se zadkem má zajistit osm zápustných,předpokládám metrických,šroubů,které se tváří jako rovněž poeloxované.
Tak takhle se to opravdu nedělá.Takto se jen spoléhá na to,že ony šroubky "nějak" prodřou elox a "nějakým" zázrakem zajistí kontakt mezi na sebe eloxem dosedajícími díly.Správně je to totiž,předpokládám-li použití metrických zápustných a elektricky vodivých šroubů,takto:1.znovu jemné zahloubení otvorů pro šrouby a tím zbavení eloxu v zapuštěných dírách.2.Zbavení se závitníkem eloxu v předem vyzávitovaných dírách spodního a vrchního dílu,či lépe nedovolením poeloxování vnitřních závitů již při eloxování.
Přesně takto se to dělá u průmyslových výrobků ve třídě I.A je jedno zda se jedná o elox,barvu,či kombinaci obou elektricky nevodivých povrchů.

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

Vse vyresi neeloxovane  sroubky a mirne odreni zadniho panelu. U hammondu dojde takto k perfektnimu propojeni.

Web

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

horemic, reeb: Ale já to tak mám, na pohledový panel jsem z estetických důvodů dal origo eloxované šroubky, zadní panel je připevněn šroubky Zn, v zahloubení je elox odstraněn, závity přeříznuty smile Jen jsem to nemohl udělat závitníkem, tak jsem použil delší samořezný šroubek. On je ten profil dovnitř otevřený a díra na šroubek má materiál jen 3⁄4 obvodu (takové c ), tak to závitníkem nešlo.

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

dal by se pouzit stabylizovany zdroj od macury ZT15VA nema nekdo pzosim dva plosne spoje na tento zdroj?
diky jirka

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

zde jsem nasel zdroj s popisem i predlohou plosneho spoje prosim o posouzeni odborniky zda se da pouzit
https://mirprojekt.webnode.sk/ine-/stab … j-pre-nf-/

diky

Re: Předzesilovač pro gramo - kvalita

2 DOHNALÍK:
Jak dopadl prosím ten projekt Vašeho rozpracovaného předzesilovače? Je dokončený, nebo to "usnulo" ? Pokud je dokončený, tak jak dopadl poslech ?

Děkuji za případné info.
Vašek

Příspěvky [21 až 40 z 40]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač pro gramo - kvalita

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£