Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 174]

(upravil hranatybraska 6. 1. 2019 0:01)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Já si myslím, že jde o diferenci.
Jen jsem si nebyl jistý, jestli nekecá simulátor.
Nečekal bych, že diferáku do toho bude kecat cosi na "druhým konci".
Ale dává to smysl, ikdyž je to pro mě těžko uchopitelný. Ten proud v podstatě teče stejný od diferáku až po VAS. Je to téměř jako jedna proudová smyčka.

Už jsem si to ošahal i v AC analýze.

Mimochodem jsem nasimuloval jednu z "variant" OPA604 a funguje v podstatě podobně. Ten plovoucí diferák je hodně zajímavá věc. Ikdyž je to vlastně jen způsob, jak udržet na obou větvích stejné napětí. Co mě udivuje je, že je to v podstatě úplně stabilní (!!).

Patent z r. 91.. a my se tu snažíme 27let poté něco zázračnýho vymyslet big_smile

Web

(upravil danhard 6. 1. 2019 4:08)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Atomový dudy se podobají víc AD797, myslel jsem, že to měl Scott Wurcer dřív, ale patent je z r. 92
https://patentimages.storage.googleapis … 9523A1.pdf
To je trapný, to vypadá jako bych to opsal smile
https://www.diyaudio.com/forums/solid-s … p-amp.html

(upravil Power of Bass 12. 1. 2019 13:29)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Chlapi, jsem nadšen ,že mé popíchnutí Vás dovedlo k tomu,že se tu rozjíždí nějaký nový zajímavý projekt !!!
Protože kam by jsme to dopracovali s tím vědeckotechnickým pokrokem,kdyby každý stavěl jen 20-40let staré ověřené co už tu má kdekdo, byť dobré big_smile  (anebo se tu nově bude stavět něco z roku 91-92 to je jedno,i tak je to pokrok proti zavedanému.. big_smile )
pokud jde o SMD jsem zásadně PRO (kdo nemá možnost byla by možnost asi se potom i domluvit,že to osadím, pasta,horkovzuch a ultrazvuk by byl k dispozici).
mě teda šlo o to,aby to byl sluchátkový zesilovač,tak budu rád ,když to bude zapojitelné na PC a k tomu sluchátka .. (ultimátně mám myšlenku použití sahající mimo veřejnou diskuzi..)
Dohnalík - myslel jsem to tak,že když Vás neznám,tak je težko rozlišit odbornou diskuzi od hejtu ,neznalost od zkušenosti jednoho a druhého,když někdo s něčím příjde a druhý to nevybíravě przní smile - ve smyslu spolehnout se na to,že ten kdo něco tvrdí "Ví" a kdo má tu pravdu .. smile

(upravil Dohnalik 12. 1. 2019 16:17)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Pro připojení k PC potřebuješ solidní DAC...nebo máš nějakou fajn zvukovku? Projekt DACu mám rozkreslenej taky, ale nevím kdy ho dokončím big_smile
https://ctrlv.cz/shots/2019/01/12/deV1.png

Taky za pár měsíců uvedem na komerční trh finální produkt (DAC), na kterej já osobně se fakt těším wink a cenově bude dostupnej pro všechny (pro upřesnění uplně něco jinýho jako na obrázku výše).

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Tak osobne mam v Pc starou dobrou Julču, jinak jsem to prave taky myslel spojit s DACem a do pciex,jenze to uz chce drivery atd.. Nema zas smysl DAC davat na analog vystup integrovane,nebo i hifi ktera zz to jednou  D/A prevedla smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Na PCI-e se vyser. Použij USB, tak já to mám u toho dacu výše. Je to daleko líp přijatý, W10 už v sobě mají konečně nativní drivery (Microsoft stejně nakonec jenom licencoval Thesycon UAC2 driver). Ten DAC výše má velice podobnou outputstage, která bez problému ubudí sluchátka smile Včetně nedecimujícího volume pro DSD.

(upravil Power of Bass 12. 1. 2019 17:00)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

jaká je cca velikost te desky, smdčka valíš 0805 nebo 1206 či menší? určitě někde postačí i 0603 rezistory.. nevím kolik je tam spojů,ale celkem mě to volné místo svádí si to představit otočené,s trandama po stranách nebo uprostřed (přecijen se nebudou davat na žadny masivni chladič a do 1-2U krabice big_smile) . nakolik by bylo možno a mělo smysl udělat to oboustraně a ušetřit ještě místo a delky spojů tím,že smd budou z jedne a THT z druhe strany(či kombinovaně) ? smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

SMD dávám vždy jenom z jedné strany. Oboustraná konstrukce je o dost dražší. věšina SMD je 0603, ne kritický rezistory v analogu jsou 0805, kritický melfy. Jsou tam všude duální trandy v SC70-6 pouzdře. Volný místo tam nebude, neboj.

Uvidím ještě jestli to znova nepřekopu na AK4493 čipy a nějaký další úpravy...

(upravil Power of Bass 12. 1. 2019 17:37)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

no kdyby smd z jedne a TH z druhe (spoje jsou pořád na jedne straně,ale velke kondy a trandy nezavazi.. smile ) .
No vypadá to zajímavě a šel bych do toho,taky bych chtěl něco co bych mohl nabídnout i známým,at nekupujou šitovní spotřebku... součástky  vyjdou na halíře/koruny,takže ta trocha křemíku klidně může být něco lepšího.. ale věřím,že nebudeš pro pár korun šetřit na kvalitě a vybereš neco echt (a zarověn dostupneho big_smile) .. no už se těším až to budu pastit, cosik tam je tak to bude pěkna pinzetovačka smile kor ty 0603  osadit spravnou hodnotu na spravne misto při vyšší hustotě big_smile
používáš i 0,1% nebo to nemá smysl taková přesnost u rezistoru, kondiky maji standart 10% což by možná už chtělo? ...
posilal jsem SZ..

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Jak kde, to bych pak případně popsal. Důležitější je spíš je napárovat. Jak říkám, nevím kdy to dokončím, jestli vůbec, ale mohl bych, luta DACu už dochází dech to vypadá. První dodělám ten preamp, ten bude komplet THT jak jsem posílal.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

myslíš tohle?

Dohnalik napsal:

Kouknu na to. Bootstrap koncáků by vyžadoval další dvě TO126 na desce a to už se mi nechce moc zvětšovat... Osobně bych to celý udělal s SC70 duálníma trandama komplet v SMDčku na 2x3cm destičce, ale lidi co by si to potenciálně chtěli postavit by to asi uplně nezapájeli.

vím,že se na takovou desku klidně vejde stovka součástek,ale tohle nebude ten případ,tak bych se případně uvolnil to pár lidem osadit..
no nespěchám na to ,idkyž na to musím pořád myslet,mám zas nějaký bastliřský zápal (s tím jak jsou ty možnosti ted lepší) big_smile ...

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik napsal:

Narychlo jsem to naházel na desku, bude to něco takového:

https://ctrlv.cz/shots/2019/01/02/ewW1.png

Dokreslím to, postavím to a dám vědět. Je to true dual mono konstrukce, desky se od sebe asi budou dát oddělit, ale V-grove tam asi dávat nebudu, uvidím, leda by o to byl zájem.

Nejaky pokrok? Pre nas, co nemame pece, stencily, reflow apod?
Mne staci aj jednostranka s truhlovymi suciastkami.

(upravil hranatybraska 14. 1. 2019 18:08)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Já momentálně cosi simuluju. Ale času zas tolik není a ani motivace. Neživí mě to, pochopte.

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

V pohode. Nikto na nikoho netlaci. To bola len otazka.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Power of Bass napsal:

... - ve smyslu spolehnout se na to,že ten kdo něco tvrdí "Ví" a kdo má tu pravdu .. smile

Mě úplně stačí, když Dohnalík tvrdí, že změna blokovacího kondu z 10n na 100n v kaskódě differáku má jiný "sound" a neví proč big_smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Co to kurva zase meleš? 10n a 100n pravěpodobně vliv nemá, ale 10nF polypropylen a 100nF polyester rozhodně vliv má. Proč vím -> DA.

(upravil danhard 17. 1. 2019 15:09)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Když je to tam v podstatě jako blokující kond a pokud se tam nedá vůbec, tak je vliv minimální ?

A používej slušné výrazy.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Trochu off topic: v jakým programu se dělají takový pěkný 3d náhledy desek?

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Proto jsem psal, že nevím proč má takovej vliv na zvuk. Vliv by měl mít minimální, ale očividně ho má, zvlášt když se bavíme o úrovni -80dB a nižší.

Kaed: Altium Designer

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Tak to jen potvrzuje to, co jsem napsal.
Když nevíš, proč jsi ho tam dal a proč je to jiné, tak prostě nevíš jak to funguje smile

Příspěvky [81 až 100 z 174]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£